| GiiaaBăă a întrebat:

! Imi place de un baiat din clasa, si el ma place, stiu sigur pentru ca le-a spus celor mai bune prietene ale mele big grin. Problema e ca nu stiu de ce nu ma intreaba daca vrea sa fiu cu el. Eu veau sa fiu cu el, dar nu vreau sa fac primul pas, si astept sa ma intrebe el puppy dog eyes. Prietenele mele au zis ca il intreaba ele daca vrea sa fie cu mine, dar eu nu vreau. Si nu stiu de ce! crying As vrea sa ma intrebe el daca vreau sa fiu cu el, fara sa il oblige nimeni. Vorbim mereu si ne imbratisam, si chiar il iubesc :X

10 răspunsuri:
| daydreamerbeliever a răspuns:

Daca il iubesti si crezi ca si el te place...
nu e nici o rusine sa il intrebi daca vrea sa fie cu tine.nu e o idee prea buna sa o faci rpin intermediul prietenelor
poate e un baiat mai timid...sunt sigura ca ar aprecia curajul tau de a face primul pas

| GiiaaBăă explică (pentru daydreamerbeliever):

Pai... el nu este timid deloc... este foarte rebel. Si eu nu pot sa-l intreb, sunt mai timida.

| daydreamerbeliever a răspuns (pentru GiiaaBăă):

Daca spui ca e o fire mai rebela nu inteleg dc nu tea intrebat inca.
poate ca asteapta sa il intrebi tubig grin
sau poate ca el te place, dar nu e hotarat inca daca vrea sa fie cu tine :X
baietii sunt complicati laughing

| GiiaaBăă explică (pentru daydreamerbeliever):

Mdea... foarte complicati laughing. Sa vezi, azi la sport, eu nu am facut sportul pentru ca am entorsa la picior, si el si-a luat scutire si nu a facut sportul tot anul! Si am stat amandoi pe banca. Ne-am tinut de mana toata ora laughing Ne transpirase rau mainile! Si dupa aia, m-a luat asa in brate, si face un coleg: Ce-ti mai place de Gia laughing. De fapt, mereu ne imbratisam, si toata clasa stie ca ma place, dar nimeni nu stie ca eu il plac, numai cele mai bune prietene ale mele, care au spus ca o sa vorbeasca ele cu el, si o sa-l intrebe pe mess daca vrea sa fie cu mine. laughingbig grin

| ioana1cool5 a răspuns:

E foarte complicat.fix asa e si cu mine.si baiatul de care imi place zice la fel dar mie in fata nu imi zice.chiar daca il plac nu il cred pentru ca nu imi spune in fata. mie mi-e rusine sa ii spun si i-am zis unei prietene.acum nu stiu daca i-a zis sau nu.
asteapta sa vina totul de la sine.
o idee ar fi daca l-ai evita.si daca cu adevarat te place va veni si te va intreba de ce il eviti.si asa vei stii adevarul adevarat.
cu placere!

| ioana1cool5 a răspuns (pentru ioana1cool5):

Ce proasta erai mai fata odata

| ioana1cool5 a răspuns (pentru ioana1cool5):

Nu ca acum n-ai fi la fel

| Ba_Cipri_1930 a răspuns:

Dall dq :]]] fa tu primul pas si zii ce simti te pwpa jean =]]]]

| LittleApple a răspuns:

Daca spui ca el te place, mai asteapta putin pentru ca sigur o sa te intrebe.Toti suntem timizi la inceputhappySunt sigura ca si lui ii este frica.

| GiiaaBăă explică (pentru LittleApple):

Am asteptat destul... sad. Nu ma mai intreaba o data? Ca vine sfarsitu lumii pana ma intreaba el rolling on the floor