| AlleBwaaa a întrebat:

De ceva timp am pus ochii pe un baiat super dragut din scoala.Mereu ies in pauze afara(nu faceam prea des asta) si mereu ma uit dupa el.Suntem clasa a 8a, dar nu stiu cum sa fac sa ma atasez de el, il salut,ii zambesc, imi zambeste, am si vorbit.Stiu ca e o chestiune de timp si nu ma grabesc.Dar cum sa fac sa ma apropii de el mai mult, vreau o relatie lunga deci nu vreau doar un flirt! Dau funda!:*

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Baietii sunt mai timizi ca fetele, ai grija cum te apropii de el, sa nu se sperie si sa fuga. laughing
Ai putea sa-l ademenesti cu o acadea? Si cand vine aproape, il prinzi si il tii de mana, oricat s-ar zbate ca sa scape.
Nu, uita toate prostiile pe care le-am scris. Calea cea mai buna este sa diversifici dialogul. Il aburesti asa de bine cu discutia, ca nici nu o sa bage de seama ca te apropi si stai langa el.
In tot timpul asta fii atenta sa nu se sperie. Na, iar am facut-o... >.

| corbulalbrosu a răspuns:

Continuind la fel zi de zi. Ai putea incerca sa fortezi nota prin a-l ruga sa iti faca un anumit serviciu.Incearca sa fii foarte mult in preajma lui sa fii foarte agreabila in tot ceea faci si ceea ce veti face. Daca te place sigur va incerca si el o apropiere mai rapida. bafta.

| neutrino a răspuns:

In fiecare zi mai faci un pas spre el, si va veni o zi cand te vei apropia suficient.

| AlleBwaaa explică (pentru neutrino):

Nu am specificat ca sunt timida la inceput.dar pasii aia cu ce incep? ca de continuat ma descurc!laughing

| T0T a răspuns:

Ii propui sa iesiti undeva, o sa va faca mai apropiati.

| SkyPilot a răspuns:

Ai facut foarte bine ce ai facut. Trebuie sa faca si el niste pasi catre tine. Mai vorbiti, intreaba-l despre el. Deja ar trebui sa incerce sa te invite. Daca nu misca el, ai putea gasi un pretext sa te conduca acasa (un caine rau pe strada ta de care iti e frica sau poate ai o idee mai buna).
Nu te astepta la varsta asta la o relatie pe termen lung, chiar daca amandoi aveti cele mai bune intentii.

| ALGator a răspuns:

Apropierea si comunicarea creaza familiariate. Daca te va percepe ca pe o prezenta placuta, va incepe sa-ti duca lipsa. Gaseste, inventeaza, discuta, lucruri comune simple care sa va lege, uneasca tot mai mult.
Fii relaxata, nu exagera, nu te umili. Totul e sa pastrezi contactul fara prea mari pretentii la inceput. Prin obisnuinta scapi si tu de timiditate. Pina atunci gindeste-te mai putin la mari ambitii, incepi prin a face din el un bun tovaras. Ca sa construiesti ceva trebuie o temelie.
Succes!