| alex009 a întrebat:

Salut, la varsta de 19 ani, ce marime ar trebui sa aiba un penis?

Răspuns Câştigător
| alexutzuuuu a răspuns:

E posibil sa fie si din cauza greutatii. Unii dintre cei care se ingrasa sufera de dezechilibrari hormonale. Du-te la medic si fa-ti analize endocrinologice, sa vezi daca suferi si tu de asta (posibil de hormon de crestere sau testosteron, dar daca ai 1.80, nu cred ca ai probleme cu hormonul de crestere). Medicul iti poate da tratamentul necesar, daca e nevoie. Pana una alta, ce-ai zice sa iti faci o viata activa? Alearga, fa exercitii cardio, du-te la sala daca iti permit banii si timpul, sau fa exercitiile acasa (poti incerca de exemplu http://proculturism.com/ ). Sa tii cont si de nutritie, nu mai manca toate porcariile. Cu ocazia asta, iti faci si un corp de invidiat. In legatura cu marimea penisului, nu te speria, e ok si asa, chiar daca nu va mai creste (la baieti se dezvolta pana in jurul varstei de 20 de ani), te poti descurca cu el. Esential e sa inveti si alte lucruri pe langa sexul propriu-zis. De exemplu. preludiul (mangaieri, saruturi - 15-20 minute), sexul oral (nici nu ai idee cate minuni poate sa faca) si abia apoi treceti la actul sexual propriu-zis. Pentru acesta, documenteaza-te (cauta pe google! :D) despre pozitii in care se simte mai intens, si care sunt recomandate pentru un penis mic (pentru a se simti femeia mai bine). Daca mai ai vreo intrebare, scrie-mi!

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Minim 28 :->

| Papusik a răspuns:

Media penisului unui adult in Romania e in jur de 16 cm. Deci cu 1-2 cm mai mult mi se pare ok.
Dar marimea nu conteaza.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

17-18 Cm.

| CrazyTeenager a răspuns:

Mai multi decat varsta.

| alexutzuuuu a răspuns:

Media penisului unui adult (deci peste 18 ani) in Romania e in jur de 16 cm. Poti satisface o femeie si cu mai putin, si cu mai mult, daca esti istet, te gandesti si la preludiu si nu acorzi atentie doar actului sexual propriu-zis.

Daca nu ai sub 10 cm, esti ok! Nu te mai gandi la asta happy

| alex009 explică (pentru alexutzuuuu):

Sub 10 nu am, 12 si asta ma framanta, din cauza greutatii sa fie asta? 1, 81 si 100 kg sad

| alexutzuuuu a răspuns (pentru alex009):

E posibil sa fie si din cauza greutatii. Unii dintre cei care se ingrasa sufera de dezechilibrari hormonale. Du-te la medic si fa-ti analize endocrinologice, sa vezi daca suferi si tu de asta (posibil de hormon de crestere sau testosteron, dar daca ai 1.80, nu cred ca ai probleme cu hormonul de crestere). Medicul iti poate da tratamentul necesar, daca e nevoie. Pana una alta, ce-ai zice sa iti faci o viata activa? Alearga, fa exercitii cardio, du-te la sala daca iti permit banii si timpul, sau fa exercitiile acasa (poti incerca de exemplu http://proculturism.com/ ). Sa tii cont si de nutritie, nu mai manca toate porcariile. Cu ocazia asta, iti faci si un corp de invidiat. In legatura cu marimea penisului, nu te speria, e ok si asa, chiar daca nu va mai creste (la baieti se dezvolta pana in jurul varstei de 20 de ani), te poti descurca cu el. Esential e sa inveti si alte lucruri pe langa sexul propriu-zis. De exemplu. preludiul (mangaieri, saruturi - 15-20 minute), sexul oral (nici nu ai idee cate minuni poate sa faca) si abia apoi treceti la actul sexual propriu-zis. Pentru acesta, documenteaza-te (cauta pe google! :D) despre pozitii in care se simte mai intens, si care sunt recomandate pentru un penis mic (pentru a se simti femeia mai bine). Daca mai ai vreo intrebare, scrie-mi!