| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa facem dragoste. Suntem de doi ani impreuna dar mie inca mi-e frica sa ma daruiesc lui. De ce? Imi spune cineva si mie?

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi... dacă în doi ani nu te-a făcut să vrei tu instinctiv să te urci pe el atunci e o problemă.
Pe de altă parte, dacă după doi ani tu nu ştii ce să faci înseamnă că nu-l cunoşti prea bine ceea ce este cam trist.

După părerea mea, la o perioadă aşa de lungă, eu cred că ar fi bine să încerci. Dacă va fi suficient de tandru cu tine sigur nu vei regreta.
Oricum nu vei regreta.
Dacă ai mai puţin de 15 ani, mai bine mai aşteaptă.

soothe
| soothe a răspuns:

Pentru ca esti normala! Poate nu ti-a venit inca timpul. Nu te uita la prietenele tale. Fa asa cum iti spune intuitia!

| kaya a răspuns:

In doi ani de zile ar trebui sa il cunosti bine, sa stii daca te iubeste.Iti este frica sau poate esti mica de ani, nu esti pregatita dar ar trebui sa spui si varsta, pentru inceput ca esti virgina asa e, normal ca iti faci ganduri negre si iti este teama, mai intervin si gandurile "daca ma lasa" "daca nu fac bine" "daca... si iar daca" happy

| andreii2 a răspuns:

Dupa 2 ani nu esti inca sigura ca merita asta? E baiat trebuie sa il intelegi si pe el, dar daca tu nu esti pregatita, sau esti prea mica ar trebui sa te inteleaga daca te iubeste cu adevarat.

| Andreia1 a răspuns:

Pentru ca nu ai destula incredere in el big grin.

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Probabil ti-e frica (,) ca nu-i va placea ce va vedea la tine. Poate nu te-a mai vazut nimeni goala, sunt multe posibilitati. Gandeste-te ca el te iubeste si nu are de ce sa iti fie frica!

| Alessyaaa a răspuns:

Pentru ca nu esti inca pregatita sa te daruiesti lui, nu ai destula incredere.

| piticot_2039 a răspuns:

Poate nu-l iubesti indeajuns incat sa faceti pasu asta.mai ales dupa 2ani

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Poate ca inca nu esti pregatita thinking daca iti e frica sa te daruiesti spune-i si lui si luati o hotarare impreuna...sau stai si mediteaza care are putea fi cauza

| zuzu. a răspuns:

Toti baietii au aceeasi replica:daca nu faci ce iti spun eu inseamna ca nu ma iubesti si ca trebuie sa ne despartim ...eu daca as pati asa miar zice replica asta i-as da cu flit si m-as desparti eu de el. asta inseamna ca doar pentru s. x tea ales ...nu fi fraiera nu accepta daca nu te simti bine sau pregatita dupa aia o sa regretii. si pe astia care comenteza ca,, e baiat si merita ''dai incolo sunt baieti si din asta spun asa

| ThiPaRu a răspuns:

2 ani!? saracu om...

| myke a răspuns:

Probabil nu ai atta incredere sa te daruiesti lui, daca nu poate astepta ca tu s ate poti daruii lui asta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si totusi nici un raspuns nu e adevarat, dar si daca l-ai afla cred ca nu ai fi de acord cu el