| anonim_4396 a întrebat:

Ce marime ar trebui sa aiba un penis la varsta de 16 ani?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Pai, pune tu unul din care sa rezulte ca penisul creste pana la 16 ani si se opreste.

https://www.healthline.com/......-by-age-16

Your penis grows until the end of puberty. At 16, you may still be in puberty, so your penis may still be growing.
On average, puberty ends between the ages of 16 and 18. If you started puberty at a later age, however, you may still be growing and changing into your early 20s. That growth also includes your penis.
Even though some of the more obvious changes brought on by puberty may slow down and stop around age 18, your penis may continue growing until age 21.

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exact cat are!
Read to learn:
https://www.seximus.ro/intrebari_sex/dimensiune_penis_3.php

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

32 cm, dublul varstei

| Violleta2022 a răspuns:

Marimea penisului tau este strict legata de mostenirea de familie de la tatal tau.
La 16 ani penisul si-a incetatat cresterea si ar trebui sa aiba oricat intre 10 cm si 20cm, conform mostenirii generice.
Deci, atat cat il ai acum, atat il vei avea toata viata.

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Gresit.
Penisul creste pana la 21 de ani. E drept ca nu cu mult intre 16 si 21, dar creste, ori in grosime, ori lungime, ori ambele.
Nu tatal e cel care dicteaza, poate mosteni pe oricine, de la mama sau tata. Mai sunt si factori congenitali.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Nu, corpul unui baiat creste pana la 18-20 de ani, dar penisul isi inceteaza cresterea in jurul varstei de 16 ani.
Asta spun toate statisticile lumii!

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Care sunt acele statistici?
Stiinta spune ca penisul creste cu siguranta in timpul pubertatii, care se incheie, ca medie, pe la 16-18 ani. Dar exista si situatii in care penisul poate sa mai aiba modificari de marime si forma, nu substantiale, dar sunt, chiar si pana la 21 de ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Ia de citeste, ca sunt mii de articole medicale, scrise pe internet.

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai, pune tu unul din care sa rezulte ca penisul creste pana la 16 ani si se opreste.

https://www.healthline.com/......-by-age-16

Your penis grows until the end of puberty. At 16, you may still be in puberty, so your penis may still be growing.
On average, puberty ends between the ages of 16 and 18. If you started puberty at a later age, however, you may still be growing and changing into your early 20s. That growth also includes your penis.
Even though some of the more obvious changes brought on by puberty may slow down and stop around age 18, your penis may continue growing until age 21.

| Emilian65 a răspuns:

15-16 cm.

| SharpEagle a răspuns:

Probabil ca intre 10 si 16 cm. P-acolo.

| SharpEagle a răspuns:

Https://www.verywellhealth.com/penis-stop-growing-5187302
The penis usually stops growing four to six years after you experience enlargement of your testicles. That means that for most, the penis is fully grown between the ages of 18 and 21.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

" ...The penis stops growing at the end of puberty, which varies from guy to guy. Typically this is by age 16-17, when the penis has reached its full adult size."

https://www.famlii.com/penis-stop-growing-male-puberty/

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

"Typically".
Adica, pentru majoritatea asa se intampla.
Dar la o minoritate pubertatea e prelungita. Pana spre 19-20 de ani, cu oaresce reminescente (probabil putin semnificative in cazul penisului) pana spre 21 de ani.

| Pnin a răspuns (pentru SharpEagle):

Nu crește nimeni după 15 ani, nici înălțime, nici în mărime. E ceva atât de rar încât nici nu merită menționat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Asta este visul fiecarui baiat, sa ii creasca sula cat mai mare, dar statisticile sunt facute in urma datelor adunate de la endocrinologi, si urologi, pe parcusurul a zecilor de ani si asa s-a ajuns la concluzia ca penisul creste pana in jurul varstei de 16 ani, desii in inaltime baiatul poate creste pana la 18 si arareori pana la 20.

| denidenisa2139 a răspuns:

Cati 12 ani ai?

| StefanIlAreMare a răspuns:

Dublul varstei, in cazul tau 32

| lickypuss a răspuns:

20 de centimetri cam cat Clayton Ray Huff, who lives at 2710 English Ivy Ct, Longwood, Florida

| sarpelethau a răspuns:

Peste 1 cm, sub 25cm