| anonim_4396 a întrebat:

Hei am si eu o nelamurire.Va rog sa cititi tot chiar daca este mult, deoarece am nevoie de parerile voastre.Sa va povestesc.In urma cu 2 ani jumatate am avut o relatie de 1 an cu un baiat.Ne certam mereu, ne impacam si tot asa, pana cand intr-o zi el a ales sa puna capat fara sa imi zica ceva. A disparut pur si simplu.Am suferit foarte mult pentru ca il iubeam. Dupa cateva luni a reaparut si a spus sa stam de vorba deoarece meritam si eu o explicatie.Ne-am intalnit, am vorbit si am facut dragoste si am dormit dupa aceea amn2.Ramasese la mine peste noapte. I-am propus sa ne impacam, dar nu a vrut.Ma cauta doar cand avea chef de sex, dupa care un timp nu stiam nimic de el. A facut asa cateva luni pana cand eu m-am hotarat sa nu il mai bag in seama si sa imi vad de viata mea.La scurt timp am cunoscut un baiat, care astazi este sotul meu.In momentu cand l-am cunosut pe sotul meu, l-am ignorat total pe fostul, iar el ma tot cauta si ma tot lua la intrebari de ce nu mai vreau nimic cu el si cum de iubesc eu pe altcineva. M-am intalnit cu el si i-am spus ca nu mai sunt carpa lui ca imi iubesc sotu si sa ma lase in pace. A incercat sa facem sex, dar l-am respins.Intre timp eu m-am casatorit, cu el nu am mai vorbit deloc.Insa de cateva zile am o problema.Am vazut pe fb fostului poze cu el si o fata.Am ramas surprinsa deoarece nu vreau eu sa ma cred printesa, dar fata aceea este chiar uratica.Ma deranjeaza ca este cu ea si nu inteleg de ce straight face Sa nu imi spuneti ca " inca il iubesti " deoarece nu este asa, imi iubesc mult sotul, dar nu inteleg de ce ma deranjeaza ca este cu fata respectiva. Voi ce credeti? Cine ma lamureste primeste fundita

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna, este normal sa te deranjeze pentru ca l-ai iubit si chiar daca nu vrei sa crezi, inca in sufletul tau mai esti putin geloasa pentru ca te-a inlocuit
incearca sa eviti a ii mai vezi pozele pentru ca poate o sa ai probleme cu sotul tau

| mariana20 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Mda...cred ca ai dreptate cu toate ca mi se pare ciudat sa mai fiu geloasa pe el

10 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Nu ar fi normal, insa asta este viata, niciodata nu ne place cand persoanele pe care le-am iubit sa stea langa cineva! chiar daca am suferit din cauza lor, sau chiar daca nu, tot nu ne place cand e langa altcineva!
Gelozia e un lucru normal, atata timp cat e o doza destul de mica, insa, daca esti maritata, cred ca ar fi mai bine sa uiti cat de repede de aceasta iubire din trecut, m sa nu te mai gandesti acolo, stiu ca nu se poate, am trecut si eu prin asta candva, dar, cu timpul am reusit! si recunosc ca si acum imi este ciuda cand aud de fostul meu ca e cu vreouna, si am o relatie de 4 ani deja! asta este! iubirea :X:X

| mariana20 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Mda. aiurea si ciudat.Niciodata nu am sa inteleg iubirea. oricum mersi mult pentru raspunsuri :*

| AlinaaAli a răspuns:

Cu multa placere!

| DeeaMarry a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce iti pasa cu cine e el acum. Pot sa spun ca si-a batut joc de tine, deci merita tot ce este mai rau!

| mariana20 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Da ai dreptate.cred ca mai mult sunt socata de ideea cu cine umbla acum.pentru ca este chiar urata tipa

| ochiverzi91 a răspuns:

Hey, mai bine blocheaza-l pe facebook ca sa nu ii mai poti vedea profilul happy Cred ca e mult mai bine asa! Si este normal sa te deranjeze, pentru ca ai tinut la el si nu il puteai vedea cu alta. Deci daca vrei sa iti mearga bine in casnicie blocheaza-l! Altfel vei continua sa te uiti la pozele lui si posibil sa iti schimbi atitudinea fata de sot (fara sa iti dai seama) Si uite asa incepeti sa va certati din nimicuri.

