| AlexDorinel a întrebat:

Salut,prietena mea mi-a propus sa facem sex protejat. Avem 16 ani amândoi. Merita?

29 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta ar trebui sa fii singurul care sa-ti raspunzi, fiidca numai tu poti aprecia daca merita sa castigi, sa nu-ti pasa daca pierzi, o partida de sex.
Sunt lucruri in viata pe care trebuie sa le decizi SINGUR, fiindca depind NUMAI DE TINE.
Intreband in stanga is dreapta, nu vei ajunge nicioda sa judeci cu propriul creieras si nici sa iei decizi bune de viata.

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce sa nu merite?! Rau nu face sexul, doar aduce placere, dar f atent, sa te protejezi tu in primul rand, pune prezervativ, nu sta la ce zice ea ca ia pastile, ca nu se stie.
NU face neprotejat ca apoi sa va aud "s-a intamplat, ce sa facem sa raman gravida".

Deci bagati tare!

| Cretinul112 a răspuns (pentru Mosotti):

La vârsta asta nici nu trebuia sa aibă gagica, dar asta ii partea a doua. rolling on the floor Nici măcar n are 16 ani, a pus întrebarea ca să creadă lumea ca are vârstă asta. Dar la ce întrebări pune în general, e clar ca n are 16 ani. Eu ma tăvălesc aici de ras rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru Cretinul112):

De ce sa nu aiba gagica la 16 ani?! In afara de la 13-14 cam au si e f bine. Ca a avea gagica nu e ceva rau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu. Propune-i mai bine sa puna boticul neprotejat un pic. Eventual baga si tu botul in savarina. Sex vaginal, cu prezervativ? Meh. Hell no.

| Emilian65 a răspuns:

Merita dar, este cam devreme pentru a face sex.

| Mosotti a răspuns (pentru Emilian65):

Pai de ce sa fie devreme pentru a avea o placere misto? Niciodata nu e prea devreme, o zici ca si cum e ceva rau.

| GPA a răspuns:

Important este să fiți amândoi pregătiți din punct de vedere psihic pentru așa ceva, pentru că este o situație serioasă, tu ești răspunzător, nu este doar o "joacă", trebuie să fii prudent. Obligatoriu, actul sexual întotdeauna protejat, indiferent de mofturi. Poate tu-ți cunoști corpul foarte bine, însă, te ia valul și nu mai ții cont de ea, și nici de tine. Vă puteți începe viața sexuală la 16 ani fără nicio problemă, doar să vă asigurați amândoi că aveți în comun aceeași părere, psihic că sunteți împăcați, luați măsurile contraceptive de care aveți nevoie (prezervative) și mult spor.

Sexul neprotejat nu te face să pari cu nimic mai special, este doar o asumare a eventualelor nașteri sau bts (boli venerice/boli cu transmitere sexuală).

| Irinel15123532 a răspuns:

Fata despre care spui, cel mai probabil nu este fecioara, a intretinut acte sexuale. Niciodata o fata sau un baiat nu va fi atat de pornit de a intretine acte sexuale daca nu au mai fost in trecutul lor pe acolo. Nu sunt in masura sa impun nimanui nimic, dar te-as ruga sa te gandesti foarte bine daca doresti sa continui relatia cu aceasta fata, dupa mine, ar trebui sa cauti pe cineva care te intelege, care te asteapta, nu care iti impune ceva, pentru ca asa va fi si in celelalte aspecte legate de familie sau orice altceva, nu doar aici.
Asteapta pana la casatorie, nu intretine acte sexuale pana atunci, pastreaza-te pentru viitoarea ta sotie, este cel mai frumos cadou pe care i-l poti face sotiei tale in ziua nuntii. Tu momentan esti neprihanit in acest aspect, tu poti sa fii oricand ca ceilalti baieti care au facut sex si nu mai sunt neprihaniti, dar ei nu mai pot niciodata in viata asta sa fie ca tine, de ce? Pentru ca virginitatea este cel mai de pret cadou, si nu poate fi adus inapoi. Sexul in afara casatoriei este un pacat inaintea Lui Dumnezeu. Nu mai intretine discurii desppre sex, si care ar putea sa te ispiteasca. Dumnezeu a promis o familie fericita si o mare binecuvantare pentru cei ce se pastreaza curati pana la casatorie. Dumnezeu sa te binecuvanteze, citeste noul testament, Hristos te iubeste.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce să merite? Să faci sex cu ea? Sau să faci sex protejat cu ea?

