| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care este la aceeasi scoala cu mine. Suntem clase paralele.Avem aceeasi varsta. El stie ca il plac. Dar s-a suparat pe mine dintr-o cauza (este o poveste lunga si prefer sa u o mai scriu). Nu a mai vorbit cu mine de vreo 2 saptamani. Eu mi-am propus sa-l ignor. L-am ignorat saptamana trecuta dar nu s-a intamplat nimic. Azi l-am intrebat daca ma iarta si a spus: „scuze neacceptate". Prietena mea cea mai buna l-a vazut pe un baiat ca il ia pe cel de care imi place mie si il face sa ma ierte ( adica il impingea de la spate si nu l-a lasat sa plece pana cand nu s-a apropiat mai mult de mine), in timpul asta prietena mea m-a luat pe mine si a facut la fel. Pana la urma au reusit sa ne faca sa ne imbratisam...Asa un pic. Dar el tot nu m-a iertat...cum sa-l fac sa ma ierte? sad

Răspuns Câştigător
| BiscuiteCuCrema a răspuns:

Offf...prietenii tai au fost bine intentionati, nu zic nu, dar poate n-ar fi trebuit sa va faca sa va imbratisati, asa, cu forta.
Fara sa stiu povestea aia lunga, nu prea stiu ce sa iti spun, pentru ca nu stiu cine a avut dreptate, daca el are motiv sa stea asa imbufnat saptamani in sir.
Daca nici scuzele nu functioneaza, intreaba-te pe tine: Chiar te merita baiatul asta care sta imbufnat si nu te iarta, daca n-a fost totusi un lucru major?
Intr-o zi, ia-l frumos de mana si iesiti stati de vorba, FII CALMA si TOLERANTA cu el si poate va functiona...winking mult succes, si sper ca sfaturile mele te vor ajuta la ceva! :*

1 răspuns:
| aleksia1 a răspuns:

Pai fara povestea aia lunga nu iti poate da nimeni nici un sfathee hee