| Antoniela a întrebat:

M.am departit de un baiat, iar acum vrea sa ma impac cu el, dar mie imi e frica sa nu mai fiu ranita inca odata! Funda

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Atunci nu te impaca cu el. Daca te-a ranit odata, fii sigura c ao va mai face si a doua oara daca il ierti.

6 răspunsuri:
| LonlyWolf a răspuns:

Stii vorba aia ca mancarea reincalzita nu e buna? mai bine las-o balta daca te-a facut sa suferi! istoria se repeta

| neutrino a răspuns:

O relatie innodata nu va mai fi ca la inceput si se va rupe repede de la nod. Incearca sa intelegi ca viitorul este in fata si nu ne putem poticni de greselile din trecut. Trebuie insa sa tinem seama de aceste greseli pentru a nu le repeta in viitoarele relatii.

| Mussette a răspuns:

Si daca rana s-a vindecat, cicatricea ramane. O data ranita de cineva, vei mai fi si a doua oara. Cand ceva se rupe, chiar daca incerci sa faci sa fie la fel, nu va mai fi. Analizeaza bine motivul ranii si al despartirii si apoi vezi daca se merita sa risti sa mai fi ranita.

| Neo12 a răspuns:

Dacă te-a rănit o dată, o să se mai repete.
Dacă maşina s-a stricat, o duci la reparat. Mai păţeşte iar ceva, iar o duci şi aşa faci până când te saturi şi renunţi. Nu prea are rost. Depinde şi în ce fel te-a rănit. Ai grijă ce faci.
Fă ordine în gânduri şi alege ce e bine pentru tine, lasă binele altor persoane deoparte şi pune-l pe al tău pe primul loc. Te pup şi vezi ce faci.
Am trecut şi eu prin ce treci tu.

| MidnightR a răspuns:

Daca iti e frica sa nu fii ranita la ce vrei sa te mai impaci cu el? Daca a gresit o data se poate sa graseasca si a doua oara.

| Vendetta99 a răspuns:

Depinde de nivelul ranii. Daca a trebuit sa te duci la spitalul de arsi, du-te la politie, daca nu, ia-l si tu la bataie