| FloRRe a întrebat:

Hei TPU :*. Cum sa va spun :-s. Cred-ca am inceput sa plac un baiat de 19 ani.straight face Eu am 15 aproape. Cred-ca tin la el. Iar si el cred-ca ma place. Si aseara am iesit in gasca afara, si era si el.si eram ff timida fata de el straight face. Cei din gasca tot ii spune sa ma ia el in brate, iar el spunea ca poate nu vreau eu...Nu stiu, e ciudat. straight face Ce sa fac? :-s

10 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,eu spun sa fii mai intai sigura ca nu vrea doar sa te culci cu el sau asa, cunoaste-l si cand mai iesi cu gasca lasa timiditatea (binee...si eu sunt timida, de fapt foarte timida blushing)dar las`o, daca tie iti place ...si nu e un baiat din ala care se tine de prostii gen : fumeaza,sta cu fete doar sa se culce, e Ok.
Daca mai vrei sa vb da-mi mesaj cu id tau, ca suntem apropiate la varsta (am 14 ani).
Paa:*:*, si ai grija in legatura cu decizia pe care o vei lua!

| Change a răspuns:

Daca iti place si te place ce mai astepti? Totusi, ai grija ca esti destul de mica si nu stiu...

| HotChoclate a răspuns:

1.Nu mai fii timida.
2.incearca sa ramai singura cu el
3. daca mai vrea sa te ia in brate spune`i : nu cred ca ai tupeu, sau de ce nu? etc; mult succes!big grin

| eduardinoedy a răspuns:

Zambeste-i si spune-i ca te simti foarte bine in compania lui si ca iti face mare placere sa iti petreci timpul cu el

| Dr3yga20 a răspuns:

Sfatul meu: Nu iesiti niciodata cu un baiat mai mare de 3 ani. In primul rand e vorba de diferenta de maturitate, distanta dintre voi (el poate fi la o facultate sau are de munca), nefericita situatie in care el asteapta altceva de la tine si faptul ca nu o sa-i pese atat de mult ca tie daca va despartiti fiindca in viziunea lui ar fi zis oricum n-ar fi mers adica ea 15 eu 19... Daca el avea 24 tu 20 n-ar fi asa de ciudat. Dar daca si el simte intr-adevar ceva deosebit pentru tine si este un baiat "adunat" atunci nu lasa timpul sa vorbeasca.

| Fericire04 a răspuns:

Poii.daca esti prea timida si nu poti vbii exact cu el.incearca sa aflii de la cei din gasca ta.daca baiatului ii place macar putin de tinewhistling.daca "DA". incearca sa iti faci curaj sa intrii in discutii cat de mici cu el. apoii`. daca continuati asa.o sa va apropiati mai mult.si ii vei putea spune` ca iti place de el.Nu fi timida nu te mananca.iar daca nu te place, nu e capat de drum`!

| AnnaAbba a răspuns:

Asculta incearca sa vezi daca are prietena si daca lui ii place detine. daca da, pai vezi poate ramaneti singuri o data si sti trebuie sa iti faci curaj.

| stefan_8806 a răspuns:

E bine sa vb cu parintii tai, presupun ca la varsta ta inca mai impartasesti numele si indivizii cu care umbli. ar fi bine deoarece ai tai te pot ajuta unde tu nu poti, ei sunt prietenii tai cei mai buni in situatii de genul asta. in plus esti minora, daca se intampla ceva cu tine, ai tai sunt cei care iau decizii. de la 18-19 ani incolo e alta treaba, poti sa decizi singura... o sa ai si experienta, o sa ai prieteni cu experienta, e alta poveste. dar tu esti inca la varsta in care stai la coada pentru buletin, cel mai mult te-ar ajuta parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poveste identica cu a mealaughing.
In primul rand daca ai sa fii cu el ai grija sa nu mai aiba o alta relatie in afara de cea cu tinebig grin. Apoi. inca un sfatlaughing) sa nu le spui parintilor de el! never! macar pana cand faci 17 anihappy.Si ai grija ce faci, daca e baiat serios merita!:*Succes!

| Jacky_7317 a răspuns:

Am impresia ca vorbesti de formula tricogliceaminotransronei.
ce asa complicat. ce conteaza ce vrea el, principalul tu ce ai in cap.fa primul pas tu daca nu poti rezista si vei vedea reactia lui, astfel vei putea vedea ce vrea el de la tine, iar daca mai poti rezista, stai si uitate cum il vineaza alte fete.