| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa incep laughing...Este un baiat la mine in scoala, e impreuna cu o fata de 11 luni ( s-au despartit de vreo 3 ori deja cat 1 luna si s-o impacat) si cand iesim prietenii mai multi (iubita lui nu) o prietena imi spune ca se tot uita la mine asa frumos, ca si cand ti-ar placea de cineva, deci da semne ca ma place si cred ca m-am indragostit de el, abia astept sa il vad si sa vorbim.tin sa mentionez ca iubita lui ii acel gen de fata care se da la toti...el imi da semne ca ma place, chiar am vazut prin gesturile lui, asa frumos se uita DOAR la mine si chiar m-am indragostit de el.ce sa fac adica daca ma intreaba ( daca se desparte de iubita lui, logic) daca vreau sa fim impreuna ce sa fac

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Fa ce iti spune inima. Probabil ca a avut motive serioase de despartire de fata respectiva din ce povestesti, deci nu este un baiat cu un psihic instabil.
Parerea mea este sa te uiti si tu frumos la el, sa ii zambesti, sa iti aranjezi parul. Daca nu ii dai si tu un semn, vei astepta mult si bine, el nu va da vrabia din mana. Ii pui clar in vedere ca daca vrea sa fie cu tine, cea de acum devine clar fosta. Nu accepta sa mai aiba o relatie cu ea.