| Adriana_AdDrii_1998 a întrebat:

Heii, TPU, am o mica dilema cu un virgin de care m-am atasat mult. Vorbim de o luna continuu insa nu ne-am vazut decat de doua ori. Ii este foarte teama sa nu ma culc cu altcineva sau sa nu rad de el cand va fi prima data. Ce sa fac sa prinda incredere atat in el, ca va fi bine, dar si in mine ca nu ma voi culca cu altcineva cat sunt cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex cu el intr-un mod cat mai romantic, arata-i ca e barbat, da-i incredere in el, prefa-te mai sensibila, incearca sa-i arati ca doar pe el il doresti...

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci omul viseaza la printul calare pe cal cu care va trai o viata in versiunea feminima esti tu care trebuie sa-i juri iubire pe 5 vieti de azi, nu ai ce incredere sa prinzi in cineva omul nu e monogam e poligam stam cu cineva cat simtim nevoia atat, plus ca langa unu de asta paranoic mai bine singura

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ai la fel de multa incredere ca si in cel avut in urma cu mai bine de 2 ani. happy
16 iulie 2014 Adriana_AdDrii_1998 intreaba:
""Heii, am 16 ani, iar prietenul meu cu care sunt impreuna de aproape 1 an mi-a zis ca ar fi timpul sa facem sex. In timpul actului, m-a durut extrem de tare si nu am putut duce actul la bun sfarsit. El mi-a zis ca nu e nimic, si ca o sa mai asteptam. Acum vorbeste cu mine numai cu "Pitico " si imi zice de 1000 de ori pe zi "Te iubesc". Ar trebui sa am mai multa incredere in el? Ajutati-ma! "" Deoarece tu ai deja o oarecare experienta, intretine cu el cat de mult sex va reusi el sa fie capabil si iti va face tie placere, fiindca este mult prea devreme sa-ti faci sau imaginezi diverse probleme sentimentale. Succes si sex placut!

| mihai69 a răspuns:

El are o problemă de încredere în el însuși; nu tu ai putea să faci ceva în acest sens, ci un psiholog bun. Sau el însuși, dacă are destulă tărie. Dar dacă avea, nu ar mai fi avut aceste probleme. Spune-i franc în față: Băiete, ori ai încredere, ori la revedere; așa nu merge o relație.

| FanulMeu a răspuns (pentru mihai69):

Omule trebuie sa intelegi ca sunt si baieti au suferit in dragoste si le e frica sa simta din nou sentimentul, nu stiu daca tu ai trecut prin asta dar eu unu a trecut si mi-a luat destul timp sa trec peste, niciodata nu incerca sa te impui in fata unui baiat timid deoarece poti sa ii faci mai mult rau decat bine, daca ea ii spune "Ba ori faci asta ori pa " el va alege "pa " e simplu pentru el sa renunte la ceva ce ar vrea si sa sufere 2-3 saptamani decat sa se deschida dintr-o data, sau sa faca ceva impus!

| mihai69 a răspuns (pentru FanulMeu):

Și fata aia ce vină are că a dat peste un pămpălău?!? Cât să stea după el și cât să-l mai scarpine să nu se sperie?!?

| FanulMeu a răspuns (pentru mihai69):

Dar tu iti amintesti cat ai stat dupa prima fata din viata ta? cat timp ai incercat sa o faci sa nu mai fie speriata si sa ti-se incredinteze tie?
Nu zic sa stea o viata dupa el, dar sa se comporte cum sa comportat iubitul ei inainte de prima data.

| FanulMeu a răspuns:

Daca ii este frica ca tu te poti culca cu altcineva inseamna ca i dai motive sa creada asta, incearca sa il faci sa te atinga, sa te sarute, sa fie mai cu tupeu, spune-i sa te atinga in zona intima etc, fal sa prinda curaj, daca el nu are curaj pune-i tu mana acolo si sa vezi ce se intampla laughing, stai la el in brate, sarutal pe gat etc, fa-l sa se excite, ca va scapa de orice timiditate cand soldatu e sus tongue.

| Obito05 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa te dezbraci sa te pui in pat si cand vine acasa (daca a fost plecat) sa faci sex cu el.Nu va putea sa reziste sau sa refuze pentru ca tu esti deja dezbracata si astfel va prinde si el curaj laughing

| Adriana_AdDrii_1998 explică:

Ideea e in felul urmator, el nemaifacand asta inainte vrea sa astepte ca sa fie ceva romantic si special, si eu nu am de ce sa grabesc lucrurile, atata timp cat nu sunt vreo disperata sau mai stiu eu ce

| FanulMeu a răspuns (pentru Adriana_AdDrii_1998):

Atunci asteaptal, dar incearca sa ii dai incredere si sa il stimulezi, nu cred ca ai nevoie sfaturi pentru asta, incearca sa ii cresti respectul de sine, arata-i ca nu musti, si daca il vezi ca e asa nesigur pe tine incearca sa limitezi interactiunile cu alti baieti pentru o perioada, sau daca iesi spune-i, asta ii va demonstra ca esti sincera si ii va mari increderea in tine.