| Aannonniimmaa a întrebat:

Cum e cand te dezvirginezi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea pentru o fata virgina este de obicei destul de dureroasa. Deoarece ai muschii vaginali intacti/neintinsi si din acest motiv canalul din vaginul tau este deosebit de stramt, acest fapt va ingreuneaza foarte mult penetrarea. Uneori aceasta poate fi motivul principal din cauza caruia practic devine imposibila dezvirginarea chiar din prima incercare din cauza durerii mult prea puternice. De asemenea intensitatea durerii depinde in foarte mare masura si de grosimea penisului partenerului, dar mai ales de experienta sexuala a acestuia cu privire la priceperea in relaxarea ta precum si pregatirea vaginului in vederea penetrarii acestuia. In consecinta durerea din timpul sexului de dezvirginare depinde de o serie de factori si aceasta poate fi foarte intensa sau mult diminuata daca partenerul tau va avea suficienta experienta sexuala. Deasemenea folosirea prezervativului reduce semnificativ durerea din momentul si timpul penetrarii deoarece permite o patrundere mai lina a penisului in vagin. Dezvirginare usoara.

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

In general nu e placut. Pe unele fete le doare (uneori chiar foarte tare) iar pe altele nu le doare mai deloc sau doar suportabil. Dar nu e numai durerea ci si faptul ca e prima data si ai emotii. In general nu are cum sa fie perfect.

| CreaţaWsz a răspuns:

E dureros dar o sa-ti placa dupa aia si n-o sa regreti dupa ca ai facut-o (asta daca o faci cu persoana potrivita). Totusi daca nu esti pregatita, nu te grabii s-o faci, ai tot timpul din lume la dispozitie. Bafta!
P.S. Ai grija de virginitatea ta, n-o da oricui, doar cui merita.