| Ralf1971 a întrebat:

De ce exista femei casatorite care cauta amanti.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul unor relatii extraconjugale ale unei femei casatorite consider ca motivele sunt suficiente si foarte serioase : neglijare din partea sotului, crize emotionale, dragoste pur si simplu, probleme sexuale cu sotul, razbunarea la infedelitatea sotului, dependenta sexuala, ne-impliniri materiale si multe altele. In marea majoritate a cazurilor, motivele femeilor difera de cele ale barbatilor, barbatii cautand mai degraba sex/placere sau atentie, iar femeile cautand sa umple un vid emotional sau isi doresc de obicei sa aiba pe cineva care sa se uite in ochii lor si sa le faca sa se simta sexy din nou.Insa exista si infidelitatea feminina care poate fi si o predispozitie genetica spre aventuri

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Very simple, OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM! Atentie exista si barbati insurati care cauta amante!

| RAY a răspuns:

Buna, hai sasi spun ceva noi barbati nu prea atragem sexul opus prin fizic cei care le atrag sunt cam 15% din populatia masculina,cand o femeie da peste un mascul alfa un badboy de asta si daca e la ovulatie e atrasa la maxim de el, majoritatea dintre noi suntem masculi provideri,in america s-a dovedit ca multe femeii isi inselau barbatul in perioada ovulatiei si astia beta cresteau copilul altuia, cand o femeie sta cu un barbat frumos, inalt, alfa nu are motive sa il insele, tu crezi ca ele sunt multumite de barbatii? stau si ele pentru ca au copii, teama etc cum sa nu fie una de 40 de ani atrasa de un tanar de 20 de ani bine facut sa fim seriosi si ele au atractie sexuala

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca nu sunt multumite de ceeace primeste de la sot. Vrea ceva mai mult si mai bun.

| R0R0 a răspuns:

Pentru ca nu sunt multumite de viata lor conjugala. Cred

| Oana92 a răspuns:

Pentru ca exista ceva in relatia lor care nu le (mai) satisface....Si nu e vorba doar de sex, poate sa fie vorba de orice altceva. Cand ceva scartaie intr-o relatie oricare dintre cei doi e mult mai predispus sa caute alinare la o alta persoana...

| LoveSleep a răspuns (pentru Oana92):

Orice femeie ai întreba asta, îți va răspunde la fel ca tine.
Dar dacă întrebarea se referă la bărbați toate o să zică că e idiot și nesimțit. La femei de ce nu se aplică? Eu știu că atunci când "exista ceva in relatia lor care nu le mai satisface" trebuie să încerci să repari acel lucru, iar dacă nu e posibil, te desparți de el/ea.
Doar curios.

| Oana92 a răspuns (pentru LoveSleep):

Se aplica la amandoi. Am si scris ca atunci cand apare o problema in relatie fiecare tinde sa isi gaseasca alinare in alta parte(adica si el si ea). Da, ideal si matur ar fi ca cei doi sa isi spuna ce au de spus, sa incerce sa repare daca se mai poate repara ceva sau sa porneasca pe drumuri separate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Daca ti-as spune ca oamenii insala si cand lucruri merg foarte bine in cuplu, m-ai crede? Doar pentru ca te afli intr-o relatie asta inseamna ca nu poti gasi pe cineva care sa fie pe aceeasi lungime de unda ca si tine si sa ti se para foarte atragator? Avand asta in vedere nu mai este nevoie decat de un moment de declick, in anumite imprejurari, o atingere, o ipostaza sau o intamplare pot schimba totul. Si toate astea in timp ce iubesti pe altcineva... Eu cunosc un tip care e indragostit pana peste cap de prietena lui si ea de el. Si chiar are de ce, e o tipa de nota 20, reuseste sa contrazica toate tiparele. Cu toate astea o insala cu fiecare ocazie. Cand il intreb de ce spune ca dorinta e pur si simplu prea mare, e genul de om care prefera sa regrete ce a facut decat sa regrete ca nu a facut... Si acesta nu e singurul caz, despre ei stiu mai multe pentru ca suntem prieteni apropiati, dar am mai vazut chestii de genul.

Ar fi bine ca toate situatiile in viata sa fie atat de simple cum spui tu dar natura umana este infinit mai complicata.

| Ralf1971 explică (pentru anonim_4396):

Aveti foarte multa dreptate si asa mi se intampla mie.
Eu imi iubesc foarte mult sotia, o respect si o admir, dar îmi place sa fac sex si cu alte femei si nu-mi explic de ce?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Pe scurt : S-a saturat 15 ani tot de acelasi penis iar amantul e mai bun la pat.Ea nu divorteaza deoarece are interes finaciar sau copii. Ai sa vezi ca iubirea asta nu e vesnica, parintii sau bunicii nostri inca mai stau impreuna din respect, si lor le e in gat de casnicie, deci pentru asta exista amanti sau amante, God bless it!

| Ralf1971 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Ai dreptate si la barbat este la fel pentru ca fiecare femeie este diferita ca temperament si sex. Eu am trecut printr-o experienta cu fosta sotie pentru ca m-am plictisit de vaginul ei si am divortat dupa ce, am gasit pe altcineva.

| Kriss96 a răspuns:

Cred ca nu sunt multumite. Unele poate stau cu sotii doar pentru bani sau pur si simplu nu le mai place comportamentul lui si atunci cauta altceva. In general cred ca nemultumirea e motivul principal.

| NoRegretsxx a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care barbatii casatoriti cauta amante!

| Anca6991 a răspuns:

Nu am cuvinte de lauda pentru persoanele astea, femei sau barbati. Parerea mea e ca sunt niste oameni lasi care nu au curajul sa spuna lucrurilor pe nume. A intervenit ceva ce nu iti convine in relatie, vorbesti despre motive si solutii. Nu mai gasesti motive suficiente pentru care sa faci tot ce iti sta in putinta sa mearga relatia, spui pas si iti gasesti pe altcineva.