| ViseUitateSiPierduteInAmintiri a întrebat:

Heii :*

Am si eu o mica problema.Deci ma joc metin.Aici mi-am facut un iubit.De cateva zile ma tot ignora, intra pe mess si peste 1-2 ore isi aduce aminte ca sunt pe mess si ma baga in seama.Ma deranjeaza foarte mult. El a luat ban si a spus ca nu se mai apuca.Ieri i'am dat emotii unui amic sa'i dau o palma ca ma enerva si el mi-a dat kiss. I'am zis acestui amic ca'l iubesc, dar nici eu nu stiam ce fac deoarece acum 2 zile am visat ca iubitul ma inseala cu o panarama si pur si simplu am luat'o raznastraight face. O panarama ce o credeam amica i'a zis fostului meu iubit ca ma sarutam cu acel amic si a intrat pe metin si a inceput sa se ia de mine[esti o cwrva. ]. Il iubesc enorm, i'am explicat ce s-a intamplat. Mi'a zis ca ma iubeste pur si simplu nici nu stiu ce sa credstraight face Sufar enorm pentru un jocsad daca ne'am cunoaste as zice, dar nici nu ne cunoastem. El este dintr'un oras, eu din altu.Stam departe unu de altu deci nu avem cum sa ne intalnim.Panarama asta [cwrva metinului]radea k o proasta cand fostul iubit ma injura. O suportam dar acum am vazut cat de cwrva e si o urasc enorm, la fel si eastraight face pe mine.Nu stiu daca mai ma impac cu el, dar pur si simplu o sa'i duc foarte mult dorul sadpentru ca am multe sentimente pentru el cu toate ca nu ne cunoastem. Dintr'un joc ajungi sa suferi.Intrebarea este : Oare tine la mine? Pentru ca eu nu cred. Putea sa vorbeasca calm si sa ma bage in seama nu dupa 2 ore dupa ce a intrat straight face. Mi'a zis sa'i zic adevarul si i l'am zis. Dupa ce i'am zis mi-a zis"bine pa". Mi'a zis ca ma iubeste.Si cand am vrut sa'l intreb daca el chiar tine la mine a iesit. Ce sa faccrying. Pur si simplu imi vine sa ma sinucidcrying pentru ce? pentru un baiat pe care nici nu-l cunosccrying. Sunt foarte sensibila. daca ma raneste cineva sufar enorm.Aseara cand ne'am certat am plans de nu ma opreamcrying.

Helppcrying

Mersi. :* fundita :* sad

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Renunta la joc si incearca sa iesi mai des pe afara, sa-ti faci prieteni reali.
Sincer, e foarte amuzanta povestea! laughing Deja cred ca poti incepe un hobby, sa scrii povesti - activitate ce este chiar creativa ci nu risipa de timp.

O sa-ti para rau pentru timpul pierdut in copilarie. Fa totul cu rost si mai ales, cu masura. Jocul asta te schimba! Intreaba-te: Oare merita?

160 răspunsuri:
| Shine_1620 a răspuns:

Doamne esti NO-LIFER cum *** sa iubesti pe cineva care nu cunosti... get a life!

| giovannutzu a răspuns:

Buna! eu zic so lasi balta, (parerea mea)
fa-ti un iubit de la tine din oras,unul cu care sa te vezi,sa ieshi in oras, sa te distrezi cu el, si datorita lui o sa-l uiti pe cel de pe metin.

p.s:nu-i povezti prietenului tau intamplarea de pe metin! o sal indepartezi de u...
succes.ast funda tongue :*

| xAbb a răspuns:

Ohh...tu,scumpo... sad
Geez...relatiile la distanta...
Scumpo...nu stiu ce sa zic, sincer...
Eu zic mai bine sa vorbesti cu el...Pe el trebuie sa il intrebi daca te-a iubit sau nu.
Si eu am o relatie la distanta...asemanatoare cu a ta, insa nu ne-am cunoscut pe metin laughing)
Sincer, ti-as sugera sa-l uiti...desi stiu ca e greu.
Ai sentimente pentru el si momentele frumoase, chiar daca sunt toate pe un ecran. Doar calmeaza`te. :* Mananca ciocolata love struck[eu asa fac blushing]. Daca e ceva...doar trimite`mi un mesaj privat.

