| laurentzzu a întrebat:

Este normal ca in aceeasi luna cand te dezvirginezi sa iti vina menstruatia mai devreme cu 2 saptamani?(fatei i a venit a 2 a oara in aceiasi luna)!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal si e un semn de alarma important. Daca fata are sub 17 ani, poate fi din cauza inceperii precoce a vietii sexuale (organismul nu e pregatit si se deregleaza complet, reactionand la agresiune). Oricum, fata trebuie sa ajunga urgent la ginecolog, fiindca situatia poate fi grava si in mod cert se agraveaza cu fiecare zi care trece.

| αndï a răspuns:

Nu foarte normal, dar corpul sufera niste modificari si reactioneaza

| laurentzzu explică:

Tin sa mentionez ca fata are 17 ani jumate