| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor,daca un baiat a tras de fiare,a slabit cateva kg si a pus ceva muschi in zona bratelor,are pieptul mai definit,umerii solizi si o aliura mai sportiva, se schimba sentimentele voastre pentru respectivul? Sau ramaneti la fel de indiferente? Segmentul de varsta fiind 18-20 de ani.In conditiile in care cunoasteti de ceva vreme baiatul fara sa va vorbiti, iar apoi nu v-ati mai vazut o vreme.

Răspuns Câştigător
| sommernacht a răspuns:

Baiatul trebuie sa fie putin mai frumos ca dracu. Faptul ca el merge la sala este un plus. Asa cum si baietii vor forme la fete.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sommernacht):

La varsta voastra, a adolescentilor, totul trece prin sex, muschi, sani si fund probabil. Mai tarziu, cand deveniti adulti nu va mai intereseaza muschii, sanii sau cat de goala-i pitipoanca, va interseaza ce are in cap, daca-i inteligenta samd.
Toate cu timpul lor, iti inteleg frustrarea acum, dar cand o sa ai o experinta ca a mea, vei intelege ca-i chestie de "show off" la varsta asta.
Cat priveste frumusetea barbatului, sunt total de acord cu tine, nu conteaza frumusetea exterioara, cum nu conteaza nici muschii, pot fii un bonus, dar femeile destepte vor aprecia intotdeauna un barbat inteligent, indiferent de exteriorul lui.

| sommernacht a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici nu stiu ce sa spun sau cum sa te fac. Raman la egoism.Sa crezi ca sunt adolescent sau frustrat. Daca faceam presupunerile astea despre tine as fi parut nesimtit dar daca le faci tu, nu ai nici o problema. Pai stai ca pot face si eu presupuneri aiurite. Nu toti au 1.50 ca tine si sunt urati cu spume Gretta. Unii au pretentii pe langa o minte frumoasa si un caracter frumos, si la un corp frumos. Dar te inteleg, oamenii urati nu pot avea pretentii. Imi pare rau pentru tine.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, am mai spus si continui sa spun, nu ne intereseaza muschii vostrii, aiai este doar in capusorul vostru, ideea este sa nu fiti grasi si sa nu aveti sunci si burti care atarna, in rest, masa musculara a baietilor este de fapt obsesia voatsra, nu a noastra.
Noi nu va iubim ca aveti muschi, va iubim dupa felul in care va comportati cu noi, dupa blandetea voastra, dupa vorba frumoasa si delicata, dupa cum ne tratati si ne rasfatati.
Crede-ma ca, muschii vostrii nu au chiar nici o importanta in sentimente, sau relatie!

| sommernacht a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce vorbesti la plural? Reprezinti cumva toate fetele si femeile de pe planeta? Cat egoism.

| yoda1verde a răspuns (pentru Violleta2022):

Inteleg ce vrei sa spui dar cum iti explici ca baietii buni stau si sufera dupa fete care fug dupa barbosi cu patratele si masini de lux? Eu intrebat daca conteaza cat de putin o schimbare fizica, nu am spus ca sunt Hulk sau culturist de top sau ca o sa imi cada in brate cand ma vede... Fetele din ziua de azi(marea parte nu toate, nu vreau sa generalizez) nu se ghideaza dupa blandete, delicatete si comportament.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți-ai lucrat mușchii, dar la caracter... ai lucrat?
Se spune că un bărbat trebuie să aibă frumoase câteva lucruri: caracterul, vocea, parfumul și femeia de alături.
Crezi că fetele selectează băieții în funcție de masa musculară, iar băieții își aleg partenerele după mărimea bustului? Eu zic că un partener de suflet (de viață) trebuie ales după alte criterii...

| sommernacht a răspuns (pentru floresdemayo):

Adolescentii poate aleg doar dupa asta dar cand vorbim de partener de viata sunt deja alte criterii. CU astea spuse, ai iesi cu unul de 1.50 si chel? Cum am spus mai sus, unii oameni au anumite pretentii si nu ma refer deloc la sala. Ultima mea intrebare fiind, si tu ai sa ma crezi frustrat ca iti scriu 4 randuri ca Gretta mai sus? laughing

| yoda1verde a răspuns (pentru floresdemayo):

Daca am lucrat muschii asta inseamna ca sunt un cocalar care isi bate joc de fete? Multa lume intelege ca daca arati bine gata esti un ignorant.Eu sunt realist, spun ce vad ziua cand trec pe langa oameni.Nu sunt un om care se ghideaza dupa sani, fund si altele, insa daca esti un pitic, gras, cu chelie majoritatea fetelor/femeilor o sa treaca pe langa tine in timp ce alearga spre modelul din spatele tau.

| Divy a răspuns:

Sentimentele se schimbă în funcție nu doar de fizic ci și de inteligență, emoție, fel de a vorbi, gesturi și comportament.

| xjkl a răspuns:

Sentimentele nu se schimbă în funcție de fizicul lui, deci ar fi la fel.

| ScarRz a răspuns:

Am 21 si desi nu sunt fata din experienta iti spun ca aspectul iti da un plus pentru ca fetelor le place sa vada ca ai grija de corpul tau la fel cum le place sa vada ca te ingrijesti ca iti cureti incaltamintea, ca esti curat. Sunt atente la detalii dar toate astea nu sunt un factor decisiv care sa le faca sa iti cada la picioare.