| 12faraexperienta a întrebat:

HWY!
Buna!kiss
sunt fata si vreau sa vad cum e sarutul cu adevarat.
vreau sa va intreb pe voi!
eu de cateva ori am visat ca ma sarutam cu niste baieti in visuri diferite si parea sufocant.
Stiu ca nu e adevarat.
DAR VREAU sa-mi explicati care sunt pasii sarutului(cum te apropii, cum tii mainile, cand tebuie sa bagi limba si cat)
Multumesc + funditakiss

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu transforma un sarut intr-o problema de importanta capitala,pentru ca nu e.
Visul tau urat provine din teama de necunoscut si din emotiile pe care ti le provoaca acest lucru,te ingrozeste momentul sarutului si teama ta iti apare in vis.
Ar fi cazul sa te linistesti,NIMENI de pe intreg pamantul nu a stiut vreodata sa sarute,dar a invatat.
Cu mici pupici la inceput,cu niste pasi mai indrazneti apoi,cu cat increderea in partener devenea mai mare si incercarile mai dese!
Nu te mai teme si nu cauta sa inveti teoretic, nu-ti ajuta la nimic.
Tot ce pot sa-ti spun, care sa te ajute practic, este sa nu ai lip gloss si sa nu-ti incordezi buzele.
In rest, nici o problema!
Va fi perfect.
happy

| shadow72 a răspuns:

Daca esti din constanta te ajut eu

| 12faraexperienta explică (pentru shadow72):

Mmmhh,imi plac baietii ca tine ...nu nu sunt din constanta.

| shadow72 a răspuns (pentru 12faraexperienta):

Pacat

| 12faraexperienta explică (pentru shadow72):

Asta spuneam si eu ...cati ani ai"))

| shadow72 a răspuns (pentru 12faraexperienta):

19 laughing

| 12faraexperienta explică (pentru shadow72):

Nu mai vreau sarut...momentan.laughing)

| shadow72 a răspuns (pentru 12faraexperienta):

Ce tii tu la mine... vrei sa ma feresti de pedofilie este?

| trixiiie a răspuns:

Nu există niște pași anume. Pur și simplu poziția corpului să fie relaxată, începi cu pupici apoi deschizi gura. Limbile nu trebuie înfipte în gâtul celuilalt, se ating ușor, nu vulgar sau violent.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Sarutul nu e sufocant. Asta daca nu uiti sa respiri, neaparat sa respiri! Sa saruti nu e ca exercitiile de mate. Toata lumea se teme de primul sarut dar pana la urma toata lumea stie sa sarute