cami
| cami a întrebat:

Fetelor, daca un prieten, pe care-l considerati doar amic, v-ar spune ca va iubeste, cum ati reactiona?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa s-a intamplat in liceu cu un coleg de clasa cu care eu credeam ca nu am nimic in comun. M-a invitat in oras si am vorbit ore in sir dar l-am refuzat pentru ca intr-adevar nu ma asteptam, nu ma vedeam alaturi de el. Dar m-am razgandit la o petrecere si de atunci suntem impreuna, de 5 ani. happy
Niciodata sa nu spui niciodata. happy

39 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Spune sincer, in sinea ta, nu doreai sa-ti spuna ca te iubeste? Toti amicii, mai devreme sau mai tarziu, vor deveni iubiti pentru ca se pare ca se potrivesc in multe domenii cu amicele de langa ei...chiar daca ai un prieten si amicul iti spune ca te iubeste, crede-l, s-ar putea sa stie ceva negativ despre prietenul tau...
Si acum...raspunsul...uita-te in ochii lui, fa-l sa creada ca te-ai suparat, spune-i "dar noi suntem doar amici' si da-i o sarutare apriga pe buze, daca a ramas intepenit, asa sa ramana, inseamna ca minte si vrea o noua cucerire care i se pare foarte la indemana, dar daca nu te lasa din sarutat, atunci... tu hotarasti...

cami
| cami explică:

@maryobenucci, sa-nteleg ca ai si tu particica ta de feminitate in tine, nu?hee hee

cami
| cami explică:

@maryo, de fapt din toata terasenia asta, ce-ai vrut tu de fapt sa-mi zici?
Daaaa, am inteles ca era o gluma...tongue te-am bifat cu amuzant...mai benucci maibatting eyelashes

cami
| cami explică:

Vezi ca nu ti-am dat eu stupidul straight face

| buburuzAndreea a răspuns:

Daca eu il consider doar amic i-as spune cat pot eu de frumos, incat sa nu-l ranesc, ca pretuiesc prietenia noastra si ca n-as vrea s-o pierd. Ca suntem foarte compatibili ca prieteni, dar nu am fi ca iubiti. Nu merita sa faci compromisuri in dragoste, am simtit-o pe pielea mea.

| lia a răspuns:

Eu spun sa-i explici cu calm ca, pentru tine nu este mai mult decat un amic. Daca stati de vorba sigur se vor clarifica multe lucruri. Eu nu amestec niciodata sentmentele, daca este amic, amic ramane pana la capat.

| Mya a răspuns:

Acum depinde cat de "amic" il consider si eu! Daca il plac, probabil i-as spune ceva genul:"Chair ma intrebam cand aveai de gand sa-mi zici asta!", daca nu, as gasi scuze gen ca il cunosc de foarte mult timp si nu-l pot privi altfel decat ca pe un amic si l-as ruga sa nu mai vb despre asta niciodata, altfel renunt la prietenia lui.

| anaid a răspuns:

Asi spune:"Si eu te iubesc"Hello suntem prieteni trebuie sa imi iubesc prietenii nu?

| Linda a răspuns:

Daca iti place ii spui bine, daca nu stii sigur, ii spui inca nu stiu, daca stii sigur ca nu ii spui doresc sa ramanem doar amici. Simply the truth.

| Leea1234 a răspuns:

EU si sotul meu, intai am fost foarte buni prieteni, daca ma gandesc bine era cel mai bun prieten al meu, pana cand intr-o seara, pe neasteptate m-a sarutat! a fost cel mai frumos sarut,! de atunci avem 10 ani!

| Sara2 a răspuns:

Chiar am un amic un comfident cu care vb orice si mereu ne zicem "te iubesc" dar in sensul acela de amicie pentru noi asta e ceva firesc asa ne-am obisnuit si suntem amici de f multi ani

| Encore a răspuns:

Ma din punctul meu de vedere ca baiat, mi s-a zis de o gramada de fete "te iubesc" ca amici si eu lor, nu cred ca trebuie sa reactionezi intr un fel.

| MarYoBenucci a răspuns:

L-as skuipa laughingrolling on the floor

| MarYoBenucci a răspuns:

Cami lol nu iubitahee heelaughing am zis si eu o gl; uma acum trebuie s-o iei in serios laughing nu am vrut sa ma complik explicandu`ti laughing gl si euhee hee

| MarYoBenucci a răspuns:

Mdaoh go on

| DMV a răspuns:

