| Skins97 a întrebat:

M-am certat cu iubitul meu pentru ca el crede ca nu iau lucrurile in serios si nu am stiut ce sa ii mai zic, iar apoi i-am lasat un messaj pe facebook (stau foarte prost la comunicare). Nu stiu ce sa fac si nici ce nu este in regula cu mine sau daca o sa se termine si speram la niste sfaturi.
I-am scris urmatoarele lucruri:
-imi este frica sa regret unele lucruri la batranete, cum ar fi sa realizez ca viata mea nu a avut farmec
-imi este teama ca poate aleg persoana gresita (in sensul in care poate nu voi reusi sa comunic cum trebuie cu el sau oricine altcineva sau poate ne plictisim sau poate o sa incep sa il resping pentru ca sunt genul de persoana care are nevoie de mult spatiu)
-i-am spus ca vreau sa stau 1 an singura la facultate si s-a suparat... pentru ca mereu am asteptat momentul ala ca sa pot scapa de regulile familiei (vrea sa stau cu el si imi place sa fiu in preajma lui, dar chiar as vrea sa am 1 an pentru mine si nu m-am asteptat niciodata sa se intemple relatia asta. Inainte am crezut ca o data ce plec de acasa s-a terminat cu regulile impuse de asa zisele persoane dragi)
-am fost 4 zile cu el la cabana si m-am straduit sa par ok ca era si mama lui acolo si a4a nu am rezistat si am inceput sa plang pentru ca duceam lipsa unui loc in care sa stau singura, gen un loc sigur si m-am simtit de parca nu as putea sta cateva zile fara sa sufar
Nu stiu ce sa fac cu absolut nimic sunt atat de confuza si totul se invarte in capul meu help straight face

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca lui ii e frica sa nu pleci cu altu, cel putin si eu as gandi asta
" de ce oare vrea sa fie singura?"numai asta mi-ar fi in minate,

| Skins97 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a spus asta si i-am explicat ca nu asta e motivul. Eu acum sunt la liceu si el anul 1 la facultate, ar fi trebuit sa imi fac si eu aceleasi giriji? Imi tot zice ca o sa ma duc in cluburi ca o sa vina baieti la mine in camera si eu ziceam "Dar ce la tine asa s-a intamplat? Nu. De ce s-ar intampla la mine?". Nu l-am inselat niciodata, el in schimb de mai mult de 3 ori. Nu mi se pare corect... ca el o sa aiba o experienta pe care eu nu o sa o am niciodata cel putin pentru 1 an. Vreau doar sa vad cum e si 2-3 luni imi erau de ajuns la camin daca se putea asa laughing Poate este si curiozitate... dar chiar vreau o pauza atunci de la regulile impuse de toti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skins97):

Nu am inteles bine, te a inselat?

| Skins97 explică (pentru anonim_4396):

Da, ultima data de revelion...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skins97):

Daca chiar esti nascuta in 97, sa stii si tu ca la 17 ma asteptam sa fii mai isteata, daca a facut-o odata o va face si 2 si a 3 si tot asa, nu se merita sa pierzi timpul cu el, chiar daca il iubesti, lasa l. mai bine suferi acum putin decat mai mult pe parcurs, crede-ma

| Skins97 explică (pentru anonim_4396):

Dupa mine oricine merita a2a sansa. poate nu se va mai intampla avand in vedere ca m-a intrebat acum cateva luni daca vreau sa ma logodesc cu el, dar problema e ca ma gandesc la pre multe lucruri si ii dau impresia ca il tin degeaba dar chiar il iubesc dar vreau sa clarific lucrurile din capul meu inainte de orice. si nu stiu cat timp o sa imi ia asta X_x

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skins97):

Chestia cu a 2 sansa ce sa zic, nu gandim la fel. laughing, ii poti zice pur si simplu ca iti trebuie timp, fie un an sau 2, daca te "iubeste" te asteapta, daca are alte planuri, o sa plece. plus ca esti tanara, cine naiba se logodeste la varsta asta. te mariti la 18 si la 19 divortezi, asa sunt toti. mai ales ca el nu va fi un sot fidel poti fi sigura ca nu va tine

| Skins97 explică (pentru anonim_4396):

Era unul din motivele pentru care nu am vrut sa ma grabesc... A zis sa facem asta dupa liceu. dar am asa o stare de nu stiu daca o sa imi treaca pana atunci straight face

| ana5 a răspuns:

Din moment ce te-a inselat de atatea ori nu are rost sa iti faci prea multe planuri alaturi de el.Din moment ce tu l-ai iertat prima oara si el a continuat asa o sa faca mereu pentru ca el va considera ca il iubesti si il vei ierta mereu.