| Ancavvvb a întrebat:

De ce in ultima vreme am pofta de sex si ma masturbez des. Am iubit si vreau sa ii spun sa vina sa facem. Dar nu stiu daca e ok, ce spuneti ar fi bine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Presupun ca nu ai ajuns la varsta la care sa poti sa-ti incepi viata sexuala din moment ce ai nelamuririle prezentate in intrebarea ta. Din acest motiv ar fi indicat sa va incepeti viata sexuala prin practicarea la inceput a pettingului asa cum o fac foarte multi tineri. Viata sexuala poate fi inceputa doar avand pe cineva alaturi, adica un iubit. Pentru a "gusta" din placerile oferite de o viata sexuala catusi de cat reala dar sa ramai si virgina ati putea incerca sa intretineti/practicati petting-ul, asa numitul sex surogat. Din definitie reiese ca cuvantul "petting" inseamna a mangaia si a dezmierda, a oferi placere. De fapt, adevaratul petting reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor, extinse pe intreg corpul in vederea excitarii punctelor/zonelor erogene a partenerului. In acest caz, totul este permis, adica cunilitia si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire sexul real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa si anume; se permite totul mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea acelor actiuni la care poate recurge o perechea de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace placere sexuala reciproca care sa se finalizeze prin orgasm in cazul femeii si ejacularea la barbati. Petting-ul reprezinta posibilitatea de a se produce placerii sexuale la tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi jocul erotic (soft sau hard, dupa numarul de haine pe care le pastrezi pe tine...), dar a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa la actul intim pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactie in cazul in care vei accepta sa practici asa ceva. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| max21 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru max21):

Aceiași întrebare i-aș fi pus și eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai peste 14 ani, iar tipul sub 19 ani, aș spune că de ce? Dar e musai să folosești un prezervativ, doar dacă nu vrei să te trezești cu plozi, sau mai rău cu un avort. Avortul e crimă, deși fetusul nu e o persoană, e o ființă, iar dacă acea ființă i-a naștere în corpul tău să zic că nu te-ai mai simți la fel după ce ți-ai ucide propriu copil, dar nici n-ai vrea ca la liceu să crești unul. Sfatul meu e acesta, dacă o faceți musai protejat.

| mihai69 a răspuns:

Pentru tine ar fi bine oricum; și dacă te masturbezi singură, și dacă o faceți împreună, și dacă faci petting cu el.
Dar pentru sex, încă sunteți cam tineri amândoi, cu siguranță. Învățați mai întâi despre voi și despre sex jucându-vă împreună.

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu, așteaptă până la nunta, ca e păcat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita ca, intai sa-i ceri voie mamei!