| ViseUitateSiPierduteInAmintiri a întrebat:

Heii :*

Am si eu o mica problema.Deci ma joc metin.Aici mi-am facut un iubit.De cateva zile ma tot ignora, intra pe mess si peste 1-2 ore isi aduce aminte ca sunt pe mess si ma baga in seama.Ma deranjeaza foarte mult. El a luat ban si a spus ca nu se mai apuca.Ieri i'am dat emotii unui amic sa'i dau o palma ca ma enerva si el mi-a dat kiss. I'am zis acestui amic ca'l iubesc, dar nici eu nu stiam ce fac deoarece acum 2 zile am visat ca iubitul ma inseala cu o panarama si pur si simplu am luat'o raznastraight face. O panarama ce o credeam amica i'a zis fostului meu iubit ca ma sarutam cu acel amic si a intrat pe metin si a inceput sa se ia de mine[esti o cwrva. ]. Il iubesc enorm, i'am explicat ce s-a intamplat. Mi'a zis ca ma iubeste pur si simplu nici nu stiu ce sa credstraight face Sufar enorm pentru un jocsad daca ne'am cunoaste as zice, dar nici nu ne cunoastem. El este dintr'un oras, eu din altu.Stam departe unu de altu deci nu avem cum sa ne intalnim.Panarama asta [cwrva metinului]radea k o proasta cand fostul iubit ma injura. O suportam dar acum am vazut cat de cwrva e si o urasc enorm, la fel si eastraight face pe mine.Nu stiu daca mai ma impac cu el, dar pur si simplu o sa'i duc foarte mult dorul sadpentru ca am multe sentimente pentru el cu toate ca nu ne cunoastem. Dintr'un joc ajungi sa suferi.Intrebarea este : Oare tine la mine? Pentru ca eu nu cred. Putea sa vorbeasca calm si sa ma bage in seama nu dupa 2 ore dupa ce a intrat straight face. Mi'a zis sa'i zic adevarul si i l'am zis. Dupa ce i'am zis mi-a zis"bine pa". Mi'a zis ca ma iubeste.Si cand am vrut sa'l intreb daca el chiar tine la mine a iesit. Ce sa faccrying. Pur si simplu imi vine sa ma sinucidcrying pentru ce? pentru un baiat pe care nici nu-l cunosccrying. Sunt foarte sensibila. daca ma raneste cineva sufar enorm.Aseara cand ne'am certat am plans de nu ma opreamcrying.

Helppcrying

Mersi. :* fundita :* sad

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Renunta la joc si incearca sa iesi mai des pe afara, sa-ti faci prieteni reali.
Sincer, e foarte amuzanta povestea! laughing Deja cred ca poti incepe un hobby, sa scrii povesti - activitate ce este chiar creativa ci nu risipa de timp.

O sa-ti para rau pentru timpul pierdut in copilarie. Fa totul cu rost si mai ales, cu masura. Jocul asta te schimba! Intreaba-te: Oare merita?

160 răspunsuri:
| har a răspuns:

Asta e o porcarie enorma! in primul rand e doar un joc(aiurit, nesuferit, prostesc si in multe feluri cei drept)In al doilea ranad majoritatea care joaca sunt cu gura spurcat(vorbesc foarte urat)ma mir ca nu fac criza de nervi aia ca la cat injura...Si care e treaba in metin2 cu iubit/iubita? Cum sa fiti iubiti in felul asta? Asta se intampal extact asa:"Sal, vrei sa fim iubiti? Da" eu sincer nu inteleg mai bine fa-ti iubit real nu un caracter dintr-un joc, macar sti cum arata? sau l-ai vazut vreodata fata in fata?

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Aha, vai ce penibila estistraight face. ALOOO te-ai trezit la realitate? Pamant catre Luna raspnde cineva? Se vede ca nu ai mai mut de 12 ani.Te rog scutestene.Si mai bine te-ai sinucinde am scapa lumea de inca o proasta.

| TooSexyForYou a răspuns:

O Doamne Sfinte!rolling on the floor))))) Fara suparare dar m-a amuzat intrebarea ta! Si eu am jucat metin...dar m-am lasat.
Nu inteleg...de ce sa suferi atat daca nu l-ai vazut? eu un strain! un necunoscut! rolling on the floor)))
Asa ca du-te tu la culcare si iti trece a doua zi...
Si mai scrie-ne alte povesti amuzante cand iti faci unul real.rolling on the floor)
Si din ce am observat:
Metinul e ca fumatul. vorba celorlanti incerci odata...nu mai scapi! eu pot sa zic ca sunt norocoasa ca am reusit sa ma las smug

| FetitaCuTupeu a răspuns (pentru TooSexyForYou):

