| danutza_8181 a întrebat:

La ce varsta vreti sa va incepeti viata sexuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la 12 cum se intampla in ziua de azi... dar nici la 30... atunci cand o sa consideram ca suntem capabili sa avem grija de noi si sa raspundem pentru faptele noastre

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Intrebarea asta se adreseaza exclusiv persoanelor de sub 12-13 ani sau cum?

| Flav a răspuns:

Nu sunt ironic, sunt realist; mai grav e ca n-am spus-o in gluma.
Nu cred ca e detaliu important pentru. tine Zbenguici cand mi-am inceput viata sexuala, considera ca n-am facut-o, ca sunt inca in asteptarea Cenusareseihee hee

| Flav a răspuns:

laughing stiam ca vrei sa ma intepi pentru. a spune dar :
1. Tu n-ai raspuns la intrebarea pe care mi-ai pus-o. De obicei, cand pui o intrebare cuiva, o rugaminte, ar trebuie ca si tu la randul tau sa fi indeplinit acea dorinta daca iti e cu putinta
2. Nu-mi expun trairile sexuale, asta face parte din povestea mea interioara, din intimitatea mea si nu mi-o desfasor decat poate celor cunoscuti.
Daca o sa mi se usuce, o sa astept sa-mi creasca alta in loc, una noua si dornica rolling on the floor

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca as putea da timpul inapoi, as fi inca virgina!

@ Flav tu poti spune la ce varsta ti-ai inceput-o ca sa nu mai fii ironic smug

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Flav tin sa "ma" marturisesc ca imi plac raspunsurile tale serioase. Stiu si cat de serios era primul raspuns, insa vroiam sa te "intep" numai sa raspunzi. blushing

Si daca tot astepti Cenusareasa, considera ca sunt prietenul tau cel mai bun si iti spun ca o sa se usuce si o sa cada! Asa da asteptare. Si cale spre asceza...

| lia a răspuns:

Haide sa iti spun un secret, nu il mai stie nimeni, eu nu mai sunt virgina laughing rolling on the floor
Amar, am si eu 24 de ani dar nu am avut atata tarie de caracter ca tine, felicitari si nu te lasa prostit de nimeni, virginitatea este o lauda laughing rolling on the floor

auran
| auran a răspuns:

Daca ar fi sa iau de la capat ar fi la 20 de ani!

| hândel a răspuns:

Oricum pana la 30 vreau sa intru-n lumea barbatilor. Am 23, deci mai am inca vreo 7 ani sa-mi fac curaj. Nu ma grabesc ca-s inca prea tanar sa-mi stea mintea la sex. rolling on the floor

| mikiscence a răspuns:

Toti baietii la inceputul relatiei iti dau senzatia ca ar fi el ..chiar el persoana potrivita pentru a incepe o viata sexuala ..doar ca mai tarziu iti dai seama ca nu era asa...parerea mea e ca cu cat intarzii asta ai mult cu atat e mai bine....cand iti incepi viata sexuala incep grijile...

| catalina_2916 a răspuns:

Poi pe la 18-19 ani .nu vreau s imi pierd inocentza ink d p acum (am 16 ani) sunt lucruri mult mai frumoase in viata decat sexul, p care vr sa-l las pentru mai tz.winking

| Alice_6278 a răspuns:

Viata sexuala as vrea so incep in noapte nuntzii.

| CrucifiedCountess a răspuns:

La 17. da' am inceput-o la 17 fara 4 laughing(luni)

| bibitza a răspuns:

Eu mi-am inceput-o la 16 jumatate...era un afemeiat dar eu ca o prostutza ce am fost am crezut ca il iubesc si ca il pot schimba... L-am schimbat cand am cunoscut adevarata dragoste, l-am lasat sa se roage de mine sa ma intorc la el si apoi i-am dat aceiasi papuci care mi datu-se el mai de mult big grin.nu am regretat niciodata ca el a fost primul desi a fost cu tunete si fulgere relatia noastra...prima mea relatie laughing

| andreea_8479 a răspuns:

Aici nu este vorba de varsta...atunci cand t simti pregatita sh ai langa tine persoana pe care o iubesti cu adevarat sh care bineinteles te sh iubeste poti face pasul acestawinking

| kiwii a răspuns:

Imi imaginez ca pe la 16-17(deci clar acum am mai putin de 16 tongue)

| p0wer a răspuns:

La 18 sau in noaptea nuntii rolling on the floor

| gherghe_9739 a răspuns:

Daca nu te casatoresti pana la 50 ani, dupa aceasta varsta poti sa incepi viata sexuala.

| raidu2004 a răspuns:

Nu stiu daca exista o varsta anume dar cred ca ar trebui sa astepti sa ai maturitatea potrivita pentru o asemenea decizie pentru nu a regreta mai tarziu. Cand esti pregatit simti treaba asta eu asa cred, nu cred ca ar trebui sa o faca cineva ca este constransa de partener

| tania13 a răspuns:

E nu ma gandesc so o fac anainde de 18 ani as vrea antai sa imi termin studile si pe la 27 de ani sa am primul copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un baiat de 19 ani si nu am facut vreodata sex pentru ca nu am intalnit persoana potrivita. Eu nu vreau sa fac sex numai de placerea sexului sau sa am aventuri de o noapte, chiar daca prietenii sau asa zisii prieteni pe care ii am ma cred fraier pentru asta. Daca ai intrebat pentru ca vrei sa-ti incepi viata sexuala, atunci fa atunci cand esti pregatita si sigura nu la varsta la care au inceput altii sa faca sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

am 16 si in noiembrie fac 17 laughing cand voi gasi persoana potrivitahee hee

| lexandra a răspuns:

Nu conteaza atat de tare varsta. conteaza mai mult daca ti-ai gasit persoana ideala cu care sa iti incepi viata sexuala...parerea mea happy