| ViseUitateSiPierduteInAmintiri a întrebat:

Heii :*

Am si eu o mica problema.Deci ma joc metin.Aici mi-am facut un iubit.De cateva zile ma tot ignora, intra pe mess si peste 1-2 ore isi aduce aminte ca sunt pe mess si ma baga in seama.Ma deranjeaza foarte mult. El a luat ban si a spus ca nu se mai apuca.Ieri i'am dat emotii unui amic sa'i dau o palma ca ma enerva si el mi-a dat kiss. I'am zis acestui amic ca'l iubesc, dar nici eu nu stiam ce fac deoarece acum 2 zile am visat ca iubitul ma inseala cu o panarama si pur si simplu am luat'o raznastraight face. O panarama ce o credeam amica i'a zis fostului meu iubit ca ma sarutam cu acel amic si a intrat pe metin si a inceput sa se ia de mine[esti o cwrva. ]. Il iubesc enorm, i'am explicat ce s-a intamplat. Mi'a zis ca ma iubeste pur si simplu nici nu stiu ce sa credstraight face Sufar enorm pentru un jocsad daca ne'am cunoaste as zice, dar nici nu ne cunoastem. El este dintr'un oras, eu din altu.Stam departe unu de altu deci nu avem cum sa ne intalnim.Panarama asta [cwrva metinului]radea k o proasta cand fostul iubit ma injura. O suportam dar acum am vazut cat de cwrva e si o urasc enorm, la fel si eastraight face pe mine.Nu stiu daca mai ma impac cu el, dar pur si simplu o sa'i duc foarte mult dorul sadpentru ca am multe sentimente pentru el cu toate ca nu ne cunoastem. Dintr'un joc ajungi sa suferi.Intrebarea este : Oare tine la mine? Pentru ca eu nu cred. Putea sa vorbeasca calm si sa ma bage in seama nu dupa 2 ore dupa ce a intrat straight face. Mi'a zis sa'i zic adevarul si i l'am zis. Dupa ce i'am zis mi-a zis"bine pa". Mi'a zis ca ma iubeste.Si cand am vrut sa'l intreb daca el chiar tine la mine a iesit. Ce sa faccrying. Pur si simplu imi vine sa ma sinucidcrying pentru ce? pentru un baiat pe care nici nu-l cunosccrying. Sunt foarte sensibila. daca ma raneste cineva sufar enorm.Aseara cand ne'am certat am plans de nu ma opreamcrying.

Helppcrying

Mersi. :* fundita :* sad

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Renunta la joc si incearca sa iesi mai des pe afara, sa-ti faci prieteni reali.
Sincer, e foarte amuzanta povestea! laughing Deja cred ca poti incepe un hobby, sa scrii povesti - activitate ce este chiar creativa ci nu risipa de timp.

O sa-ti para rau pentru timpul pierdut in copilarie. Fa totul cu rost si mai ales, cu masura. Jocul asta te schimba! Intreaba-te: Oare merita?

160 răspunsuri:
| Adris4 a răspuns:

*Forever Alone*.

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns:

Mai, e un joc! Nu are nimic daca inseli. Sunt sigura 100% ca si el la nunti s-a sarutat cu altele.straight face Si in + nu sunteti cu adevarat iubiti. De ce sa suferi?

| xElenaH a răspuns:

E doar un caracter!

| Kanghu a răspuns:

Tot ce iti pot zice e sa faci un dus, iei 2 pastile de Azitrox si sa nu te mai gandesti la asta. Eventual te apuci de Second Life, because your first life sucks.

| EvangelineDS a răspuns:

Wtf?! esi afara i-a putin aer...e doar un joc tu chiar nu gandesti?

| paynehunter a răspuns:

Hmmm si tu joci metin nu?laughingSi eu am jucat aproape 2 ani jumatate dar m-am lasat acu 4 luni, pur si simplu pentru ca m-am plictisit de el.Imi amintesc prima oara cand am intrat pe metin2(m-a ajutat un var sa imi fac cont si toate cele necesare) si eram innebunit de acest joc,practic nu numai ca eram dependent,dar eu nu mai existam in realitate,realitatea mea era in joc,toti prietenii erau in joc, caracaterul eram de fapt eu, era o lume destul de mare(puteai sa explorezi multe tarumuri) si ma luam la inrecere cu multi playeri.Asta te face dependent.Chiar daca am jucat metin2 o perioada destul de lunga,nu mi-a parut rau, adevarul e ca este un joc frumos, mai ales pentru copii pana in 14 ani,care au imaginatie si se transpun in lumea jocului, bine ca eram in vacantalaughing, dar dupa 1 an cand am devenit mai matur m-am mai jmekeritlaughing.M-am axat pe cresterea lvlului,metinu era pentru mine un simplu joc,si mi-am dat seama ca multi playeri erau doar playeri si atat,nu aveai cum sa ii iubesti,pentru ca sunt playeri care au un caracter feminin,dar in realitate sunt baieti,nu are rost sa te consumi pentru ce e in joc pentru ca totul e virtual, tu nu il iubesti pe acel baiat in realitate, doar in joc il iubesti.Iti sugerez sa nu te lasi de metin2 mai ales daca e oficial si daca ai un caracter bunicel,axeaza-te pe cresterea caracterului pe facut bani, pe dueluri, devin-o din ce in ce mai buna.De asemenea iti sugerez sa opresti muzica din metin pentru ca e destul de melancolica si te baga in transa(te baga in lumea jocului),pune in schimb muzica de a ta,care iti place tie,asculta kiss fm,asa e mult mai bine, te tine treazalaughingai sa vezi ca cu timpul inconstient o sa te plictisesti de joc, asa cum am facut eu.Eu am trecut de la official la servere private pana am invatat cam tot despre metin si m-am plictisit.Pot sa zic ca sunt veteranlaughingnu uita faza cu muzica, schimbo ca provoaca dependenta

| Daavidd a răspuns:

Cati ani ai?

| Daavidd a răspuns (pentru ŦąñťäsÿĶïŝš):

Frumos raspunsul dar ce sa inteleaga se spune ca subconstientul nu realizeaza diferenta dintre realitate si lumea virtuala, copiii astea de la ce sa sufere offf ce prostiem dar totusi sa ai sentimente pentru un iubit care arata la fel ca ceilalti wow wow wow

| mabo a răspuns:

Imi pare rau pentru tine,sincer.daca vrei sa il uiti incearca sa iti iei gandul de la el si sa te distrezi pe cat de mult posibil, daca il vrei inapoi eu as spune sa te gandesti bine. odata c ti-a vb asa si te-a ignorat nu stiu c sentimente are pentru u. daca tine la tine va intelege si s va intoarce, daca nu insemna k nu te merita.cel mai important lucru e sa nu t umilesti in fata lui cu scuze insistente pentru ca asta ar inrautati situatia.ink un mik sfat:nu pune suflet in relatiile cu persoanele necunoscute, de cele mai multe ori se lasa cu lacrimile fetelor. sper sa nu t doara prea tare c iti spun dar nu vreau decat sa afli adevarul sa iti fie bine decat sa fii amagita si sa suferi mult mai mult.ai grija d tine.pup

| Spankh a răspuns:

Am patit-o si eu...
Pe Metin2Fun mi-am facut iubita si am inceput sa ne dam idurile.numerele de telefon si declaratii
gen Te iubesc.Te ador chesti...Si pentru 4 zile am fost plecat la bunici si nu am mai putut intra pe metin. In aceste 4 zile ea si-a facut un alt iubit. Am fost distrus straight face cand am auzit imi venea sa o fac in toate felurile.Nu merita sa suferi pentru un joc...

| simina123456789101112131415161718192021222321 a răspuns:

Ma nu stiu ce sa zic am jucat si eu mt2 dar nu mi s-a intamplat sa ma indrogostesc de cinevabig grineu m-a lasat de mt si inca al mai am in calculator doar k nu-mi vine sa joc eu zic sa te distrezi cu colegi/colege si sa lasi viata online

| AlexKiddu a răspuns:

1 CE METIN JUKATI :2 nu merita sa jukati mt 2 ro si al 3 lea Nu te mai atasa de un baiat din (joc) laughing daca ia nevoie de ajutor mai da-mi un mesajwinking

| wDzZ a răspuns:

Nu pot sa imi explic cum poti sa te indragostesti de un prunc care nu il consti si poate sa aiba pana si 5 ani. Nu pot sa imi explic decat ca esti dependenta dupa Metin. Sunt atatea baieti care abia astepta o fata frumoasa, si tu plangi dupa un mucos?

| Katalinn a răspuns:

Fata tu te uiti ce scrii aici? Fara suparare.Ia-ti o viata, fa-ti prieteni adevarati.straight face.Mi se pare apsurd...Du-te cu fetele la un suc, Du-te prin parc cu cainele alearga, Si parerea mea este ca ar trebui sa dai si pe la un psiholog. Si eu jucam metin. Si mama m-a luat de mana si m-a dus la psiholog. In doar 3 sedinte am scapat de dependenta fata de el laughing

| Quinacridone a răspuns:

Buna!

In primul` rand nici nu stii macar daca e fata sau baiat... Poate sa fie fata pentru ca uh nu ai de unde sa stii eu nu cred ca te-ai vazut cu el.E doar un joc da-l in pzda masii si eu m-am jucat si l-am prins ca ma insela si l-am lasat in pace de aia nu mai puteam eu E UN JOC! Traieste realitatea! --'. Nici macar nu stii cati ani are poate sa fie un "mos" sunt foarte multi indivizi care vor sa afle despre tine ai grija ca respectivul cred ca asa face cu toate...Bafta in continuare!

Sper ca te-am ajutat! Si app. mai cam enervat nu mai fi fraiera ca eu in locu` tau las fi injurat si pe ala si pe "amanta" laughing Deci Bafta

| kitishor a răspuns:

Ce am inteles de aici e ca joci metin si ca ti-ai facut un iubit laughing

| eliaclodia a răspuns:

Cred ca te preocupa prea mult subiectul, asa incat orgoliul tau o ia razna, ceea ce se va observa la partenerii de conversatie, dupa cum se va observa si incercarea de a renunta la orgolii. Nu e bine. In general te sfatuiesc sa nu deschizi subiecte despre sentimente personale vis a vis de tine, ori invers. Sa glumesti, sa pui sa ti-se povesteasca, sa ceri povesti fara vulgaritati. Asa cred ca as face in locul tau.

| BeastMaster a răspuns (pentru ViseUitateSiPierduteInAmintiri):

Vai de minerolling on the floor nu stiu ca ma voi putea opri din ras! Vai ce poveste romanticarolling on the floor Sa cad de pe scaun nu alta. Poi daca tot iti vine se te sinucizi...fa-o. nu mai ocupa spatiu degeaba si curma-ti durerea de cap.rolling on the floor Zau asa mai iesi si tu din casa.

| Sentinel a răspuns:

Cel mai bine este sa apelezi la ajutor specializat.http://www.cabinetpsihologic.com/

| xAdda a răspuns:

Deciii...si eu m-am jucat prostia aia de metin cam vreo 3 ani.si am tot suferit dpa baieti pe care nici macar nu-i cunosteam in realitate.laughing si dpa vreo 2 luni de "suferinta" m-am lasat de mt si acum nici nu mai vreau sa aud de el sfatul meu e sa stergi metinul din pc si sa incepi sa iesi cu prieteni afara si sa-ti faci un iubit din cartieru tau sa vezi ce repede o sa-l uiti pe ala de pe metinlaughing

| envy18 a răspuns:

Am 2 opiniwinking

Lasa`te de joc si du-te afara sa iti faci prieteni adevarati.