Si iop sunt norocoasa ca am scapat ca daca nu cred ca...

| PokeEdy a răspuns:

Mda.3 ani din astia 10 risipiti degeaba.Ar trebui sa nu patesti ca mine cam fost si eu obsedat d metin si crede-ma na meritat.Acum joc 4Storylaughing.
A da si ciudat si psiholog

| xgd a răspuns:

Sfatul meu e sa nu iti faci iubiti in metin2, pentru ca toti te lasa... Am observat ca baietzilor le plac samancele [ kurwele pe limbajul mew ] dar mam facut sura. Am gasit un baiat care a tzinut ft mult la mine dar s-a lasat :[ M-am facut samanca [ doar asa. de plikti] si mi-am facut itm ft tari;]big grin astia tot imi dadeau pm ca disperatii sa fiu k ei dar nu am acceptat. dc? daca stiu sa fac itm la ce imi trebuie iubit? oricum pe alt metin m-am facut samy si tot m-a lasat pentru alta in fata mea, doar asa... sa ma faca sa sufar. Asa ca fa-ti iubit in reality k e mai bine :X oricum SAMANCELE SUNT TARFE asa ca nu fi supy din cauza aleia kiss

| xgd a răspuns:

Si eu joc metin si asa patim noi fetele war, ninja, sura din cauza samancelor. pentru mine SAMANCA= curva, tarfa, vaca cu cabina, caine plouat, nu stiu ce vad baietii la ele doar niste tate mari [scuze limbajul ] si un par parca e o matura in wc straight face au o fata de catel plouat...si baietilor tot alea le plac X[ Orice metin ai juca vei vedea ca e descriminare intre caractere, toti striga ca n00bii : caut iubita samanca/ caut iubita [ nu sura] straight face straight face Eu m-am lasat de metin ca deja nu mai puteam de nervi;]

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns:

Mai, e un joc! Nu are nimic daca inseli. Sunt sigura 100% ca si el la nunti s-a sarutat cu altele.straight face Si in + nu sunteti cu adevarat iubiti. De ce sa suferi?

| Daavidd a răspuns (pentru ŦąñťäsÿĶïŝš):

Frumos raspunsul dar ce sa inteleaga se spune ca subconstientul nu realizeaza diferenta dintre realitate si lumea virtuala, copiii astea de la ce sa sufere offf ce prostiem dar totusi sa ai sentimente pentru un iubit care arata la fel ca ceilalti wow wow wow

| Daavidd a răspuns:

Cati ani ai?

| Ovidiutz a răspuns:

Nu merita sa suferi pentru un necunoscut de pe chat-ul metin! dupa cate ti-a facut, tu inca mai tii la el? Pff...mai rar ca tine.lasa-l in pace nu te merita!

| leonardrd a răspuns:

Sa iti spun ceva si o sa iti fie de folos:daca e un prieten sau din orasul tau ii propui o intalnire! Chiar daca nu-l cunosti
te rog FUNDITA PLZZ!
ACUM MI-AM FACUT SI EU CONT.

| AnonymousSs a răspuns:

Du-te si culca-te ca ai facut febra.

| RaduLeo a răspuns:

Thoamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee rolling on the floor)

| Stefyyzxx a răspuns:

Renunta la joc si fa-ti prieteni reali si fa-ti ceti place.Eu m-am lasat pe metin am avut lv 44, 34, 35,34,29,69 si am luat ban.E o porcarie metinu.Am luat ban din cauza unui copil care ma parat la gm ca am injurat.Doar pentru ca era gelos ca aveam itme+9.

| TPULion a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa iubiti

| TPULion a răspuns:

Cum te cheama?

| cypry69 a răspuns:

Mda te cred....acum 1 luna...m-a lasat iubita ..tot asa de pe metin..ne-am cunoscut in mt 2 ro.ea nici nu stia sa faca m la magii..deci abosulut nimic nu stia de metin. Apoi am luat-o eu pe un mt 2 privat..si ea a facut lvl mai mare de cat mn..si apoi. dupa 1 an.M-a aprasit si l-a luat pe altu..Nu pot sa zic ca n-am plans..am plans si totusi sunt baiat..deci chiar te inteleg.si acum imi pare rau!
Daca inca mai joci metin: uite Id meu de mess.te rog sa dai add. andronicciprianionut

| Thuglife02 a răspuns:

Am trecut si eu printr-o poveste asemanatoare big grin am incercat sa o uit si eu pe acea fata in cazul meu.Nu prea am putut... dar peste cateva luni am incercat sa joc altceva cu prieteni mei si am uitat-o repede...big grin sper sa iti fiu de folos si nu ma plange macar nu il cunosti sa zic ca ai pierdut un prietenlaughing.

| Thuglife02 a răspuns:

Chiar eu joc World of Warcraft daca te intereseaza big grin

| Quinacridone a răspuns:

Buna!