De ce "Fetelor"? Crezi ca baietii nu au problema asta ocazional? Stii si tu ca te placea de la inceput, numai ca a fost prea moale ca sa te cucereasca, si a fost si mai bleg cand a acceptat postul de "amic".
Cum rezolvi fara sa-l indepartezi de tine? Cat se poate de simplu. Imagineaza-ti ca el vrea o acadea care e prea scumpa, tu esti mamica lui si nu vrei sa i-o cumperi. Trebuie sa actionezi repede pana nu plange. Trebuie sa fii si tare/hotarata dar si delicata. Ii explici printr-un simplu "Nu." ca "a pierdut trenul". Sa ai grija sa nu-l spui cu manie, doar hotarare si seriozitate. Dupa care schimbi subiectul pe unul dragut de genul "Vrei sa luam o inghetata".
Daca insista "Nu vreau inghetata, vreau sa fiu cu tine" il intrebi foarte calm "Cum ai vrea tu sa fim impreuna, cand tu nu ma respecti, nu imi respecti hotararile mele? Asta nu e reciprocitate. Eu inteleg ca nu vrei inghetata acum si respect asta."

| Shery a răspuns:

Pai ii raspund ca si eu, normal... doar suntem amici buni, nu? eu de obicei cu amicii mei ne spunem te iubesc... m-a rasfatat un vechi amic care imi spunea mereu te iubesc si eu lui pana am intrat la liceu si nu ne-am mai vazut... :-

| cîrne a răspuns:

Ma bag si eu in seama. daca mie mi-ar zice un amic ca ma iubeste, cre ca as incerca sa-mi concentrez toata afectiunea ce i-o port in pumnul ce il voi trimite direct din fundul gradinii. iar de-mi va zice o amica, cre ca i-as spune ca eu o pretuiesc ca pe o prietena, ca mi-e frica sa nu stricam ce exista deja intre noi si ca oricum merita ceva mai bun decat o pramatie ca mine.

| Chocolate a răspuns:

Mie de obicei amicii imi spun mereu ca ma iubesclaughing, ca sa ma amuze, sa ma enerveze sau sa se prosteascalaughing)...si mereu cand imi zice cate un amic ca ma iubeste il trag de tricou si ii zic: iubire, si eu te iubescwinking...doar esti fratele meulaughing...si ii trecetongue

| Chocolate a răspuns:

Am avut 4 voturi la folositor si 4 la amuzant... mi-a disparut unul de la folositor si unul de la amuzant si sau pus la stupid... dc?raised eyebrows

| crisS a răspuns:

Woaau mi s-a intamplat asta cu un coleg de clasa foarte bun care a insistat zile la rand sa fiu cu el si imi zice cele mai dulci vorbe ( stia totul despre mine) nici un baiat cu care am fost nu a zis ce a zis el; dar nah eu il placeam ca amic

Reactie; prima data am fost socata apoi el nu a mai vb cu mine o zi ( vorbeam doar din priviri) iar dupa aceea totul a revenit la normal si ne'am comportat unul cu altul ca si cum nimic nu sa'r fi intamplat

Waaaii ce mila mi-a fost de el sad

| andreea89 a răspuns:

Eu am renuntat la iubirea lui, pentru a-mi fi prieten in continuare, cand le puteam avea pe amandoua daca acceptam.eu am pierdut pentru ca n-am stiut sa reactionez...

| hanry a răspuns:

SA stiu la ce sa ma astept

| hanry a răspuns:

Mie un amic daca ar zice ca ma uibeste si zice ca-i gay

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Depinde de sentimentele care le am pentru el. daca e doar un amic si nimic mai mult, incer sa il fac sa inteleaga asta

| eu_4161 a răspuns:

Asi fi rusinata dar daca si eu simt acelasi lucru l-as intreba daca vrea sa ne combinamm...

| Sounds.of.Music a răspuns:

Si eu eram prietena cu un baiat...de vreo 3 luni. dupa vreo 4 luni am fost prieteni foarte buni.si ne'am cam indragostit unul de altul.suntem imrpeuna deja de 7 lunihappy...si cum reactionezi? esti ceva de genu: ''in al 9'lea cer'':^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut prin asta recent cu un prieten foarte bun. I'am spus ca mai mult decat ceea ce este nu il pot vedea. Faza aiurea e ca niciodata prietenia noastra nu va mai fi la fel avand in vedere ca el ar vrea sa fim mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oltencuto, abia acum imi dau eu seama de ce intrebai tu cu ce nume se semneaza la starea civila.casa de piatra! rolling on the floor