| mrrponeimrr a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare poate stupida pentru altii, dar pe mine m-ar linisti foarte tare raspunsul...intrebarea ma este: dc atunci cand ma sarut sau cv de genu cu prietenu meu, imi curge ceva alunecos din vagin?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Creierul si vaginul nu stiu ca tu doar te saruti, ei isi fac datoria si prin secretia lubrifianta specifica a vaginului, il pregatesc pentru a primi ca lumea vaginul, sa intre si sa culiseze usor, fara a te ustura si durea, cum ar fi sexul in lipsa preludiului, pe uscat si hei rup! Nu-ti doresti asa ceva!
Esti normala si sanatoasa, bucura-te!

| Violleta2022 a răspuns:

Ce bine ar fi daca ai invata sa scrii cuvintele corect, inainte sa inveti sa faci sex, ca excitata vad ca esti, si de aici pana la sex mai este un pic.
Ma refer de buna seama la cuvinte precum: "dc" si "cv" care nu sunt in limba romana!
Exceptie facand "CV", care se poate folosii ca abreviere pentru "curriculum vitae".

| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care va sarutati apare senzatia de excitare. Din acest motiv in organism se produc niste impulsuri nervoase care transmit semnale de la creier catre niste asa numite glande secretoare aflate in peretele vaginului. Cu cat creste intensitatea excitatiei, cu atat devine mai intensa activitatea glandelor respective si bineinteles si cantitatea de secretie vaginala care din cauza cantitatii mari nu mai poate fi retinut in vagin si se scurge in exterior. Rolul acelei secretii vaginale este cel de a umezi cat mai bine vaginul pentru a permite si facilita o introducere cat mai lina, fina si nedureroasa a penisului in vagin in momentul penetrarii. Producerea respectivei secretii vaginale este absolut normala, fiind de fapt un semnal clar ca vaginul tau este pe deplin pregatit pentru a-ti incepe activitatea si viata sexuala. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Acea scurgere de care vorbesti iti arata ca te exciti la maxim cand te saruti cu prietenul.

| vocea a răspuns:

Pai nu stiu sigur dar poate te atrage prea mult si te excita cred, dar nu cred ca te deranjeaza adica nu te patezi sau ceva

| Printesa10TM a răspuns:

E de bine.

| Nyy2003 a răspuns:

E saliva laughing

| Mamaievacamilka a răspuns:

Este un lichid care este emanat de Vaginul tau atunci cand esti excitata. El este acolo pentru ca atunci cand vei face sex penisul partenerului sa intre mai usor (suna ciudat, stiu)

| Nk_Edy_1999_6tGm a răspuns:

Pai nu mai inghite mult in sec ca iese saliva pe acolo

| MaXDammY2001 a răspuns:

Aceea este saliva pe care nu o poti controla

| whatevernvm a răspuns (pentru MaXDammY2001):

rolling on the floor))))))))))))))))))))