| anonim_4396 a întrebat:

Ce marime ar trebui sa aiba un penis pentru a satisface o femeie? Sunt virgin si sunt putin temator ca va veni "ziua cea mare" si nu voi fi indeajuns de bun.

Răspuns Câştigător
| mionix00 a răspuns:

Sexul e mult mai complicat de atat. Placerea actului e decisa de mai multi factori: atractie sexuala, conexiune emotionala, apetit sexual, experienta, context, durata, compatibilitate sexuala etc.
Prin apetit sexual ma refer la cat de excitata este femeia in momentul respectiv. Prin context ma refer la locul si timpul unde se intampla; pentru unii este mult mai incitant sa o faca intr-un loc public, pentru altii e oribil, unora le place noaptea, altora le e indiferent etc. Compatibilitate sexuala: la fel cum barbatii au marimi diferite, nici vaginul nu este la fel de la o femeie la alta. E posibil ca pentru o femeie sa nu fii indeajuns de mare, iar pentru alta da. E de altfel posibil sa fii PREA mare pentru o femeie, deci pentru nimeni nu poate fi perfecta viata sexuala.
Ideea care vreau sa reiasa din ce scriu este ca nu te vei potrivi cu fiecare persoana, si nu trebuie sa iti para rau, ci sa cauti persoana/persoanele cu care te potrivesti.
Insa exista si exceptii extreme si rare precum micropenisul. Te poti descurva in viata si cu 10cm, si cu 15, si cu 20, dar este totusi o limita de ce e functional si ce nu. Daca o ai de 30 o sa fuga toate de tine, iar daca o ai de 5, poate nu vor fugi, dar nici nu vor fi satisfacute. Insa chiar si oamenii de genul au o speranta si anume cu sexul oral. Pe majoritatea femeilor nu le intereseaza sa o ai mare, ci sa le satisfaci, iar asta o poti face si prin alte metode. Aproape nimeni nu e 'indeajuns de bun' la prima partida, si nu ai cum sa fii fara experienta. Asa a fost sa fie si asa este. Toti trecem prin asta si nu e o rusine! Nu inseamna ca o sa fii varza, dar daca esti submediocru, data viitoare vei fi mai bun. Inca ceva: femeile nu au de unde sa stie ca esti virgin. Ele pot doar ghici. Cand va fi momentul sa te dezvirginezi, adu-ti aminte de lucrul asta and enjoy the experience.

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit dacă ai respecta planul Creatorului și nu ai face sex fără căsătorie și te-ai căsători cu o fata virgina, Atunci nu te-ar compara cu nimeni, ar considera ca e perfect asa cum ești.

| mionix00 a răspuns (pentru ania):

Secretul e sa realizezi ca poti fi fericit fara validarea cuiva. Nu poti sa dai cu piciorul unei partenere pe care o iubesti pentru a urmari orbeste religia doar pentru ca nu e virgina, ca mai apoi sa te casatoresti cu o femeie pe care nu o iubesti cu care sa ai o viata nefericita impreuna. Nu am nimic impotriva religiei ca si concept, si mai ales nu neg un Dumnezeu, dar unele invataturi nu trebuie luate de-a bune pentru ca iti pot distruge propria-ti viata. Sunt convins ca Dumnezeu nu ar vrea asta. Una e sa pacatuiesti cu rautate, si alta e sa porti un act sexual cu persoana iubita, indiferent de virginitate sau casatorie. Daca dvs. asa simtiti nu e nicio problema, dar nu mai incercati sa convertiti persoane tinere la o asa perceptie eronata. Sistemul a facut asa destul, macar noi oamenii de rand sa gandim mai limpede.

| RAY a răspuns (pentru mionix00):

Așa fac ei propaganda non stop

| RAY a răspuns:

Exictarea este cauzata de aspectul fizic, degeaba o ai de 20 și ești urat

| Violleta2022 a răspuns:

Nimeni nu-i bun in "ziua cea mare", ca-i omeneste sa ai emotii atat de mari inca ori te scapi pe tine dupa 10 secunde, ori nu ai erectie deloc, ori sa te straduiesti sa termini si nu reusesti.
Primele 10 dati sunt esecuri si incercari, dupa care incepi sa inveti si sa experimentezi happy

| mihai69 a răspuns:

Depinde de femeie; între 10 și 25 cm.

| dullcat a răspuns:

Buna.In loc sa asculti de prostiile acestui individ, mai bine ti-ai propune sa citesti reactiile fetei in general. Unii se lauda excesiv de mult cu bucata aia de carne, insa sunt cat se poate de penibili si narcisisti in pat.Asa ca raspunsul e nu, marimea nu conteaza cand vine vorba de satifactie.Ce conteaza e sa lucrezi cu ce ai, deoarece nu-i ca si cum mai poti face cerere sa primesti alta marime. Daca vine acum unul alfa si zice ca trebuie sa o ai de 20 cm, intri in depresie deoarece tragi concluzia ca niciodata nu vei putea sa fii grozav la pat din cauza marimii?

Spoiler alert: Ziua cea mare va fi oricum cat se poate de awkward, indiferent cat de dotat esti.Asa e petru toata lumea.

| Frank51 a răspuns:

Mărimea perfectă pentru 99% din femei este un penis mediu, de 16-17, adică e bun și pentru femei mai micuțe dar și pentru femei mai "măricele". Însă nimic nu e perfect, așa că totul depinde de situație.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți spun eu foarte sigur

- pentru fete sau femei care îți vor răspunde pe site TPU e de ajuns penis de 10 cm

- ceilalți care vor răspunde vor spune că e de ajuns 10 cm - 12 cm sau cel mult 12 cm și 3 milimetri

Deci poți să stai liniștit că NU o să primești sfaturi de la alții ca să te deprime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de ajuns 11-12 cm minim sa poti sa faci minuni.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Dacă nu i de calibru 25, te ai dus

| Roger18281 a răspuns:

284cm