| Valentynnnnnnnn a întrebat:

Pai intrebarea ar fi ca azi a fost prima zi de scoala sunt clasa zecea primul an de liceu insa nu m-am hotarit inca la ce profil sa ma duc am de ales intre uman si sport recomandatimi un profil ca chiar nu stiu unde sa ma duc si cred eu ca fac fata la amundoua dar dati-mi un raspuns si argument de ce ati alege acel profil? scuzati categoria dar vreau un raspuns mai urgent..ms anticipat

Răspuns Câştigător
| Steff7100 a răspuns:

Sunt 2 profile total diferite, de aceea este o alegere grea. Cele 2 se bazeaza pe studii total diferite si cai opuse in viata.
Eu personal as alege uman, deoarece are mai multe cai deschise spre facultate si iti ofera mai multe optiuni pentru viitoare slujba. Dar te-as sfatuisa te duci pe un profil uman NUMAI si numai daca planuiesti sa urmezi si o falcultate si chiar studii superioare, caci doar cu liceul terminat la profil uman nu ai ce face in viata.
Dar, pe de alta parte daca esti genul de persoana careia nu i place bataia de cap si sa invete, te-as indruma spre profil sportiv caci este mult mai usor ..Si nici nu este mult de invatat.
Sper ca te-am ajutat:*

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cum ai trecut prin atatea clase si habar nu ai sa scrii?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tinem cont de logica si gramatica ta de **** atunci raspunsul e clar: du-te la sport, desi clasa I ar fi mai recomandata.

| gingergirl1 a răspuns:

"sunt clasa a zecea primul an de liceu..." adica? laughing))
E greu sa ne exprimam romaneste, nu? laughing)))
Mai bine intoarce-te la clasa a2a ca sa inveti sa scrii straight face

| Valentynnnnnnnn explică (pentru gingergirl1):

Mai ia si gindeste mai intii ce am vrut sa zic si pe urma sa ma freci la cap cu toate astea am zis ca sint la primul an de liceu insa tu ai inteles alt ceva

| gingergirl1 a răspuns (pentru Valentynnnnnnnn):

Doamne Isuse, ma doare capul " gindeste" "intii" "sint". Serios? Cuvinte noi in dictionar si nu stiu eu? laughing))
Pai pe bune acum asa ai scris tu" sunt clasa a10 a primul an de liceu", eu una stiam ca a9a e primul an de liceu dar cred ca tu esti foarte evoluat de ai trecut direct in a10a rolling on the floor))
P.s : mai sunt 2 sapatmani pana incepe scoala si tu nici pana acum te-ai gandit ce vrei sa faci? laughing
Eu de la inceputul clasei a8a am stiut la ce profil vreau sa dau.
Eu te sfatuiesc sa te duci la sportiv pentru ca la profilul "uman" se face foarte multa gramatica, literatura si nu te vad prea bine laughing

| Valentynnnnnnnn explică (pentru gingergirl1):

Linistetewinking caci la noi se incepe scoala de pe 1 septembrie si la romana sa fiu sincer am 8.7 nu pentru ca am facut o greseala cum insisti tu gata nu ma vezi prea bine...***

| gingergirl1 a răspuns (pentru Valentynnnnnnnn):

Unde la voi?

| Purec a răspuns (pentru gingergirl1):

E modovean laughing) din Republica Moldova happy

| Valentynnnnnnnn explică (pentru Purec):

Si ce te rade pe tine daca is moldovean?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gingergirl1):

Asa mai Andra, mai, fii dura, ce mama lor? Vedea-i-as atarnati in gard.

| bella4196 a răspuns:

Sport daca iti place mult sportul