| Dinozaurul472 a întrebat:

Salut, am 16 ani, imi place de o fata de 2 luni. Cand suntem afara se comporta frumos cu mine, parca mai frumos decat cu ceilalti, simt ca e rusinata cand vorbeste cu mine, ma intreaba de multe ori daca mi-a fost dor de ea, vad ca ii place sa ma ia in brate dar eu incerc sa fiu cat mai indiferent. Pe retelele de socializare nu-mi scrie niciodata prima, doar daca pun o poza pe snap sau de astea, dar si atunci imi face doar un compliment, vorbim doar daca ii scriu eu si si atunci raspunde greu uneori. Si asta e dilema mea, nu mi-as ierta-o daca nu m-ar placea si mi-as da sperante false, ea mai umbla si cu baieti mai mari deoarece asa sunt fetele in adolescenta, mai vor atentie si ma intreb daca ma place sau nu

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prinde momentul in care sa fiti/sa ramaneti doar voi doi si in acele conditii poate va avea curajul sa-ti raspunda la intrebarea ta, prin care sa o intrebi daca accepta si doreste sa deveniti ceva mai mult decat sunteti acum. Procedand astfel va sti si ea ceea ce doresti tu de fapt si probabil ca si ea la fel. Trebuie doar sa-ti faci un pic de curaj in plus. Succes!

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Nicio fată nu întreabă ''Ți-a fost dor de mine?'' dacă nu e interesată. Nici nu te ia în brațe. Doar dacă nu cumva are obiceiul de a se îmbrățișa cu toți colegii...Ar trebui s-o inviți la un suc/cafea/film și atunci ai vedea ce reacție are. Dacă doar stai și îi analizezi comportamentul, nu rezolvi nimic.

| AlexandruSEV a răspuns:

Omule, fetele mereu se vor lasa cautate, exista doua posibilitati:
1. Cauta atentie.
2. Te place si e timida.
Indiferent care e motivul, daca stii sa-ti joci cartea bine poti intoarce totul in favoarea ta, cand ii scrii, sa folosesti multa auto-ironie, tachineaz-o arata i subtil ca nu vrei sa fiti c"cei mai buni prieteni" incearca sa intrerupi conversatiile cu ea cand vezi ca sunt in punctul culminant, sa ii dai suspans, asa te va cauta si ea, iar la vreo 2-3 saptamani o inviti la un suc, iar daca o sa accept deja stii daca te place sau nu, si de acolo depinde doar de ATITUDINEA ta daca va ramane sau nu a ta. Trebuie sa o faci sa-si doreasca sa vorbeasca cu tine, glumele smart functioneaza cel mai bine.