| Problemx a răspuns:

Wow gasesteti o viata! rolling eyes

| anomisanairda a răspuns:

Copchile da sign in pe serverul de dincolo de usa casei tale. Se numeste viata reala! Dar vezi ca nu poti da respawn...

| cal3star a răspuns:

Aoleu ce probleme au unii...sunt oameni care mor de foame, si tu te c*ci pe tine de la o chestie atat de stupida. Mai bine sterge ce ai scris, te faci de ras...

| Well a răspuns:

Da tu cati ani ai? Sunt sigura ca esti in clasele mici. Esti nebunalaughing. Sa te sinucizi. Esti proasta daca tu crezi ca el te iubeste sau ca tine la tine. Iubirea vine o data ce stai si petreci timp cu iubitul dar de unde stii tu ca el nu are iubita?raised eyebrows Stii eu nu cred in relatii pe mess si te sftuiesc sa nu crezi nici tu.

| RalucutzaFarmer a răspuns:

Este un joc si eu m-am jucat dar nu eram asa ca tine laughinglaughingrolling on the floor

| Simpluuu a răspuns:

Nu trebuie sa plandi pentru nimeni. O amica de-a mea a patit aproximativ la fel happy
clasa ei ii stia parola de e-mail si o fata ia scris unui tip din alt judet ( prietenei mele ii tot invitau colegele ei niste prosti de pe net ). in fine... eu nu sunt in clasa cu ea. ea e din sibiu si eu din suceava happy ASA si eu ii stiu parola. SI EA ia scris lu' un bou ca vrea un iubit si l-a intrebat daca nu e disponibil. El a zis : "sigur ca da "
si tot asa. ei au fost iubiti dar o fata ia scris ca e o prietena dea acelei fele si sia facut un iubit si ca a uitat de tine ( baiatul de pe mess ) si tot asa. ea a vazut conversatia si mi-a zis ca la scoala era sa o omoare deoarece camd a sunat-o baiatul ( i-a dat numarul ei ) a injurat-o si i-a zis ca nu mai are ce discuta cu ea. si ia i nchis. scuze daca nu ma intelegi ( scrisul ) dar sunt grabita. Am de scris la engleza si din pacate mai vreau sa dau niste raspnsuri ca vreau funde. am nevoie de 30 pana de sarbatori si am abia 21. funda* doar daca ti se pare bine cum procedez. Am uitat sa iti raspund cred happy rolling on the floor deci nu trebuie sa iti bati capul cu niste nesimtiti / nesimtite. unii oameni nu stiu cine esti cu adevarat. tu esti o draguta ca l-ai acceptat asa cum e. daca el nu tea acceptat asa cum esti are de pierdut. se vede ca ai o inima larga incat ai putea sa primesti 1001 oameni in ea dar ei nu merita. EI NU TE MERITA. Esti prea buna!

| Thuglife02 a răspuns:

Am trecut si eu printr-o poveste asemanatoare big grin am incercat sa o uit si eu pe acea fata in cazul meu.Nu prea am putut... dar peste cateva luni am incercat sa joc altceva cu prieteni mei si am uitat-o repede...big grin sper sa iti fiu de folos si nu ma plange macar nu il cunosti sa zic ca ai pierdut un prietenlaughing.

| Thuglife02 a răspuns:

Chiar eu joc World of Warcraft daca te intereseaza big grin

| MâţulMov a răspuns:

