| oanasunshine a întrebat:

Hei. mie imi place un baiat cu un an mai mare, la clasa a 9-a dar problema este ca el se uita si la mine si la prietena mea cea mai bunalaughing. de fiecare data cand trecem pe langa el, se uita la amandoua, si destul de insistent. Ea nu il place, l-a placut mai demult o scurta perioada de timp, dupa care a inceput sa-mi placa mie. Nu stiu prea multe despre el, decat numele si clasa. Ce as putea sa fac avand in vedere ca se uita ba la amandoua, ba la mine? mi-ar place sa intru in vorba cu el dar nu gasesc un motiv bun. Putin ajutor? Funda.

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Imprietenestete cu vreo fata din cls lui si asa afli tot id cum e el daca are prietena etc.

| zapalicii a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu el. clasicul ''buna. ma numes...(sp numele) '' si etc. si abia pe urma. incerci sa aflii daca si el te place.winking