| anonim_4396 a întrebat:

De ce partidele dureaza mai mult sau mai putin uneori? In general dureaza 8-10-15 minute, dar prima data de exemplu(virgini amandoi) el a terminat dupa o ora si jumatate(si am verificat prezervativul des sa vad daca nu cumva a ejaculat si nu si-a dat seama, pentru ca am citit pe aici ca e posibil, iar dureri nu au fost deloc nici la mine nici la el). Am mai patit asta odata, dar si de 3-4 ori fix inversul, sa termine in 2-3 minute. Ar putea semnala asta vreo problema de sanatate pentru el(16 ani)? Ce facem in timpul contactului nu difera mai niciodată, pentru ca deja am gasit ceea ce ne face placere amandurora. Totusi sper sa nu fie vreo problema medicala, lui nu i-am zis ca ma ingrijoreaza asta, pentru ca nu vreau sa il sperii sau sa interpreteze greșit. Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci sa inteleg ca tea penetrat o ora incontinu incredibil mai ceva ca actori in filmele porno, cu pause te cred dar incontinu mi cred sa cred asa ceva, acuma cu ejacularea ea tine de minte daca esti nervos, agitat, nu vine e adevarat asta uneori uni se mastubeaza in timpul sexului pentru ca nu vrea sa stea dreapta in erectie

| neutrino a răspuns:

Pe tine te sperie normalul, si nu ca prima data l-a tinut o ora si jumatate...

| Bianca21998 a răspuns (pentru neutrino):

Pe mine ma "sperie" aceasta diferenta intre normal(10minute) si celelalte dati.
P.s. pentru cei ce vor raspunde in gluma: de caterinca nu am nevoie. Multumesc.

| SkyPilot a răspuns:

Chiar la o ora si ceva nu am ajuns, dar pot sa iti spun ca si eu am variatii mari. Uneori pot termina in 2-3 minute, alteori imi trebuie 20. Eu pot sa imi intarzii finalizarea, deci nu am o problema. Nu cred nici despre prietenul tau ca ar avea nici el o problema.
Motive ar fi multe, starea psihica, frigul, oboseala, starea de sanatate, o baie fierbinte inainte il inhiba, sau pur si simplu.

| Felys a răspuns:

Probabil prima data a avut asa multe emotii incat nu a putut ejacula mai repede, depinde foarte mult de starea psihica, nu vad de ce ai avea vreun motiv de ingrijorare, trebuie doar sa te relaxezi si sa traiti momentul, sunteti ambii la inceput si momentan experimentati

| Alcyon a răspuns:

E normal sa nu fie de fiecare data la fel. Durata variaza in functie de gradul de excitatie/ oboseala/ stare psihica etc. Doar nu esti robot.

Răspuns utilizator avertizat
| SorinTudor a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere sunt 2 variante si anume:
1. Prima oara este foarte posibil sa fi avut emotii si sa nu se fi ejaculat la timp SAU probabil sa iti faca o impresie buna s-a masturbat cu putin timp inainte si de aici diferenta asta de ora.

2 In general primul numar dureaza mai putin fata de restul pentru ca daca nu s-a masturbat in ultimele zile cantitatea de sperma a crescut si in functie de cat de mult se excita cu atat timpu va fi mai scurt pana la ejaculare.