Deci chiar nu stiu ce sa zic, sa rad, sa plang laughing Eu am jucat metin, si joc metin, dar acum joc numai cand n-am ce face. Cam asa mi s-a intamplat si mie doar ca eu imi facusem un simplu prieten cu care ma mai intalneam pe metin din cand in cand, dar ne-am inteles extraordinar de bine, am devenit cei mai buni prieteni cresteam si voarbeam in fiecare zi, era de o varsta cu mine(cel putin asa zicea el), doar ca el a facut un schimb de conturi pentru o saptamana cu un ninja si sia pierdut multe iteme valoroase. Si-a facut alt cont pe care eram la fel, cu toate ca era o diff mare de lv intre noi, tot cresteam ca inainte. Stiam ca pot avea incredere in el pentru ca i-am dat un fms+5 ca sa-l tina. L-a tinut vreo 5-10 min, am facut un duel... si apoi... mi la DAT inapoi. Am fost impresionat. I-am cerut id-ul.Dar deodata, nu l-am mai vazut jucand. Jocul n-a mai fost la fel fara el asa ca in scurt timp m-am lasat. Mi-am facut un cont nou cand mi-a spus o data pe mess sa ne intalnim. M-a crescut putin, am vorbit am glumit, cam pentru 2 ore. Apoi el a plecat, si nu l-am mai vazut on. Pe mess il mai vedeam, dar nu ma baga in seama, si mie imi era putin frica. acum a trecut aproape un an de cand n-am mai vorbit. intr-o seara l-am vazut pe mess dar mi-a fost frica sa-i spun ceva, pentru. ca poate nu m-ar mai recunoaste.

Nu te lasa pacalita de cei ca el.Relatiile viirtuale nu te ajuta cu nimic. socializeaza din ce in ce mai mult.Nu mai fi chiar asa de sensibila si incearca sa stergi metinul din calculator, si sa blochezi cumva site-ul ala diabolic *Really?*. Concluzia: metin2 nu e un joc stupid, e chiar cool, noobii, si persoanele ca ''iubitul'' tau au facut acest joc sa para stupid.

| CostyMe a răspuns:

Cum sa te sinucizi pentru un prost pe care nici nu il cunostii? exista multi baieti in lumea asta si alegi si tu de exemplu unul din orasul tau.

| bancastefan a răspuns:

Auzi dar daca sa purtat urat cu tine spune-i asta incearca din vorba in vorba in asa fel incat sa il incurci si voi sa faceti pace din nou:-)

| boogdan91 a răspuns:

Vai vai laughing inca o victima a metinuluilaughing mai grav e ca eu stiu unu de 20 ani care zi si noapte numai asta face laughing

| maxbaietas a răspuns:

Mda pacat se intampla d multe ori genu asta din cauza de indiferenta crying dar cautati 1 care e la fel k tine

| jkdanc a răspuns:

Vrei sa stii cv?
Pe metin iti pierzi 'viata' e un **** de joc scuzati expresia am jucat 2 ani de zile dar nu se merita sau daca te joci joacate pe privat sau pe hamachi sa fi gm daca nu nu se merita!

| JackieASD a răspuns:

Si eu am patit asa ceva tot pe un joc asa ca :
1. daca il iubesti zii ca il iubesti din tot sufletu daca accepta o sa fiti impacati si fericitihappy.
2. Daca ii zici ca il iubesti din tot sufletu si nu accepta intoarceio si o sa vada ce rau a fost pentru tinedevil.
3. Faci ca numarul doi dar sa te cuplezi cu alt baiat dupa aia te desparti de eltongue. asa ca fii atenta ceti spun eu doar te-am ajutathappy. bafta cu baietiilaughinghappy.

| Jorah a răspuns:

. Hai ma chiar asa, nu ti face iubiti(e) pe un joc virtual. Nici nu stii cum este persoana in realitate...

si doi la mana, Lasa-te de jocurile mmopg, iti distrug viata! Si eu am fost exact exact! ca tine. Aveam o iubita etc. dar numai pentru level, ca sa o cresc si sa-i dau bani. Si eram disperat de metin numai dormeam noaptea. Iti distruge Sanatatea si dupa creierul numai percepe realitatea, fata de ce joci tu.

