| ZuZu_9651 a întrebat:

Daca prietenul meu mi-a facut sex oral...ar trebui sa ma simt obligata sa ii fac si eu lui oral?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu, micutzo, dar, daca cumva s-ar intampla sa te paraseasca, sa nu te miri! De obicei sunt intrebat varianta inversa! Apoi, dac ai studia niscai carticele, ai putea afla ca, de fapt, nu de putine ori, Lui ii este mai dificil, pentru ca e o zona umeda, exact la intersectia tesutului uscat, cu cel umed, da?! Si culmea, desi aduce extraordinar de mult cu senzatia relativ asemanatoare cu cea a sarutului "french", fara can-can, foaaarte destui barbati o practica si le aduc in al 9-lea cer pe distinsele lor partenere! Procentul de faza, fara diferente semnificative, se invarte undeva intre ~ 75 90%, dupa specialisti, +/-! Apoi, daca igiiena locala e ok, ramane aspectul, Foarte important, al reciprocitatii, care este unul din imperativele majore care, ca si comunicarea si sprijinul real si efectiv, sta la baza unei relatii functionale! Apoi, vine Nenea Foclorul, si ne aminnteste: omul ce nu are acasa, cauta pe alte coclauri! de aceea, se spune ca k, femeia inteleapta are grija ca barbatelului ei sa nu-i lipseasca nimic acasa, pentrua nu pleca in "expeditie"! Si, +, conform unei autoare de specialitate, dacatii cu adevarat la paretener, nu-l ranesti, nu-l frustrezi, nu-l jignesti, nu-l indepartezi prin manevre "neinspirate", ci, asa cu il poti pupa pe bebe peste tot, tot asa si cu El! DACA E AL TAU! SI NU E O KESTIE DE...tranzitie, intre fostul si next-ul! Igiena, dialog, cooperare, masaj si succes va doresc, intr-o relatie lunga, stabila si pe deplin satisfacatoare!

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In pat nimic nu e obligatoriu. O faci numai daca iti doresti foarte mult. Dar e de mirare sa nu-ti doresti.

| psiholoaga a răspuns:

Intrebarea e: te simti vinovata? Daca te simti, e problema ta, rezolv-o. Daca iti cere, e problema lui. Sa si-o rezolvelaughing

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca faci dragoste, nimic nu-i obligatie, totul trebuie sa fie placere! Amandoi fac atata cat vor, atata cat simt!
Placerile trebuie impartasite, dar nu din obligatie ci din dorinta si placere!
Daca sunt inhibitii, se cam reduce placerea..., dar nimeni nu trebuie sa faca ceea ce nu vrea, sau nu ii place!

assiris
| assiris a răspuns:

Parerea mea ar fi sa intrati in normalitate si sa folositi organele pentru ce au fost destinate de la natura, de la Dumnezeu sau de la ce vreti voi sa credeti. Duba ce ti-a facut ce ti-a facut, ai mai avut placerea sa il saruti?

| borsec a răspuns:

Consider ca nu e un lucru rau ce ti-a facut, si nici obligata de ceva nu trebuie sa te smti, si presupun ca daca ai intrebat lucrul asta va cunoasteti de putin timp. O sa vezi ca dupa ce va cunosteti ma bine treaba asta va veni de la sine pentru ambii parteneri.

| nicky a răspuns:

Nu trebuie sa te simti obligata sa faci si tu ce face el. Fiecare face ce simte si cum simte. Daca el a simtit nevoia sa faca sex oral nu inseamna ca si tu trebuie sa simti la fel.

| otypa a răspuns:

Nu stiu,,, dar daca vrei fa-i si tu...

| Elena0210 a răspuns:

Nu. Sincer assiris are dreptate. Cum il mai poti saruta?
da in fine. Treb sa faci asta doar daca vrei nu sa o faci din obligatie

| daniDeeDee a răspuns:

Asa ar fi frumos happy intoarce-i serviciulhee hee fa-l sa se simta bine...dk il iubesti! happy

| oooooooo a răspuns:

E foarte posibil ca el sa fi facut asta pentru ca vrea sa o faci si tu, dar nu are curaj sa iti spuna.nu trebuie sa te simti obligata, dar retine faptul ca el asteapta asta.acum mai depinde de tine, cat de mult il iubesti, pentru a face acest lucru.si ar fi foarte bine sa discuti cu el, sa-i spui ca nu esti pregatita si sa mai astepte.

cristian
| cristian a răspuns:

El ti-a facut un cunilingus, dar tu nu esti obligata sa-i faci o felatie.Ai grija sa te speli pe dinti ca poti face carii.
Suntem in post si ar trebui sa renunti la carnita.

| bismark65 a răspuns:

Nu n-ar trebui sa te simti obilgata, ar trebui s-o faci daca simti daca nu sa n-o faci din obligatie ca s-ar putea sa nu placa nimanui si mare atentie la dintisoriwinking

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Daca as fi in locul tau, daca l-as iubi...as zice ca da...
adica ii compensezi fapta...doar daca vrei

| alexutza_4406 a răspuns:

Mmmm..."assiris" de p ce planeta ai cazut? Fiecare persoana e libera sa faca ce vrea...cum sa ii fie scarba sa il sarute dupa ce i-a facut ce i-a facut? e corpul ei nu? tie ti-e scarba de corpul tau? hai sa fim seriosi! .Bianca draga, tu nu trebuie sa fi obligata in viata asta sa faci ceea ce nu iti doresti, daca el a avut placerea sa-ti faca, treaba luiwinking... dar tu fa-o in momentul in care simti ca vrei sa o faci...nu te lasa influentzata nici de el, nici de cei din jur... FA DOAR CEEA CE ITZI DORESTI SA FACI SI NU ITZI VA PAREA RAU NICIODATA!

| kinkyk a răspuns:

"omul lui Dumnezeu" nu te lua de doi tineri care savureaza doar niste placeri. de ce vezi ca pe un pacat ce au facut ei? daca tot vrei sa te iei de cineva care nu-si "foloseste" trupul sau organele in scopul care i-au fost destinate, de catre cine vrei sau de unde vrei, ia-te de cei care vand copii pentru organe. lasa oamenii sa descopere placerile trupesti. nu mai fiti asa incuiati la minte. sexul, in toate "formele" lui, nu distruge.

| poppey a răspuns:

DAAAA!

| ancootza a răspuns:

Lucrurile vin de la sine u trebuie sa faci ce crezi u dar nici eu nu sunt de parere cu assiris, deci sa faci cum crezi u nu cum zi alti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Assiris esti de pe timpul lu bunica? bva mihai imi place super mult rapunsul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. nu esti obligata el a facut asta pentru ca a vrut dar u nu esti obligata. daca vrei sai faci fai daca nu nu

| mi4ai a răspuns:

Assiris tu dupa ce mergi la baie si faci treaba mica (sau mare) si pui mana unde o pui ti-e scarba sa mai mananci sau te hraneste cineva?

| scumpa a răspuns:

Nu neaparat doar daca simti u k vrei sa fc