Ori uita ce s`a intamplat si incearca sa-i zici ca`l iubesti chestii de astawinking dar mai bine Lasa`te de metin e un joc de copii prosti, te omori cu ursi cu porci toate chestiilewinking

| JustDeedee a răspuns:

De ce sa sufeti pentru un baiat care te injura? De aici poti sa-ti dai seama ca doar se joaca cu sentimentele tale. Bine ai zis ca nu-l cunosti, virtual poate fi alticineva si in realitate un baiat groaznic ( scuza-ma ). Lasa-l in pace, dupa cate i-ai spus si nu a reactionat nicicum mai bine iti vezi de treaba ta. Si in legatura cu acea fata nu-ti face griji, daca atat o duce capul ce sa-i faci? Si eu sunt sensibila, dar nu las pe nimeni sa-si faca de cap pe la spatele meu.Fii puternica, nu e singurul baiat. Nu te merita va fi altul care chiar iti va merita lacrimile. Cand mai vorbesti cu el dai impresia ca esti fericita si ti-e mai bine fara el happy.

| AnotherCatWoman a răspuns:

Ok, deci nu am inteles eu mare lucru din ce ai scris, habar n-am ce e Metin, dar din ce am retinut e ca vrei sa te sinucizi pentru ca te-ai certat cu iubitul tau pe care nu l-ai vazut niciodata.
raspunsul meu la intrebare:
http://www.youtube.com/watch?v=_kxtceTleLg

| SirbuOana a răspuns:

Mai bine lasa-l pe el sa te bage in seama! Daca te comporti ca disperata nu rezorvi nimic! Nu suferii pentru un baiat pe care nici nu-l cunosti asa de bine! Sincer am avut si eu probleme cu un baiat si l-am lasat in pace! Nu il las sa sa isi bata joc de mine! Ma baga nu inseama treaba lui mai sunt mii de baieti pe lume! Daca era numai unul pe lume era alceva!
Sper ca te-am ajutat! Iti urez succes!

| tacitacitaci a răspuns:

De unde sti ca acel baiat nu are poe imprumutate de pe google?big grin
Stiu pe cineva care asa face(facea), si pana la urma si-a gasit pe cineva caruia ii face fata sa.
Deci metin e doar un joc, atat.
dai tu papucii, ca atunci cand tii da el sa nu te superi

| Adrriyan a răspuns:

Buna.Joc si eu metin si inteleg cum este.Pur si simplu da-i pace.Intoarce-i favoarea (banul se rasplateste cu acelasi ban).Fa-te si tu dupa o ora doua ca nu-ti pasa, si doar dupa ce-i pasa vorbeste cu el si asa cum ar veni limitat ca si cum ai vorbi cu altcineva. Sper sa-ti fie de folos.big grin

| DanielaMe a răspuns:

Simplu : Nu iubiri pe net, nu ai nevoie de asa ceva. Acum sa fim seriosi, nu plange, sunt numa kokalari si panarame, lasa-i naiba si vezi-ti de viata. Nu se merita...

| stifler a răspuns:

Ori ai 100 kile si cucheri(nu poti gasi ceva in real)ori ai probleme psihice(spital de nebuni) scuze dar asta e adv.

| Ralucaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna.stiu cum e sa suferi dintr-un joc.si eu am patit la fel.dar adevarul e ca nu tine la tine. daca tinea putea sa vorbeasca calm si linistit, e destul de greu si pentru tine, incearca sa nu te consumi aiurea:*

| hummer24 a răspuns:

laughing) cati ani ai? cum sa iubesti pe cineva asta? tu nu stii ce e iubirea laughing) copii astia.,.,., vai vai vai )