| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea este singura care imi tot spune ca el nu este baiatul potrivit,ca poate ma minte cu tot ceea ce spune,ca ea presimte ca nu va fi baiatul care-mi va fi sot,ca trebuie sa stau cu unu bogat. Ea l-a vazut doar in poze,este singura persoana care nu ma sustine in toata povestea asta. Sunt atat de fericita langa el,face atatea lucruri pentru mine,se chinuie atat de mult sa stranga bani doar pentru a veni sa ma vada,ma respecta atat de mult,face tot ce spun eu...dar,cand o aud pe mama mea spunand ca el poate ma minte,ca poate il vede ea intr-o zi cu alta (adica inselandu-ma) mi se rupe sufletul. Nu ma asteptam ca tocmai mama mea sa nu ma inteleaga,sa nu inteleaga cat de fericita sunt si sa-si doreasca un baiat bogat care poate mi-ar face rau. Nu stiu ce sa mai fac,mi s-a luat. Prietenul meu va renunta la familia lui pentru a veni in orasul in care sunt eu,pentru a fi alaturi de mine. El nu mai iese,nu mai vorbeste cu fete, el plange de dorul meu si mama mea imi tot spune acele lucruri. Nu stiu ce sa mai fac. Astept sfaturile voastre! Multumesc! Dau funda
P.S am 20 de ani, el la fel.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Desi mama ta fiind mai mare decit tine vede altfel lucrurile, totusi tu trebuie să fi cea care decide, deoarece cea cara va sta cu viitorul soț esti tu, nu ea, tu vei suporta problemele apărute in caznicie nu ea, dar gindeste te că mama ta a avut si ea 20 de ani, si pe vremea dinsei băietii erau educati nu cum sunt in zilele noastre, si bineinteles că mama ta vrea doar să te protejeze si să i ti fie tie bine, iar tu fiind indrăgostită de prietenul tău ai impresia că mama ta vede doar defectele lui, dar sigur are si calitati acel băiat. Dar tu nu esti din Bucuresti? Sanatate multă dragă A.

| RAY a răspuns:

Sincer ai o varsta si tu, devino matura tot la fusta mamei esti

| neutrino a răspuns:

Ce ghinion pe el ca nu o poate pacali si pe mama ta! Ascult-o pe mama ta si va fi bine pentru tine.

| anonimus321 a răspuns (pentru neutrino):

Cu ce ar putea-o pacali din moment ce face atatea lucruri pentru mine? El renunta la familia lui doar pentru a veni in orasul in care sunt eu, doar pentru a fi langa mine. Face tot ce zic eu si nu ma supara niciodata. Nu mi-a gresit deloc.

| SkyPilot a răspuns:

Mama ta vrea sa-ti gasesti unul cu bani. O sa te "lucreze" serios, nu iti va fi usor. Cel cu bani te poate trata rau si este foare posibil sa nu-l placi. In locul tau eu as alege cu sufletul. Daca crezi in baiatul asta, strange din dinti, fii tare si fii cu el!

| Alcyon a răspuns:

Probabil ca mama ta s-o fi incurcat cu vreun coate goale care a lasat-o cu ochii in soare, si de-asta vrea ca tu sa-ti cauti pe unul bogat.