Pace, si numai bine!

| staicumine a răspuns:

Spune-i asa;
am o intrebare ma iubesti; (daca zice da zi asa)
vrei sa fim prieteni (daca zice da zi asa)
dar iubiti vrei sa fim (daca zici da zi asa)
intra pe metin2 si sa ne pupam

| DAV1D01 a răspuns:

Si eu am jucat 2 ani si crede-ma mai mult iti pierzi timpu pentru niste retardati pe care nici macar nu-i cunosti.
Nici eu nu pot trai fara metin dar rezist cu greu.
+Ca iti face compu praf metinu e plin de virusi crede-mabig grin

| JustMeJustYou a răspuns:

Nu! nu! nu! sa nu te sinucizi! e doar un joc! nu merita! in plus nici nu l-ai vazut. nu stii ce secrete are. nu merg bine relatiile astea online. poate cand o sa-l vezi n-o sa-ti mai placa. poate e un hot sau criminal! nu stiu eu ma gandesc intai la ce lucruri rele se pot intampla. deci eu zic sa-l dai in colo. si in plus mai si injura. n-are rost! gaseste pe unul mai bun dar nu pe metin sau online. gaseste-l in realitate. asa il vei cunoaste, vei stii cum arata, cce fel de persoana e si daca te iubeste cu adevarat.
nu crede in cei de pe net. nu ii cunosti deci sa nu ai incredere in ei. asta e Romania! toata lumea minte pentru bani! laughing
sper ca te-am ajutat happy:*happy:*happy:*

| 20thoughts a răspuns:

Trebuie sa-l intrebi cu mult curaj daca te iubeste dar nu renunta la visele tale... Daca nu-ti mai place de el incearca sa-l uiti spunand ca nici nu exista.Ok? Nu fi suparata din cauza lui.Trebuie sa fi curajoasa si puternica.Fi increzatoare in tine.

| CalinOP a răspuns:

Cum sa plangi pentru asa cevarolling on the floor)))?
OMG!rolling on the floor))
va prosteste metinul in ultimul halrolling on the floor)))

| TPULion a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa iubiti

| TobyLikeBoy a răspuns:

Spune-i sa iti spuna adevarul.Incearca sa te intalnesti cu el undeva chiar daca e in alt oras sa iti spuna totul. FUNDITA

| XtremeIonut a răspuns:

Pai,acu tu ce ai crede in locul lui,probil suferiti amandoi,dar pentru un joc sa nu recurgi la gesturi extreme si incercati sa va rezolvati singuri probleme, nu sa o rezolve alti, pentru ca alti nu stiu cum e sa fii in locul vostru.Mai vorbeste cu el poate va intelege sau dai ceasta intrebare ce ai pus-o pe site ca pe mine m-a impresionat.

| xxpLAYerxx a răspuns:

Pei prima data daca te ignora era normal ca facea cv mai imp decat tine sau vb cu ''cwrva''aialaughing)daca vr sa te rab pe el fa-ti alt gagik si fa-ti niste iteme super (cum am facut si eu)spunand ca ti le-a dat el daca nu vr sa se impace cu tine fa si tu o admosfera dramatika poate iti cere scuze(nu-s daca functioneaza la mine a mers)...a da si cand faci admosfera aia dramatika mai baga u ca-l ubesti si din astea ca nu mai poti dup el)asta daca vr sa fie cu el inapoi daca nu a mers contacteaza-mawinking:sorin_war

| MulteIntrebari a răspuns:

Inate sa te sinucizi vezi sa te sinucizi in metin si dupa astea sigur nu aveai lv mare de ci nu-i paguba laughing
a di su sa ne scrii sa stie maicatea dc te-ai omorat laughing)

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Aha, vai ce penibila estistraight face. ALOOO te-ai trezit la realitate? Pamant catre Luna raspnde cineva? Se vede ca nu ai mai mut de 12 ani.Te rog scutestene.Si mai bine te-ai sinucinde am scapa lumea de inca o proasta.