| Fcsb_Cosmin_1994 a întrebat:

Salut, am 14 ani si 4 luni si inca nu mi-a aparut sperma, credeti ca este normal?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Maturizarea organelor de reproducere nu se produce/definitiveaza la o anumita varsta exacta/fixa. De asemenea maturizarea organelor sexuale si de reproducere este/poate fi influentata si de dezvoltarea fizica a fiecarui individ. Deocamdata nu ai de ce sa fii ingrijorat. Multa sanatate!

| darrio2007 a răspuns:

La unii, da.

| doctorandus a răspuns:

Daca ai dubii pe tema asta, intreaba medicul de familie.

| Strongy a răspuns:

De ce la 14 ani te-ar interesa asa ceva?

| LoveSleep a răspuns:

Știi pe unde trebuie să iasă?

| JohnCena02 a răspuns:

Eu am 14 si 6 luni si am sperma de la 12 ani, pe la 10-11 cand ma masturbam si ma terminam faceam ceva gen clabuci pe la pl asa alb ( un fel de sperma de inceput ) si cu timpu am inceput sa ejaculez. daca dupa ce te termini nici un semn macar nu sa ejaculezi sa ai cv alb macar pe la pl e naspa si totusi ai aproape 15 ani