| Sgywiwbsf a întrebat:

Sall! Imi place de o fata dar este prietena mea f buna si nu stiu daca sa ii zic sau nu pt ca daca ii zic risc sa ni se strice prietenia. Astept raspunsuri! Mersi!

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Ai putea sa ii zici, probabil si ei ii place de tine
Daca esti mai timid si nu vrei sa ii spui, incearca niste gesturi de apropiere(ia-o de mana sau de cot, ia-o in brate, da-I bluza ta daca ii e frig-desi asta e un cliseu, tot merge, sarut-o pe obraz cand va intalniti sau cand plecati acasa) daca si ei ii place de tine totul va merge de la sine

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea vad o rezolvare in exprimarea sentimentelor, cand incerci sa 'agati' o fata, fie ca va cunoasteti sau nu.
Poate sunt eu mai diferit, dar cu toate fetele cu care am avut tentative de relatii, a venit totul de la sine. Pur si simplu eram foarte atenti unul cu celalalt, ne rupeam de restul ca sa discutam mai relaxat, si vorbeam de sentimente cand totul era clar deja, dupa comportament.
Deci, nu ii spune, insa incearca sa-i acorzi atentie mai deosebita, si vezi cum se comporta. Cheam-o la o plimbare linistita.

| vocea a răspuns:

Frate nu ma intereseaza funda daca iti place ii spui direct, pana nu e prea tarziu abia atunci vezi cat insemni pentru ea

| seth2016 a răspuns:

Vezi daca si ei ii place de tine. Ai observat vreun semn? Se uita mai lung la tine? Zambeste mai mult cand e cu tine?

Vorbeste despre alti baieti cu tine? (nu ar trebui daca te place)

Dupa asta poti sa fii mai indraznet sau mai precaut.

| Printesa10TM a răspuns:

Spune-i nu ai nimic de pierdut eventual de castigat. Eu cred ca si ea simte ceva pentru tine. Altfel nu s-ar comporta asa.

| Sgywiwbsf explică:

Cateodata ma imbratiseaza ma saruta sta doar cu mine si uneori e sictirita

| seth2016 a răspuns (pentru Sgywiwbsf):

N-as zice ca te place. E mai curand bff.