| mariana20 a răspuns (pentru ochiverzi91):

Eu nu am treab sa ii vad pozele.imiaparuse intamplator la actualizarile prietenilor si am vazut.dar nu sunt curioasa sa intru sa vad ce si cum.doar ca am ramas cred mai mult surprinsa cu cine umbla.pentru ca fata ii urata rau

| Gabriella14Iuliana a răspuns:

Oh doamne, sunteţi într-o situaţie destul de complicată. Haide să analizăm totul pe rând.
În primul rând aţi spus " Am avut o relaţie cu un -băiat- ", când aţi spus că v-aţi căsătorit m-am gândit că sunteţi o femeie în toată firea deci afirmaţia îmi dă semne de întrebare.
În al doilea rând el a plecat fără să vă mai spună nimic.Păi acest lucru înseamnă că probabil avea nevoie de timp de gândire sau poate de ceva mai bun. Un bărbat, sau chiar şi o femeie din cauza unor certuri repetate li se cam taie cheful de a iubi să spunem aşa, fiecare ceartă scade iubirea pentru că a fost încă un conflict care s-a produs între voi dar acest lucru nu înseamnă că nu puteţi îndrepta lucrurile după o ceartă. Plecarea lui probabil a fost şi din cauza stresului sau a presiunii ce era asupra lui. Revenirea lui din nou e suspicioasă, a venit probabil pentru că a luat o hotărâre. Sau a venit pentru mai mult sex, pentru că de fapt dacă citiţi întrebarea mai bine, acest lucru reiese, el a venit pentru a-şi îndeplini plăcerile, nu pentru o relaţie serioasă.
Aţi procedat foarte bine ignorându-l dar nu cred că l-aţi ignorat pentru că aţi vrut şi sunt sigură că aţi făcut acest lucru pentru că trebuia. Doar pentru că l-aţi ţinut la distanţă nu înseamnă că nu aţi mai vrut să îl iubiţi. Spuneţi că vă iubiţi soţul.hmthinking păi asta e foarte bine! Dar din moment ce v-aţi căsătorit cu acest bărbat care în prezent este soţul dumneavoastră, fost iubit probabil a devenit gelos iar faza cu pozele sunt un mod de " a se răzbuna" încearcă să vă facă să vă simţiţi geloasă cum s-a simţit şi el. Acesta ar putea fi unul din motive, iar eu cred că din păcate cam reuşeşte. Nu zic că încă îl iubiţi, dar zic că nu l-aţi uitat şi că încă aveţi o mică afecţiune pentru el, care din păcate o veţi avea mereu din moment ce v-aţi iubit atât sufleteşte cât şi trupeşte.
Nu renunţaţi la relaţia dumneavoastră cu soţul pentru că nimic nu e mai important în acest moment!

| mariana20 a răspuns (pentru Gabriella14Iuliana):

Nu as spune ca sunt chiar femeie in toata firea.Am 21 de ani si sunt casatorita de 1 an.Este adevarat ca fostul a vrut sa ma faca geloasa pentru ca mereu imi spunea ( dupa ce a vazut ca eu mi-am refacut viata ) ca si el este fericit, ca iubeste din nou si este implinit.Intr-o seara vorbeam cu o prietena pe net si avem webu pornit.Mi-a cerut si fostul, i-am dat si cand l-a vazut pe sotu meu a scris " sa ai grija de ea pentru ca alta ca ea nu m-ai gasesti. daca nu ai grija de ea o sa fie bai... nu sti ce pierzi daca nu o ti langa tine ".l-am intrebat de ce a zis asta, dar a ocolit raspunsu. Poate si din cauza asta sunt putin confuza.Chiar imi iubesc sotu alfel nu ma casatoream cu el, dar ma enerveaa la culme pozele acelea.Tin sa mentionez ca nu erau pe fb lui ci era etichetat in pozele acelei fete.Se sarutau si se tineau in brate.Ea are poze cu el, el nu are nici o poza.In fine sigur nu m-ai intelegi nimic. ideea este ca ma deranjeaza si nu pot intelege de ce.imi e greu sa cred ca ar mai fi ceva acolo