| elenababy a întrebat:

Cat de insensibil poate fi un barbat cand ii spui deschis tot ce ai pe suflet (sentimente, ca mai vrei o relatie cu el) intr-un email - alta oportunitate el nedandu-ti pe motiv de suparare - incat sa nu-ti dea nici macar un raspuns daca te mai vrea sau nu? Curiozitatea sa-l citeasca o are, insa un raspuns sa-ti dea nu. E cumva lipsa de respect, lipsa de sentimente fata de cealalta persoana sau oare se gandeste ce sa faca? Astept pareriwinking

6 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Lipsa de sentimente fata de cealalta persoana clar! sau se tine tare, prefacandu-se ca nu ii pasa! Astia sunt barbatii!

| UbexFlo a răspuns:

Parerea mea e ca e lipsa de sentimente. Daca ati avut o relatie mai lunga, probabil se gandeste ce sa faca, insa daca a fopst ceva pe termen scurt, nu cred ca a avut timp sa simta dragostea cu adevarat.Cand ii pui sentimentele pe tava unui barbat, se crede superior si e orgolios, face pe importantul ca sa te faca sa pari mai prejos ca el si sa insisti sa va impacati.Anunta-ma daca iti raspunde.happy

| elenababy explică (pentru UbexFlo):

E vorba de prietena mea cea mai buna. A fost o relatie scurta, el n-a spus nici ca vrea nici ca nu mai vrea, s-a suparat iar pe ea dupa ce au vorbit f putin zilele trecute. Ea i-a scris intr-un mesaj tot ceea ce simte. Saraca sufera si si-ar dori macar un raspuns nu tacere si indiferenta - poate indiferenta totala nu e sa zicem pe moment ce omul a fost curios sa citeasca ce i-a scris... Te anunt daca ii va raspunde, el e un tip orgolios si incapatanat.

| UbexFlo a răspuns (pentru elenababy):

Baietii in general sunt mai orgoliosi, asa cum ti-am zis si mai inainte.Vor sa arate ca ei sunt "sefii" ca sa zic asa si daca ei se supara, trebuie sa se opreasca timpul in loc ca asa vor ei. Nu stiu ce sa zic.Asa, curioasa sunt si eu cand primesc cate-un mesaj de la vreun fost(adevarul e ca nu ma mai cautat niciunul din fosti de ceva vreme si acum nu stiu daca m-ar mai interesa ce zic ei)insa raspund indiferent de situatie.Nu raspund doar daca ma simt prinsa in capcana.Probabil a ramas fara cuvinte si, impresionat de ceea ce prietena ta i-a spus, nu prea stie ce sa zica si ce sa faca.

| NyanCat a răspuns:

LASITATE big grin Crede-ma, mai demult, cand i-am spus unui baiat ca il plac fata-nfata a fugit ca a zis ca trebuie sa plece laughing Sau cand i-am zis unuia pe mess a zis " trebuie sa ies pa " rolling on the floor Dar poate fi si timiditatea motivul pentru care nu ia raspuns prietenei tale :p

| elenababy explică (pentru NyanCat):

Timid nu e niciun caz, e foarte tupeist tipul. Lasitate si la 35 ani? Sincer mi se pare cam mult, dar nu imposibilwinking