| miky1996 a întrebat:

Cum imi dau seama daca il iubesc sau doar il plac?

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Nu prea inteleg de ce unii cred ca nu poti iubi la 13 ani dar in fine.Nepotica mea iubeste de la 11 anisori un baiat.este matura si au sentimente reale unul fata de celalalt. In viata mea am intalnit multi care iubesc la varste fragede! Erau si inainte copii ce iubeau la 13 ani dar acum, in ziua de azi, cam la varsta asta are loc prima dragoste!
De mult tare, acum ceva ani, eu si iubitul meu( cu care sunt si in ziua de azi) doar ne placeam. Eram destul de indiferenti unul fata de celalat, daca suferea el nu sufeream si eu. Ne placeam fizic si ne placea sa ne petrecem timpul impreuna! Sincer sa fiu pe langa faptul ca ne sarutam etc eram mai mult prieteni. Dupa ceva timp s-a schimbat totul! Ne'am dat seama ca ne iubim. Cum? Eram parca una si aceiasi persoana! Nu puteam sta unul fara celalalt! Sufeream impreuna, ne bucuram impreuna, aveam incredere unul in celalalt si el se gandea mai intai la mine daca imi este bine si apoi la el si asa si eu! In ziua de azi am invatat sa stam unul fara celalt el fiind plecat in strainatate dar ne iubim din ce in ce mai mult!
Toate acestea dar si altele dar si un sentiment inauntrul tau care pur si simplu nu poti sa'l descrii iti dovedeste ca iubesti!
Normal, dragostea se poate manifesta diferit de la persoana la persoana, de la cuplu la cuplu!
Ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca dupa 20 de ani de stat impreuna ii suporti sforaitul, noaptea si orice tabiet din timpul zilei -fii sigura ca a fost dragoste adevarata!

| UbexFlo a răspuns:

Asta nu poti sti decat daca esti intr-o relatie cu persoana respectiva.Stii tu, iubirea nu se simte atat de repede.

| neutrino a răspuns:

La 13 ani nu ai cum sa realizezi diferenta, chiar daca aceasta e uriasa, pentru simplu motiv ca nu ai cum sa iubesti la aceasta varsta. Iti poate place un baiat, te poti indragosti, te poti chiar casatori, dar nu poti iubi.

| tania_5982 a răspuns (pentru neutrino):

Ba poti uiti la 13 ani. Iubirea nu are varsta!

| neutrino a răspuns (pentru tania_5982):

Poti uita si la 13 ani si la 60 de ani. De iubit, nu poti iubi la 13 ani. Dar e bine sa crezi.

| tania_5982 a răspuns:

Cum iti dai seama? E destul de simplu. Acest lucru se simte. Daca in inima ta, simti lucrul acesta, sau ai ajuns sa te gandesti mai mult la el decat la propria persoana, inseamna ca il iubesti, sau ca el ti-a furat inima si dragostea, si ca acum, sau cel putin pentru un timp, vei fi a lui. Si el al tau, indiferent de imprejurari.