In primul` rand nici nu stii macar daca e fata sau baiat... Poate sa fie fata pentru ca uh nu ai de unde sa stii eu nu cred ca te-ai vazut cu el.E doar un joc da-l in pzda masii si eu m-am jucat si l-am prins ca ma insela si l-am lasat in pace de aia nu mai puteam eu E UN JOC! Traieste realitatea! --'. Nici macar nu stii cati ani are poate sa fie un "mos" sunt foarte multi indivizi care vor sa afle despre tine ai grija ca respectivul cred ca asa face cu toate...Bafta in continuare!

Sper ca te-am ajutat! Si app. mai cam enervat nu mai fi fraiera ca eu in locu` tau las fi injurat si pe ala si pe "amanta" laughing Deci Bafta

| Danzzz55 a răspuns:

IQ? multimea vida.

| Mineツ a răspuns:

Bine, esti ciudata [imi placi happy ] si eu am jucat metin bine si acum mai joc cand gasesc cate un privat fain da asta nu conteaza Sa fiu sincera eu te inteleg chiar daca nu mi s-a intamplat niciodata straight face vorba lui GoodGuyOviCONTSUSPENDAT "In metin sunt doar monstrii, pe care l-ai nimerit?" dar eu nu iti sugerez sa te lasi de metin doar ca sa incerci sa joci doar cand te plictisesti (de ex cand ploua afara big grin) strictul necesar sa zic asa laughing dar nu ca sa stai si sa iti faci "iubit" sau mai stiu eu ce aa. si in legatura cu baiatul acela pe bune nu te mai gandi la el crede-ma o sa il uiti mai bine incearca sa intri la PC doar in wikend si sa te concentrezi doar pe scoala si pe viata reala crede-ma nu o sa iti lipseasca asa de mult calculatorul si pe metin intra doar sa faci lvl sau iteme sau bani dar nu pentru relati si cu amicul ala al tau daca il cunosti in real si va intelegeti incearca sa stai mai aproape de el si sa ii povestesti lui sa vorbiti Nu sti... poate o sa iti placa happy daca vr sa mai vb da-mi ID-ul tau sau daca ai facebook cautama Lissette Latchescu Ioana Norocwinking

| XtremeIonut a răspuns:

Pai,acu tu ce ai crede in locul lui,probil suferiti amandoi,dar pentru un joc sa nu recurgi la gesturi extreme si incercati sa va rezolvati singuri probleme, nu sa o rezolve alti, pentru ca alti nu stiu cum e sa fii in locul vostru.Mai vorbeste cu el poate va intelege sau dai ceasta intrebare ce ai pus-o pe site ca pe mine m-a impresionat.

| Rebeeca17 a răspuns:

Tu esti din blaga?rolling on the floor

| irisukka a răspuns:

Treci este singurul medicament:*

| irisukka a răspuns:

Ai da orice pentru un joc handicapat si eu m-am jucat dar m-am lasat.Da-l in pene de joc exemplu imvu un joc pentru prosti si pentru ala multi pun suflet dar na. Este un joc nu altceva! traiesteti viata! bucurate de ea pentru ca alti care au cancer ar da orice pentru ar mai trai

| anomisanairda a răspuns:

Copchile da sign in pe serverul de dincolo de usa casei tale. Se numeste viata reala! Dar vezi ca nu poti da respawn...

| IonutViliman1974 a răspuns:

Mai iesi si tu pe-afara!

| stifler a răspuns:

Ori ai 100 kile si cucheri(nu poti gasi ceva in real)ori ai probleme psihice(spital de nebuni) scuze dar asta e adv.

| CalinOP a răspuns:

Cum sa plangi pentru asa cevarolling on the floor)))?
OMG!rolling on the floor))
va prosteste metinul in ultimul halrolling on the floor)))

| SteffEhoSteff a răspuns:

Nu trebuie să te iei după toți ok? Dacă te-ar fi iubit cu adevărat nici nu iar fi pasat de ce ar fi zis aia. Pa big grin