| Bianca_Ursan_1994 a întrebat:

Daca ea e virgina si sunt si eu virgin..cum trebuie sa o iau asa ca la inceput...am 17 ani si ea 16 ..imi dati va rog ceva sfaturi..cum s-o fac cu ea asa la inceput! trebuie sa pun degetul sa o largesc si dupa aia vin cu penisul?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Of ce rautate pe unii, "vai cum sa folosesti degetul, aoleu dezastru, scandal, catastrofa"

Ok in primul rand fata trebuie sa fie excitata. O fata excitata capata o relaxare si o lubrefiere naturala a muschilor vaginali si a vaginului. Desigur ca exista si vagine care se relaxeaza mai greu, se umezesc mai greu sau deloc.

Indiferent de situatie, penetrarea nu e o joaca iar prezervativul NU are suficient lubrifiant pentru asta, va trebui sa cumperi si un lubrifiant pe langa prezervativ.

Acum daca in timpul preludiului vrei s-o exciti cu un deget ca muschii sa se relaxeze, sa se largeasca cum spui tu, ar fi ideal fie sa-i faci un oral fie sa te ajuti musai de lubrifiant, nu poti introduce asa degetul pur si simplu. Chiar si inainte de a-l introduce trebuie sa masezi usor zona ca o mangaiere pentru a o relaxa mai ales pe ea si mental si fizic. In plus de asta nu stiu daca ar trebui sa faci asta din prima, nu stii ce-i place, s-ar putea joaca asta cu degetul din partea ta sa nu-i placa pur si simplu. Altele se oripileaza si de ideea de sex oral chit ca ele sunt beneficiarele asa ca nu te repezi cu gura si limba direct in zona intima, sarut-o si tu din ce in ce mai jos si observa-i reactiile. Cel putin 10 minute de preludiu sunt absolut indicate. Ii poti face si un masaj inainte, cred ca te descurci tu.

| Bianca_Ursan_1994 explică (pentru AlexanderAdrian):

Mersi mult! si celorlalti va multumesc pentru sfat

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai ai rabdare un an...

| Emilian65 a răspuns:

Daca preludiul a fost OK. poti incepe sa bagi penisul fare sa mai folosesti degetul.

| ywar a răspuns:

Pai daca folosesti degetul sau folosesti podoaba din dotare - tot una-i fara preludiu. Tu te astepti ca ea sa fie umeda si pregatita pentru tine? La 16 ani e cam devreme pentru ea iar tu nu ai experienta. Iti va muri la intrare -in mod sigur- pentru ca dorinta de a face sex e cam mare. Cu prezervativul la voi tinerii e epopee deja si ma indoiesc ca vei vrea sa folosesti asa ceva. In general asta se invata in 2, daca e vorba de "prima data" pentru amandoi. Nu stiu ce sa spun, dar 16 ani la ea mi se pare cam putin. Ce daca are par pe la savarina, asta nu inseamna ca are si minte si e si femeie. Va grabiti si e prostesc ceea ce faceti. La voi actul in sine nu are nicio legatura cu sentimentul, e doar prilej de imperechere care intre animale.

| grab a răspuns:

Cum sa faci... atmosfera intima foarte placuta si foarte calda ca vine iarna.
jucati-va, intaratati-va pana va excitati grav, si o sa o ceara ea. moment in care lubrifiati fiind o sa mearga de la sine dupa atata preludiu... stima! S

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Si intrebarea ta precedenta e tot legata de degete. Ai vreo problema cu penisul, de apelezi la astfel de metode de penetrare? Mai citeste si tu inainte sa ii oferi bietei fete o amintire neplacuta despre primul contact sexual.

| Teiubescinsecret a răspuns:

Nu! ce deget? ...pai ati putea avea un preludiu cu saruturi,mangaieli asfel incat vaginul va fi umezit iar la penetrare va avea o alunecare usoara si va fi mai putin dureros. Ati putea folosi si un lubrifiant. Daca vaginul nu e umezit, e uscat, nu folositi nici un lubrifiant, penetrarea va fi dureroasa pentru ea. Deci bafta, sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Bianca_Ursan_1994 explică (pentru Teiubescinsecret):

Deci n-ar fi trebuit sa largesc putin cu degetul..si dupa aia sa incerc sa eu bag,,?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Bianca_Ursan_1994):

Bună.
Ce să faci cu degetul? Habar nu ai de viața sexuală, de metode contraceptive și vrei sex cu degetul! Păi fă-i tușeu vaginal că tot îți place! Ești penibil.
Mai informează-te și fă pasul după 20 de ani, acum ești depășit!
Pa, pa.

| Teiubescinsecret a răspuns (pentru Bianca_Ursan_1994):

Nop! lasa degetul deoparte. Joaca-te un pic cu penisul pe la spatele el ca si cum ar sta capra, se va excita si dupa da cu ceva pe penis sa alunece si introdul usor, nu o va durea baftawinking