| CeCumCand a întrebat:

Care credeti ca este varsta la care trebuie sa incepeti viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Cine te-a mintit ca "trebuie" sa iti incepi viata sexuala la o anumita varsta? Crezi si te afecteaza ceea ce zice turma? Te iei dupa prieteni? Crezi ca esti inferior daca nu ti-ai inceput-o iar prieteni/prietenele tale da? Daca da, atunci gandesti foarte gresit! Reflecteaza!

9 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Nicaieri nu s`a scris o data la care ti-ai putea incepe viata sexuala.
Cand tu simti ca vrei sa o incepi, ca esti pregatita sa infrunti orice ar urma dupa inceperea vietii sexuale [BTS`uri, o sarcina] atunci este momentul. Indiferent ca ai 13, 15, 17 sau 18 nu conteaza. Parerea mea.
fiecare are o personalitate si o gandire proprie, incat sa luam propriile deciziiwinking!

Răspuns utilizator avertizat
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Atunci cand esti major/a. La 18 ani, cand corpul tau nu mai e in crestere.

| BlueEyes a răspuns:

Buna!
Viata sexuala o poti incepe exact la varsta la care te simti pregatit/a si stii destule lucruri despre asta(dar totusi, sa nu fie mai mica de 15).
Intai teorie si dupa aceea practicawinking

Răspuns utilizator avertizat
| alinnephilim a răspuns:

Vai... sexu-i peste tot. eu zic ca normal ar fi la 18+... dar cealalta normalitate spune 14+. peste cativa ani 10+ si o sa vina un timp in care 10 - sa fi smeter love struck. Recordu este 6 ani smug

| rainbow_8592 a răspuns:

Deja incepe sa ma enerveze intrebarea asta.O faci cand esti tu pregatit/a. Daca cineva iti zice ca la 13 ani e cel mai indicat si tu ai trecut de varsta asta ai regreta ca nu ai facut`o atunci? Nu ai si tu personalitate incat sa iei decizii singur/a?

| Roxii_3412 a răspuns:

| ralulu a răspuns:

16 17 dupa parerea mea desi la varsta de 16 ani nu foarte multe fete mai sunt virgine