| MaraMărr a întrebat:

Cum cuceresti un >baiat?:

19 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Nu te mai zbate, pana nu ii alungi.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Eu o voi contrazice pe ℓσνє pentru ca nu asta e adevarul.Ce atrage baietii e naturaletea, inteligenta, misterul, sa fii draguta in preajma lor si numai cu ei.Sa nu te dai sau sa stai cu alti baieti pentru ca le pari ieftina si deloc speciala.Sa fii mereu fresh si sa ai un parfum placut.sa te simti bine in pielea ta fata de ei(asta ii atrage pentru ca pari sigura pe tine).Si, sa fii si genul lui asta e importantlaughing

| Ovydiw a răspuns:

Sa-mi sara dracii ma love tu ai dat copy paste?

| Azµre a răspuns:

Cu o armată ca-n Shogun laughing

| milan9 a răspuns:

- De regulă băiatul cucereşte, iar fata, aşteaptă să vadă cu ce intenţii...
- Dar ca să-l cucereşti tu, şi cu adevărat (nu doar până îţi arăţi sentimentele), este nevoie să păstrezi tu controlul situaţiei cu orice preţ... chiar şi cu acela de a-l pierde...
- Să păstrezi controlul situaţiei prin principiile sănătoase pentru care să nu faci compromisuri, prin atuurile pe care le ai, dintre care cel mai important este demnitatea. Funcţionează ca un „magnet care atrage" în relaţia cu băieţii serioşi şi ca un „magnet care-i respinge" pe cei neserioşi...

- Mai rămâne ca tu să te hotărăşti: „serios" sau,, neserios"... (renunţarea la ceva,, neserios" nu este niciodată o pierdere).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Being yourself. Un geniu pe nume Kurt Cobain zicea "Wanting to be someone else is a waste of the person you are." Nu cred că ai nevoie de haine noi, sau de ruj, sau de parfum. Personalitatea şi inteligenţa sunt cele mai importante pentru o persoană cu capul pe umeri. În cazul în care eşti o potaie superficială care nu caută altceva decât un Corvette, ai nevoie de replici de agăţat. Dar vei atrage decât altă potaie.

| Urpaniel a răspuns:

Îi sugi...

| alexandrafun a răspuns (pentru Urpaniel):

Esti cam dus fara suparare

| Denis777 a răspuns:

Urpaniel merita funda

| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy!

1. Să nu faci niciodată primul pas
Unele fete încă se mai ghidează după această regulă, în speranţa că tipul va fi cel care va face primul pas. Exact ca pe vremea bunicii... Riscul? Aşa se proceda pe vremuri, însă acum, în secolul XXI, poţi să-l pierzi, dacă nu reuşeşti să te faci remarcată la timp.

2. Nu-l suna în primele zile
Conform mentalităţii unora dintre voi, pe băiat nu trebuie să-l suni cel puţin trei zile după ce v-aţi cunoscut. Nu vrei să creadă că eşti disperată, aşa-i? Doamne fereşte! Mai bine să fiarbă, gândindu-se la ce e mai rău. Riscul? S-ar putea ca tipul să considere că nu a fost pe măsura aşteptărilor tale ori să se enerveze că nu ai bunul-simţ să suni ca să-l întrebi ce mai face, aşa că va trece la o altă cucerire.

3. Fii indiferentă
Chiar dacă ai început o relaţie cu un tip mişto, nu trebuie să-i arăţi din prima cât de înnebunită eşti după el. Fă pe indiferenta! Riscul? Cu cât te laşi mai greu, cu atât mai plictisit s-ar putea să fie şi partenerul tău. E ok să nu oferi totul pe tavă încă de la prima întâlnire, dar nici nu trebuie să exagerezi cu indiferenţa.

4. Arată-i că eşti ocupată
Se spune că e ok să îl faci pe tip să creadă că eşti o persoană foarte ocupată. O întâlnire cu tine va deveni pentru el o provocare. Riscul? Ar putea să te creadă neserioasă sau să considere că nu eşti dispusă să-ţi faci timp şi pentru el. Va renunţa să te mai sune...

5. Prefă-te curtată şi de alţii
La începutul relaţiei, ai putea să-i testezi dragostea întinzându-i diferite capcane. De exemplu, spunându-i că ai un coleg care se poartă extrem de drăguţ cu tine la şcoală. Riscul? Te-ar putea considera uşuratică. La urma urmei, flirtezi cu alţii şi îi spui şi lui asta, nu?

