| BiancaZ15 a întrebat:

Hello TPU. Ce trebuie sa stiu despre dubla penetrare? Ce avantaje si dezavantaje exista? Cei care au de gand sa ma injure sau etc sa se abtina. Fundddda :*

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Dubla penetrare este placuta atunci cand ai suficienta maturitate sexuala sa poti sa ii faci fata.
Ai practicat pana acum sexul anal? E nevoie sa il intelegi, sa te acomodezi cu el, e nevoie de timp ca sa nu mai fie dureros.
Daca nu ai mai practicat, te-as sfatui sa nu o faci acum pentru ca pe tine te va durea suficient de tare incat sa nu te bucuri de nimic din ceea ce se intampla in rest.
Pe alt plan, cred ca am mai discutat tot cu tine pe tema asta : ai grija mare ca baietii pot fi parsivi, te pot inregistra, pot spune la toata lumea etc. Oricata incredere ai avea in ei, fi totusi cu bagare de seama, propune tu locul si ajungi acolo prima. Fi atenta la telefoanele lor etc. Nu cred ca ti-ar placea sa te vezi in prim-plal pe youporn.
Pe scurt:
Avantaje: placere, experienta noua si interesanta.
Dezavantaje: durere, risc sa ajungi pe internet sau "panarama cartierului".
De asemenea exista femei care dupa genul asta de experiente se simt "murdare".
Nah, daca vrei sa o faci musai, fa-o. Dar eu consider ca genul asta de experiente sexuale se practica dupa ce ajungi la o anumita maturitate atat sexuala cat si biologica si intelectuala.

| BiancaZ15 explică (pentru sofisis):

Da am mai practicat nu va fi asta problema. insa voiam sa aflu si pozitii care sa ofere mai multa placere la dubla penetrare.

| sofisis a răspuns (pentru BiancaZ15):

Cel mai simplu e sa stati lungiti toti si sa controleze ei miscarile.
Dar poti sta si peste unul din ei tu iar celalalt in picioare in spatele tau.

| BiancaZ15 explică (pentru sofisis):

Mersi.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O accepti daca iti place.Si invers.Ai grija la bolile venerice.

| Dyony01 a răspuns:

Daca faci asta la 15 ani o sa fie cea mai mare greseala din viata ta sad
La varsta asta trebuie inca sa mai copilaresti, nu-ti distruge viata, o sa regreti dupa. crede-ma

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te injura nimeni, penetrarea aia dubla o sa iti fie suficienta.

| RAY a răspuns:

Bianca eu nu inteleg de ce sa te injure cineva, suntem primate faceam sex in grup milioane de ani, dubla penetrare da poate oferi orgasm, esti tanara exprimenteaza sexul in orice forma numa sa nu iei vreo boala deci mare grija

| corbulalbrosu a răspuns:

Dubla penetrare se practica doar in cazul unor orgii sexuale cu parteneri multipli.Nu este o practica uzuala si in consecinta nu ti-as recomanda sa o incerci decat doar din pura curiozitate.Si doar in cazul in care ai 2 prieteni/parteneri in care ai incredere totala ca nu te vor abuza. Multa sanatate.

| LoveSleep a răspuns:

Unul sunt eu, dar celălalt cine-i?

| Dracoola a răspuns (pentru LoveSleep):

Un octogenar din fata blocului. A castigat la loto porno si e pacat sa nu-si ridice premiul happy Daca nu cumva sciatica ii va cauza probleme, totul va decurge normal. happy

| raMLesS a răspuns:

O.oo, faceţi sex în 3 nebunilor laughing

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In primul rand sunt mai multe lucruri care trebuie sa le stii:
1. Experientele sexuale trebuie sa le ai treptat astfel incat sa poti sa simti senzatiile si ceea ce se intampla.
2. Organismul tau se va adapta la experientele pe care le ai deci trebuie sa fii atenta.
Avtantaje: Daca se face cum trebuie poti sa ai placere
Dezavantaje:
Scade apetitul sexual viitor.
Nu este safe si crede-ma o sa te doara dupa (mai ales daca faci prima data).
Te va destabiliza un pic hormonal asta inseamna ca o sa te gandesti la alte lucruri si nevoile tale primare o sa se schimbe.
Iti va schimba viata daca faci la varsta asta.
Acum repet, sper ca poate vei intelege, aceasta este o experienta sexuala care se castiga in timp si se face in timp.

| Dracoola a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea. Ce parerea crezi ca isi vor face cei doi "penetranti" despe tine? Sau ce parere au deja? Crezi ca te vor barfi dupa? Da, normal ca da. Daca mai stai si intr-un oras mic o sa te stie tot satul.

| Dracoola a răspuns:

Uitandu-ma pe istoricul intrebarilor, mi-e clar, are un amic, vreunul care se crede Gigolo d-ala care i-a propus asta. Ala a pus presiune pe ea si ea nu stie ce sa mai faca sa-i fie pe plac.
Sa nu te alegi si cu vreun virus, ceva. Dupa toate astea "relatia" dintre voi nu se va consolida ci din contra.

| Lavinia69 a răspuns:

Eu zic sa ai grija cu cine vrei sa o faci, daca baietii respectivi se vor gandi doar la placerea lor, tu s-ar putea sa ramai cu o expetienta nu tocmai placuta.