Nu contează cum faceți sex că dacă sunteți la început oricum nu iese nimic bun.

Mai bine ar trebui să faci prima oară sex cu una mult mai mare ca să înveți și tu ceva și după aia să faci sex cu prietena ta.

Și pe ea o minți că nu ai mai fost cu nici una înaintea ei.

| GPA a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit, că... iese. Vine de la sine, dacă îți folosești și imaginația poate ieși ceva fenomenal chiar de la prima laughing

| tudorvolcano a răspuns:

Merită să mai așteptați, până ce vă căsătoriți.

Răspuns utilizator avertizat
| InYourPants a răspuns:

Mincinosul roade osul

| SalvatoreLeon a răspuns:

Daca nu vrei bebe si riscuri de alte boli merita. Eu nu sunt fan al protectiei dar n-am avut probleme pana acum. Desi ultima iubita a avut 14. sti din topicul anterior povestea.

Sexul protejat il fac de obicei doar cu damele de companie si foarte rar cu iubita fiindca e diferenta intre aceste persoane de varsta si de cate persoane au cotrobait beciul.

| Goddessss a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Deci tu ai iubita și umbli cu altele?
dacă da, imi pare rău de tine

| SalvatoreLeon a răspuns (pentru Goddessss):

Nu cred ca n-ai inteles ma refeream la trecut in prezent nici n-am voie sa intretin relatii sexuale, momentan n-am iubita ultima a fost de 14 ani care sunt intr-un proces cu familia ei, si probabil nu o sa am ceva vreme dupa o despartire prefer sa stau singur o perioada oricum nici n-a fost despartire dar ma rog. e alt subiect.

Ideea e ca e bine sa ai cat mai putini parteneri sexuali sa nu risti alte boli si e ok si neprotejat.

| Goddessss a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Ah sorry

| Cretinul112 a răspuns:

Ba ****, mor aici rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Dar vine întrebarea, unde sa faci sex? La sat sau la oraș? rolling on the floor

| AlinTanase a răspuns:

Pai da, desigur.Si tu nebun ca ai intrebat daca are ceva daca cumperi balonase din kauflandwinking.Dar sa faci neaparat protejat, o sa fie prima data lame si a 2-a poate dar daca nu esti expert e normal.
P.S ai grija cu fata, daca vezi ca relatie dispare usor fa-i pe plac si nu vorbi despre asta in mesaje ca cine stie ce se poate intampla.

Si un sfat ar fi sa faci screenshot de fiecare data cand te intraeaba prin mesaje daca vrei asta, te v-a ajuta dupa cum am spus daca relatia o i-a razna

| David23445 a răspuns:

Eu cred că este devreme pentru asta dar dacă voi vreți să faceți acest pas faceți-l dar aveți grija să faceți un bebe dar chiar de se va întâmpla lăsați-l nu renunțați la el pentru că este un păcat foarte mare să renunțați la un copil dacă considerați că sunteți pregătiți dații drumul

| David23445 a răspuns (pentru David23445):

Să nu am vrut să scriu mai sus

| Stochel a răspuns:

Sigur ca merita mai ales daca si ea este de acord o sa ramana secretul vostru si sunt momente unice si foarte frumoase in viata nu rata aceasta ocazie mult succes iti doresc

| Mariaa005 a răspuns:

Da, nu risti sa iei vreo boala cu transmitere sexuala (cauta pe net cateva si cred ca vei vrea protecție ).

Vă feriți de o sarcina si puteți sta liniștiți fara sa va strice placerea frica de a deveni părinți acum.

Nu am auzit niciun argument valid contra prezervativ.

Sper ca te-am ajutat si ai luat decizia corecta )

| DoarCineva7689 a răspuns:

Da-i taticule.

| omulserios a răspuns:

Dai toti pana nu merge la altul

| Codrut111111111 a răspuns:

Dai frate nu mai sta pe gânduri ca nu sunt oferte de aste in fiecare zi, si pana la urma ce poti risca daca va protejați?

Răspuns utilizator avertizat