6. Interesează-te de pasiunile lui
Îţi place atât de mult de un tip, încât ai face orice ca să-l impresionezi. Află ce lucruri adoră şi ce nu, ce animale are acasă etc. Sigur îl vei da pe spate! Riscul? S-ar putea simţi ameninţat. Dacă intri prea mult în intimitatea lui, nu o să-i convină deloc.

7. Nu te lăsa cucerită din prima seară
O ricât de mult ţi-ar plăcea un tip, nu ceda din prima seară. Nu rezolvi nimic dacă faci dragoste chiar de la prima întâlnire. Riscul? Nici un tip nu se supără dacă nu faceţi sex din prima seară. Se bucură enorm însă dacă reuşeşte acest lucru. Cel mai bine ar fi să faci asta doar dacă ai chef de o aventură de-o noapte.

8. Nu spune prima «Te iubesc»
Să nu cumva să spui vreodată prima "Te iubesc". Nu de alta, dar s-ar putea să-l forţezi să spună "Şi eu", chiar dacă nu simte asta. Mai bine îl laşi pe el să îşi exprime primul sentimentele. Riscul? Băieţii nu pun atât de mult preţ pe acest "Te iubesc". ţi-ar putea spune asta şi după o săptămână, fără să însemne mare lucru.

9. Fii secretoasă
Cel mai bine ar fi să nu-i spui totul despre tine chiar de la început. Fii mai secretoasă, evită răspunsurile la anumite întrebări şi învăluie-te într-o umbră de mister. Riscul? Aparent, nu eşti chiar atât de deschisă pe cât pari şi îţi cam place să ascunzi nişte lucruri. Lui nu prea îi place atitudinea asta şi s-ar putea să spună "Pas"!

10. Combină-te cu amicul lui
Dacă ţi-a greşit cu ceva şi vrei să te răzbuni, cea mai eficientă metodă este să-l seduci pe cel mai bun prieten al lui. Chiar dacă se cunosc de mult timp, şi el aparţine genului masculin. Nu va rezista tentaţiei. Riscul? S-ar putea să iasă urât. În primul rând, strici o prietenie, iar în al doilea rând, nu ştii niciodată cum reacţionează iubitul la nervi.

Bafta! Funda?big grin

| Dumnezău a răspuns (pentru ℓσνє):

1.Cat de infama sa fii, ca user, sa copii un raspuns dintr-o revista stearsa pentru femeiusti, carora abia le-a mijit puful si se cred dive?
2.Cat de scelerata sa fii, ca autoare a acestui articol ce cu siguranta l-ai copiat, sa spui la punctul 10 ca e bine sa te anturezi cu cel mai bun prieten al lui? Cat,ma, cat?! Si apoi se mai mira unele puslamale si aproape o dau in plans ca unii le spun ca-s curve dupa ce urmeaza cu acuratete, sfaturi de genul...

Femei, femei, e plina lumea dă nebune!

| ℓσνє a răspuns (pentru Dumnezău):

Hai ca esti chiar nesimtit!
Ma andeam sa nu te jignesc, dar la cate ai spus, nu cred cama pot abtine.
Ce te intereseaza ma pe tine ce spun altii?!
Daca eu sunt curva lasa-ma frate! Problema e ca nu sunt... stii macar ce insemna acest cuvant?
Sa-ti fie rusine pentru vocabularul tau de "****" daca tot vorbim de nesimtire.
Nu pierd timpul cu persoane care nu merita nimic! Sunt complet zero pentru mine oh go on.

| ℓσνє a răspuns (pentru Dumnezău):

Si data viitoare abtine-te, ca si eu pot sa spun despre tine ca esti *ocalar, desi nu te cunosc.

| Sorinacio a răspuns:

Ii faci dans in poala

| ciprian55 a răspuns:

Arata-i sanii

| alexandrafun a răspuns:

Fii amabila

| antaladela a răspuns:

Pai vorbeste cu el....zambeste-i intraba-l ce fel de muzica asculta sau ce ii place sa faca uitate in ochii lui....isi va da el seama ca il placi..baftahappy

| alexandrafun a răspuns (pentru antaladela):

Tu ai dreptate intr-un fel, dar te-ai gandit ca el se poate simti jenat