| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comporta un baiat cind este indragostit? dau funda

Răspuns Câştigător
| oty2001 a răspuns:

AVETI AICI MAI MULTE SECRETE DESPRE BAIETI...hee hee

Baietii, in realitate nu cauta fete frumoase. Ei prefera mai bine pe cele dragute si prezentabile.

Baietilor nu le place sa flirteze.

Un baiat te poate place pentru 5 minute, apoi te uita fara probleme.

Cand un baiat iti spune ca nu te intelege, pur si simplu inseamna ca tu nu gandesti in felul pe care il doreste el.

‘Ce faceai?’ sau ‘ Ce mai zici?’ sunt cele mai uzuale intrebari cu care un baiat incepe o conversatie telefonica.

Baietii innebunesc de placere cand vad o fata zambind ( ati remarcat?).

Baietii fac orice doar sa atraga atentia unei fete.

Baietii pot glumi si povesti cu o fata toata ziua, dar inainte de culcare se vor gandi invariabil la cea care le-a atras atentia cel mai mult.

Atunci cand un baiat este atras de o fata, acesta nu va mai remarca trasaturile ei mai putin avantajoase.

Baietilor nu le place ca fata sa povesteasca despre fostul prieten

Daca baietii vor sa cunoasca parintii fetei, este recomandat sa li se indelineasca dorinta

Baietii ar spune multe lucruri, dar nu prea pot. De aceea isi iau curajul si spiritul sa le spuna atunci cand beau ceva.

Si baietii plang!

Nu provoca un baiat sa se incinga. Credeti-ma! O va face!

Baietii nu viseaza la inceput sa spere prea mult…

Baiatul se straduieste sa re-cucereasca fata cand l-a parasit, iar acest lucru il impiedica sa accepte infrangerea

Daca fata a ajuns la inima baiatului nu mai scapa de el

Daca fata transmite unui baiat un mesaj ambiguu, de genul : ‘ Stii ceva? … In fine, nu conteaza!’ acesta va trage o concluzie foarte indepartata de ceeace ea gandise initial

Baietii innebunesc atunci cand o fata le atinge mainile

Baietii fac complimente frumoase cand curteaza o fata, dar in prezenta celei care ii atrag cu adevarat, se balbaie.

Cand un baiat nu isi gaseste cuvintele sau cauta scuze atunci cand ii ceri o favoare, de fapt nu te place prea mult si ar renunta la tine

Atunci cand o fata spune ‘nu’, baiatul intelege ca poate incerca si maine

Fata trebuie sa-I spuna baiatului FOARTE CLAR ce vrea inainte ca acesta sa inteleaga EXACT ce anume vrea ea.

Baietii in prezenta unei fete… nu se suporta

Baietii sunt atasati de mamele lor

Un baiat si-ar sacrifice banii de masa pentru a cumpara un buchet de flori unei fete

Un baiat isi poate construi fantezii despre o fata. Dar asta nu inseamna ca o si place cu adevarat.

Nu poti intelege un baiat pe de-a-intregul pana nu-l auzi vorbind. Asa ca lasa-l sa se prezinte

Daca un baiat i-a spus unei fete o singura data ca o iubeste, ei bine atunci chiar a simtit-o

Atentie! Baietii barfesc mult mai mult decta fetele, iar vorbele lor se imprasite mult mai repede.

Asemenea EVEI, fetele sunt partea slaba a baietilor

Baietii sunt deschisi in ceeace ii priveste

Este recomandabil sa testezi un baiat inainte sa-l crezi. Numai nu-l supune la prea multe teste.

