| Tudor_2366 a întrebat:

Ce părere aveți despre sexul la vârste fragede?
Argumentați-vă opinia.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O proasta educatie primita de la parinti prea multa libertate mura in gura si uite ce ies de la mucosi trebuie sa fiti duri daca o sa aveti copii sa fiti severi asa sa fie cuminti pe mine nu ma intereseaza sa am o familie ca o sa fiu pe trailer conducand tot timpul...

| Barajag a răspuns:

Se spune ca sexul la o varsta frageda, duce la imbolnavirea de cancer de col uterin(aici vorbesc de fete). Fetele nu sunt destul de mature, incat sa isi asume responsabilitatile pe care le implica sexul(de ex. controlul ginecologic periodic). In plus, din ce in ce mai multi tineri isi incep viata sexuala fara sa aiba habar de ce "riscuri" are acest lucru (si aici ma refer la boli cu transmitere sexuala, sarcini nedorite, etc)In timpul adolescentei tinerii sufera de modificari hormonale, dar si modificari ale organelor genitale.
Nu putine sunt cazurile in care, unele fete au fost santajate emotional de catre partenerii lor.Nimeni nu o sa spuna ca a fost naspa sexul pentru ca sunt prea imaturi ca sa recunoasca...nu fac sex din placere, ci din curiozitate.Sunt multe motive impotriva inceperii sexului la varsta frageda, pe care multi cred ca le si cunosc, dar de recunoscut mai putinbig grinO zi buna!

| Albertt a răspuns:

Parerea mea datii cat nu va prinde dai dai ca la pomanalaughing)Am glumit nu cred ca cu cancer coluterin nare treaba dar ma rog eu zic sasi inceapa viata sexuala de la min 16 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer daca as avea o prietena as face asta cu ea. dar as incepe prin a o cunoaste cel putin jumate de luna apoi iasi zice ca vreau sa vorbim si i-as zice asta. daca zice da voi fi bucuros dar daca zice nu o fi eu cum o fi dar voi recunoaste ca a fost pe riscul meu. [Paul]

| Tudor_2366 explică:

În mare parte sunt și eu de acord cu voi.Mai aștept răspunsuri ca să-mi fac o părere happy