| Mariani0000012288 a întrebat:

Salut. Acum o saptamana a aparut sperma. Si azi cand am dat nu a mai aparut sperma. Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Boarnafilip a răspuns:

Stai liniștit e normal sigur ai in jur de 13 14 ani. Și eu am trecut pe aici chestia e că mai trebuie să aștepți puțin pentru ca sa îți producă testiculele hormoni

| Mariani0000012288 explică (pentru Boarnafilip):

Am 12 ani, acum o saptamana mi-a dat sperma dar nu ejaculat

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, inseamna ca ai in jurul varstei de 14 ani si organele sexuale nu sunt dezvoltate si nu pot produce spermă ca la un om adult, mai ai de asteptat cîtiva ani sa ajunga testiculele la maturitate sa poata produce lichid seminal, momentan opreste te din masturbare nu este cazul sa fortezi corpul sa te masturbezi nonstop.

| Mariani0000012288 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 12 ani acum o saptamana mi-a aparut prima oara.

| Emilian65 a răspuns:

Este rau ca in timp de o saptamana nu s-a refacut sperma in urma ultimei masturbari. Consulta un medic urolog pentru a vedea cauzele pentru care sperma nu s-a refacut.

| Mariani0000012288 explică (pentru Emilian65):

Am 12 ani. Poate mai trebuie sa astept cativa ani pana sa mi dea sperma ca la un om adult.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mariani0000012288):

Cu acest comentariu ti-ai raspuns singur la intrebare.

| Valentina8 a răspuns:

Baga ti un film pe masura si mai incearca. Poate nu erai in de ajuns de excitat