Nici un baiat nu este rau atunci cand face curte

Baietilor nu le place ca hainele lor sa fie murdare. Un punct chiar si ii irita

Baietilor le plac fetele de care sunt indragostiti chiar daca acestea nu sunt foarte dragute

Daca prietenul celei mai bune prietene ale fetei are nevoie de aceasta sa ii rezolve o problema, este foarte posibil ca acest lucru sa fie admirat de prietenul acesteia. ( incurcata exprimarea, nu? Dar ati inteles ceva? )

Daca un baiat se confeseaza unei fete, se poate ca acesta sa aiba nevoie de cineva care sa il asculte doar. Nu este nevoie sa primeasca si sfaturi ( doar daca le cere)

Un gest clar ca un baiat place o fata este si felul in care o tachineaza.

Un baiat gaseste cai sa impiedice o fata sa fie in legatura cu altcineva

Baietilor le place mai mult de fetele cu minte decat de cele cu fusta scurta

Baietii cauta sa afle ce ii place fetei, de teama de a nu ii darui ceva gresit

Baietii se lauda despre orice

Baietii nu pot tine secretele pe care le afla de la fete

Baietii se gandesc prea mult

Fanteziile baietilor despre o fata pot fi fara limita

Inaltimea unei fete nu are prea mare importanta pentru un baiat, dar greutatea DA

Baietii tind sa devina seriosi in relatiile lor si asta ii face sa fie posesivi. Deci fetelor, atentie!

Daca o fata va reusi sa faca un baiat sa sufere in perioada in care acesta o curteaza, nu va mai scapa usor de el

Este greu unui baiat sa se desparta de prietena lui mai ales daca sunt impreuna de mai bine de 3 ani.

Trebuie sa-I spui clar unui baiat ce vrei, inante de a te implica intr-o relatie cu el

Baietii TREBUIE sa simta macar odata respingerea sis a sufere in urma unei despartiri. Relatiile dragute, in care sunt rasfatati, niciodata parasiti, nu ii ajuta sa se maturizeze si sa creasca mental, apreciind o relatie.

Atunci cand li se intampla un eveniment nefericit, baietii se acuza mai mult decat fetele. Ei pot sa ajunga pana la a-si face rau singuri

Baietii au mari dorinte de schimbare dar puterea de a o face este slaba. Deci nu cereti imposibilul

Baietii sunt lei in grupul lor, ar devin mielusei pe langa prietena. Ati remarcat?

Cand un baiat este calm observati daca transpire. Asta poate arata ca este nervos, si este genul cel mai periculos.

Cand un baiat spune ca este innebunit dupa o fata, chiar este

Cand un baiat ii cere unei fete s ail lase in pace de fapt ii spune sa il asculte

Baietii nu iau decizii finale. De cele mai multe ori fetele o fac, dup ace ei au condus la asta.

Cand un baiat iubeste, fata poate scoate ce este mai bun in el ( de aici toate vorbele acelea de duh)

Cand un baiat vorbeste serios este interesant sa il asculti

Daca un baiat este tacut spune-I tu ceva

Baietii nu cred in dragostea la prima vedere, dar atunci cand curteaza o fata realizeaza ca au gresit

Baietilor le place feminitatea dar nu si slabiciunea

Baietilor nu le plac fetele care lovesc mai tare decat ei

Baiatul stie imediat daca o fata il place, dar nu este sigur de asta pana aceasta nu ii spune

Baiatul renunta usor la jocul de calculator sau meciul de fotbal, pentru a sta cu fata, dar aceasta nu o va face pentru un episode din serialul favorit sau o sedinta de make-up.

Baietilor le plac fetele care stiu sa gateasca

Baietii prefer fetele care se aseamana cu mamele lor. Serios urmariti asta

Baietii au mai multe probleme decat lasa sa se vada

Prietenul baiatului stie aproape totul despre el. Fata poate folosi asta ca pe un avantaj.

Baietii nu agreeaza fetele snoabe. Vor da inapoi cu prima ocazie

Fetelor nu fiti partinitoare. Iubiti baiatul fara prejudicii si veti avea surprize placute.

Fetele imbibate in parfum, mai mult resping decat sa atraga baietii.

