| lipsk003 a întrebat:

Ce as putea sa fac din cuciuc,sticla,plastic si metal pentru craciun, dar sa fie incluse toate materialele care le-am spus mai sushappyhappynu am nici o idee imi trebuie pentru un proiect la tehnologiehappyhappyhappyDAU FUNDA:p(scuzati categoria dar cred ca este cea mai vizitata si poate ma ajutati mai repede)

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

De exemplu poti face o decoratiune pentru Craciun...un ingeras, uite ideea mea: tai fundul la o sticla de plastic apoi decupezi pe o placuta tot din plastic niste aripi si apoi lipesti aluminiu pe ele si le pui pe spatele ingerasului, dupa ia o sticla de sticla sau o bucata de sticla si fa-o bucatele cu un ciocan si lipestele pe jumatea sticlei de plastic astfel incat sa aiba ca o rochie sclipicioasa, daca ai o minge de ping-pong pune-o pe gatul sticlei de plastic ca sa fie capul daca nu ai ia o bucata mare de aluminiu si mototolesteo pana decvne ca o mingiutza, apoi din cauciuc fai parul taie bucatele subtiri si lipestele pe capsorul care l-ai pus, daca cauciucul e negri il poti vopsiigalben sa fie blond sau alb cu spray colorat sau vopsea. Asta a fost ideea sper sa iti placa

Succes! Funda?

| lipsk003 explică (pentru XxBlueRosexX):

Mersi:*:*

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru lipsk003):

Npc happy

3 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Poti face un brad de craciun.
Folosind doua tipuri de cauciuc: bucata dintr-un pneu(roata) sau orice cauciuc mai tare si inca un cauciuc de camera de bicicleta de exemplu sau chiar balon(de diferite culori);
O sticla de preferat o sticla de culoare verde (poti folosi una de tuborg sau orice sticla verde) si bucati de sarma, nu prea dura si folie de aluminiu.

Deci:
1.Cauciucul cel gros si dur il pui ca o baza de sustinere pe care vei pune restul materialelor.
2.Lipesti sticla de cauciuc cu un lipici pe care il ai la indemana (sa nu fie lipici lichid)
3. Faci un cerc dintr-o bucata de sarma, pe care il vei atasa la baza sticlei (sa cuprinda sticla) de acel cerc legi bucati de sarma rotunjite la un capat (suportul bradului-bradul fiind sticlawinking ).
4. Tai baloanele in forma de cerculete si linii pentru a impodobi bradul;
5. Din staniol faci un varf pe care il aplici in locul dopului.

Pentru a contura mai mult detaliile, iei led-ul de la o bricheta, il legi cu o ata si il legi de sticla in zona unde pui varful (pentru a masca ata).
Acel led il poti aprinde si obti un brad creat din materialele pe care le-ai enumerat tu mai sus, impodobit si iluminatwinking.
Sper ca te-am putut ajuta.
Spor la treaba!