| Harlow a întrebat:

Hey! Va rog sa ma ajutati! De ceva timp imi place de un baiat din cartier care suntem ft buni prieteni.Adica daca ii zic un secret nu-l zice si invers.Este un baiat d-asta...'bad'.El a avut o relatie mai lunga cu o fata si spune ca o mai iubeste dar nu vrea sa fie iar cu ea.Dar se vede ca nu este prea sigur pe el.Mie mi se pare ca vrea sa ma faca geloasa pentru ca i-am spus ca imi place de el.Si nu regret cred ca este mai bine sa stie.Mereu pe afara ma apara(dar nu se ia nimeni de mine, doar asa cand nu ma lasa baietii in pace.Adica fosta lui iubita ca sa aiba sanii isi punea vata dar eu sunt destul de iubita in cartier)...Mereu zice ca eu sunt iubita lui pe afara si nu stiu daca este adevarat daca ii plac sau doar isi bate joc de mine.De batut joc nu credpentru ca nu si-a batut joc de mine niciodata! Va rog mult sa ma ajutati! Il plac asa de muult! Multumesc pentru raspunsuri!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunteti prieteni buni, stie ca il placi, te simti in siguranta cu el si mai ramane sa va cuplati, cred ca si el te place dar nu-l presa, asteapta sa faca el pasul urmator atunci cand crede el ca e momentul potrivit

| AriannaAri a răspuns:

"Adica fosta lui iubita ca sa aiba sanii isi punea vata dar eu sunt destul de iubita in cartier"laughing. Ce rost avea sa spui asta? Fiecare este cum este, cu sani mai mari sau mai mici, nu trebuie sa critici sau sa faci misto.winking
Inca ceva. "Mereu zice ca eu sunt iubita lui pe afara si nu stiu daca este adevarat daca ii plac sau doar isi bate joc de mine.De batut joc nu credpentru ca nu si-a batut joc de mine niciodata!"
spunand asta te contrazici singura happy.

Oricum, n-are rost sa te complici cu el daca el zice ca inca o iubeste pe fosta sau daca tu crezi ca ai avea o sansa cu el, incearca sa vorbiti mai mult etc...dar asteapta sa faca el primul pas.

| Distance a răspuns:

Pff... Asta e problema... Ca este un bun prieten de-al tau... Am avut aceeasi problema dar sa stii ca daca o iubeste pe fosta, n-are rost sa-l preseziwinking. Risti sa fii cu el si el sa te paraseasca pentru aia... Sau cum ai zis tu ca-i "bad"... risti sa te insele sad. Mai bine asteapta putin timp sa vezi daca sentimentele lui sunt adevarate. Si nu reactiona pozitiv la fiecare "vrajeala" cu : " Te iubesc! " ca acel te iubesc. cine stie cui il adresa de fapt.
Oricum mult noroc si sper sa-ti gasesti fericireawinking

| Harlow explică (pentru Distance):

Problema este ca stiu ca ii place de mine dar....parca nu sunt sigura dar el nu este genul care sa insele..nu pe mine. Ceva sigur care ma face sa par un copilas din toata povestea asta este ca nu sunt sigura pe minesad

| Harlow explică (pentru Distance):

Adica el o ignora, nu vrea sa auda de ea.Adica atunci cand ei s-au despartit el a lasat-o.El nu prea este sigur ca o iubeeste.Se vede pentru ca o injura cateodata, o ignora si d-astea...