| Delocimportant a întrebat:

Ce inseamna cand doi parteneri NU SE INTELEG IN PAT?
Cum e asta? Ce e asa greu in a te intelege in pat?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca nu isi produc reciproc placere. Este extrem de greu sa fii compatibil in pat cu o alta persoana, asa incat sexul sa fie extraordinar de bun. Iar dupa ce ai facut sex extraordinar de bun cu cineva, niciodata nu vei mai fi multumit de sexul bun sau acceptabil.
In primul rand trebuie sa existe iubire intensa reciproca, sentimente adevarate, verificate, intimitate construită in timp si mult respect reciproc.
Trebuie ca ambii parteneri sa fie foarte deschisi la minte, sa aiba placeri comune, sa aiba imaginatie, astfel incat niciodata doua acte sexuale sa nu fie la fel, pentru a nu interveni plictiseala si monotonia. Trebuie sa fie extrem de atenti la placerea celuilalt, sa nu se gandeasca deloc la placerea proprie, sa nu existe nici o urma de egoism si sa isi traga placerea din placerea celuilalt. barbatul trebuie sa aiba o rezistenta decenta (macar 20-30 de minute), iar femeia trebuie sa poata ajunge la orgasm in timpul asta. Trebuie sa simta si sa invete cele mai sensibile puncte ale partenerului, ce atingeri ii plac sau ii displac. Trebuie sa aiba aceleasi limite (sau lipse de limite). Exista persoane care sunt timide si conservatoare si doresc sa faca sex numai cu lumina stinsa, in pozitii clasice, fara perversiuni. Exista si persoane care sunt dezinhibate, vorbesc vulgar in pat, prefera sexul in locuri inedite, pozitiile vazute in filme pentru adulti, nu concep o partida de sex fara sex oral sau altele. Imagineaza-ti ca un cuplu alcatuit dintr-o femeie din prima categorie si un barbat din a doua, nu va fi niciodata multumit. Barbatul se va simti frustrat si plictisit, femeia se va simti pervertita si nerespectata.
Cred ca nu ai avut norocul unei partide de sex exceptionale. Cand vei gasi partenera perfecta, vei intelege ce spun si vei vedea ca e greu de gasit (cred ca majoritatea oamenilor nu resuesc niciodata)

| corbulalbrosu a răspuns:

Cred ca era mai corect sa folosesti cuvantul POTRIVESC in locul cuvantului INTELEG, deoarece raspunsul in acest caz este cu totul altul de cel foarte bun dat de IIILuKaIII. Daca n-am inteles sau am inteles gresit imi cer scuze.Pa,pa.

| minrest a răspuns:

Exact. Nu e greu deloc. Sa zicem ca unul din parteneri vrea o anumita pozitie. Oricare. Ce mare greutate e sa ii faci placerea. Vrea o anumita stimulare, mangaiere, soapta, muscatura, orice. Faptul ca vrea ceva arata dorinta sexuala, iar asta te excita. Asa ca eu cred ca astea sunt mofturi. Totusi, un micropenis de doi centrimetri, sau o exema mare intr-un loc sensibil, stiu si eu, cicatrice de la arsuri extinse, pot constitui provocari serioase. Daca exista iubire, se depaseste totul. Salut.

| kyliejenner a răspuns:

Nu te poti intelege cu oricine in pat. Poti *** pe oricine, dar daca vrei 100% placere iti trebuie o persoana cu care sa te conectezi la mai multe nivele.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Eu nu pot sa cred ca ai 23 de ani si ai pus intrebarea asta laughing)))) laughing))Inseama ca tu vrei pozitia mama iedului iar ea vrea misionaru, inseamna ca tu vrei in baie iar vrea in dormitor, inseamna ca tu vrei o data pe seara iar ea vrea o data pe saptamana, inseamna ca tu vrei si un oral iar ea nici nu se gandeste, inseamna ca ai o dimensiune mica pentru ea, inseamna ca nu esti atat de bun pe cat vrea ea, etc, etc, etc INSEAMNA CA DUCI LIPSA DE MULTA VREME!

| Bogdan6969 a răspuns:

Fff tare intrebarea happy
In timp o sa intelegi puisorwinking

| Delocimportant explică (pentru Bogdan6969):

Sunt baiat, man laughing)))) Si am si 23 de ani, iar tu ma alinti "puisor" laughing)))

| Bogdan6969 a răspuns (pentru Delocimportant):

Ca ai 23 de ani nu aveam de unde sa stiu dar in comparatie cu mine tot,, puisor" ramai. Si nu cred ca era alint neaparatwinking