Baietii sunt mult mai vorbareti dacat fetele mai ales atunci cand este vorba despre ele

Baietii nu inteleg vorba ‚Dispari’ prea bine

Baietii cred ca fetele sunt ciudate si iau decizii imprevizibile dar ca oricum ii iubesc inca mult orice ar fi. ( Probabil au nevoie de sentimentul matern)

Daca baiatul zanjeste superior la gluma fetei, iar aceasta se supara, el se va scuza ca a incercat sa fie politicos.

Baietilor, spre deosebire de fete, nu le pasa daca au pantofii nefacuti

Baietii tind sa generalizeze opinia despre fete dar cand le cunosc mai bine, realizeaza ca au gresit

Fieare baiat tinde sa-si rezolve o problema singur. Este mult prea incapatanat sa solicite ajutor

Baietilor li se pare neelegatn ca o fata sa injure si sa vorbeasca urat

Cand apare o problema baietii isi iau o atitudine ‚macho’ si cauta o solutie de rezolvare

Cel mai slab punct al unui baiat este genunchiul.

Cand un baiat este constient ca arata bine, va demonstra ca nu se pricepe sa rezolve situatiile delicate

Cand un baiat se uita la o fata, ori este fascinate de cum arata aceasta, ori doreste sa-I critice ceva din aspect

Daca il prinzi inseland-te, te va ruga sa0i acorzi o a doua sansa. I-o poti acorda. Dar daca apoi il prinzi din nou, nu-l mai lua in seama.

Daca un baiat te lasa se pleci cand i-ai spus asta, chira te iubeste. (greu de inteles la prima lectura, intreaba-ti experienta de viata)

Daca cel mai bun prieten al prietenului tau se uita admirativ la tine, si da semen de gelozie atunci cand esti cu prietenul tau, tot ce pot spune este ca prietenul prietenului poate te iubeste mai mult.

Baietii invata mai mult din exprienta proprie decat citind din carti de speialitate, iar asta o considera baza indemanarii lor. Fetele procedeaza exact invers.

O fata poate sti cand un baiat este reanit de ceva, sau sufera atunci cand striga in fata ei

Daca un baiat iti cere brusc sa va intalniti, intreaba-l mai intai ‘de ce?’

Daca un baiat spune ca nu poate dormi daca nu aude vocea prietenei lui, in fiecare seara, atentie mare. Acest lucru il poate spune oricarei fete pentru a o face sa se simta bine. Este o cale de flirt, iar el poate si glumi pe tema asta.

Se pot afla bunele intentii ale unui baiat din felul cum acesta roaga fata pentru diferite lucruri

Baietii cauta sfaturi, ar nu la alti baieti ci la fete

Baietii nu accepta sa li se atinga parul. Orice altceva dar parul NU

Daca un baiat spune unei fete ca este frumoasa inseamna ca acesta o place

Baietii nu suparta fetele care exagereaza

Baietii iubesc mai mult fetele decat o face acestea daca ele sunt serioase in relatie

Baietii nu ageeaza sentimental fetele baietoase, vor deveni mai degraba camarazi.

Pentru a controla un baiat, nu accepta prima propunere pe care ti-o face. S-a gandit mult la ea si a construit planuri pe marginea ei. Dar daca vrei sa nu-l indepartezi accepta urmatoarele propuneri.

6 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

E mai atent si grijuliu cu fata.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,pai cred ca ii da mult mai multa atentie, o surprinde cu diverse lucruri, vrea sa fie in preajma ei mereu.

| Fulbaster a răspuns:

De obicei se uita fix la aceea fata!

| CeInteleptul a răspuns:

Nu se mai gândește la sex

| ACAB1312 a răspuns:

Este mai atent cu fata, putin, dar putin mai rusinos si mereu se uita dupa ea.
Crede-ma cam asa sunt eu acum laughing

| And4rr a răspuns:

Iti da flori,te priveste,iti spune,, Te iubesc", poate te si pupa, primesti catouri, vorbeste cu tine! Daca te iubeste o sa iti spuna! Si iti face complimente, te cheama in oras! Sper ca te-am ajutat!