| anonim_4396 a întrebat:

Ma masturbam destul de mult intr-un timp si odata mi s-a intamplat ca mi se scoala mai greu. M-am speriat si o saptamana nu am mai facut, dar nici un rezultat, ce sa fac sau daca ati patit-o ce ati facut ( 13 aproape 14 ani )

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-ti treaca. E de la varsta, esti inca prea mic pentru masturbare, mai ai vreun an pana la varsta la care se apuca baietii in general. Renunta si tu la masturbare macar pentru o perioada scurta (5-6 luni). O saptamana nu este o pauza, nu aveai cum sa observi modificari indoar cateva zile. Pauza inseamna macar 3 luni fara masturbare.

| AngelaMatache892 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu exista varsta minima de masturbare. Tu din ce gaura de pudice ai iesit? Majoritatea copiilor fac sex la 13 ani, incurajezi si asta din cauza majoritatii?

| Brigaela a răspuns (pentru AngelaMatache892):

Nu, nu exista varsta minima, totusi el e doar un copil si evident nu face fata. In nici un caz nu face majoritatea copiilor sex la 13 ani, ci 1-2 dintr-o mie.

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Asculta-ma cu atentie. masturbarea inseamna frecarea inainte si inapoi a penisului cu mana. Sexul presupune frecarea inainte si inapoi a penisului intr-un vagin. Crede-ma tehnic si fiziologic din punctul de vedere al penisului e fix la fel. Ba chiar unii si-au fracturat penisul in timpul sexului NU al masturbarii din cauza penetrarii bruste intr-o pozitie proasta.

Deci, ori ca faceai sex ori ca te-ai masturbat, daca intr-adevar e ceva fizic s-ar fi intamplat la fel. Iti zic asta fiindca am impresia ca ti se pare ca daca nu te-ai fi masturbat nu se intampla.

Mai bine te relaxezi eu unul n-am auzit sa fie realmente o problema fizica in sensul asta. Cred ca o sa-ti revii.

| indecis2014 a răspuns:

Ne o problema, doar ca eu zic sa o lasi mai moale...o data la doua zile e de ajuns!