| Ofatadraguta a întrebat:

Ce pot face in momentul in care iubitul meu isi schimba comportamentul fata de mine? A inceput o prietenie cu o alta fata si au inceput sa si iasa. Inainte nu se intampla asa ceva. Nu vreau sa il pierd dar nu ii pot accepta comportamentul.

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu iti recomand inca sa-l parasesti,ai spus singura ca nu vrei sa-l pierzi.
Pai, vorbeste cu el,vezi daca el isi mai doreste relatia asta, fii mai indiferenta,vezi-ti de treburile tale si vezi daca te cauta el.

Daca el nu-si mai doreste relatia asta, lasa-l.

Poti sa faci si o chestie clasica, sa iesi si tu cu un baiat, ai grija sa afle asta, vezi ce zice.
Si prietenul meu mai iesea cu fete afara cand il apuca "damblaua", dar nu a renuntat niciodata la mine, ba chiar pe fetele alea le cunosteam oarecum.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hahahahaa cineva nu are incredere de sine si e geloasa, imi pare rau sa iti spun dar atentia iubitului este captatata de catre o alta fata, relatia s-a terminat, vezititi de viata ta si nul deranja. eu am dedus ceva in viata asta, nimic nu face o fata sa turbeze ca un caine mai rau decat o amica iubitului ei

| corbulalbrosu a răspuns:

Cum poti pierde ceva pierdut deja? Trebuie sa intelegi ca nu l-ai satisfacut si din acest motiv cauta in alta parte ceea.ce spera sa obtina de la tine.Demonstreaza-i ca esti mai buna in toate decat rivalele tale si ai sa-l recuceresti, dar daca genetic este un curvar il accepti asa cum l-a facut mama natura sau il parasesti, deoarece ""naravul din fire n-are lecuire"" mai ales ca in cazul lui se pare ca este de natura genetica.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe data de 6 decembrie ai dat acest raspuns :""Am incredere in el. Sunt 100% sigura ca nu se pune problema sa ma insele vreodata. Stiu ca nu il intereseaza alte fete,...""ma intreb si te intreb este vorba de acelasi asa zis iubit? Au trecut doar 2 saptamani, oare chiar te-a si iubit sau doar te-a folosit, te-a prostit si ai aceptat sa faceti si sex?

| frostxtq a răspuns:

Paraseste-l. Cum poti sa vrei langa tine un baiat care si-a schimbat comportamentul si iese cu o alta fata?
Cum vrei sa iti spuna mai clar de atat ca nu mai este interesat de tine?
Nu poti sa il tii langa tine cu forta, nu ai ce sa faci. Daca a inceput deja sa faca astfel de lucruri inseamna ca nu te mai place si vrea altceva.
Sfatul meu este sa te retragi si sa gasesti pe cineva bun pentru tine. Nu sta intr-un baiat care nu da doi lei pe tine.

| e1xtz a răspuns:

Pai cam poti sa te impaci cu ideea ca l-ai pierdut...probabil se va intoarce la tine doar daca respectiva nu ii da pasarica cat de repede vrea el sau ceva nu o sa se potriveasca, si nici atunci nu ai de ce sa fi fericita deoarece vei fi rezerva ca nu a mers in partea cealalta.Deci; el a inceput sa-si croiasca orizonturi noi, poate ar fi binne sa faci la fel

| MidnightR a răspuns:

Vorbeste cu el daca nu iti convine comportamentul lui.Totusi nu poti sa ii ceri sa renunte la prietenia cu acea fata doar din cauza faptului ca ai da semne de gelozie.Prietenie e prietenie si iubirea e iubirea. Daca te iubeste ar trebui sa stie sa faca diferenta.Nu cred ca ai vrea acum sa se izoleze complet de genul feminin.

| Nobody11111 a răspuns:

Doamne,iesi si tu cu alt baiat,fa exact ce face el,plateste cu aceeasi moneda,cum poti sa accepti asa ceva, adica, la mine daca ar vorbii cu alta fata ar fi mort dar sa mai si iasa cu ea! trateaza-l cu te trateaza si daca vede o sa se schimbe, daca nu, renunta la el!

| Ani4ka18 a răspuns:

Pai vorbeste cu el despre acest fapt, lasa-l singur sa aleaga cu cine vrea sa fie el. Daca intr-adevar tine la tine oricum va fi cu tine si cu acea fata doar va prieteni.

| Rb_Elena_1996 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici ca nu iti convine comportamentul sau din ultimul timp, si daca tine la tine v-a lasa totul ca sa fii tu fericita :*. pup