| BitZzu99 a întrebat:

Buna TPU am aproape 15 ani, iar o fata de 16 ani cu care ma inteleg foarte bine si vorbim orice a propus sa facem sex, iar eu fiind virgn si ea la fel ar trebui sa facem protejat si daca nu ce riscuri ar exista?

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mai copii, sunteti prea mici pentru sex la 15, respectiv 16 ani. Daca totusi o faceti, protejati-va!

| Fatamuntilor a răspuns:

Din start iti spun un singur lucru.Sunteti prea mici pentru sex.Organele voastre genitale sunt insuficent dezvoltate.
In general la relatii sexuale se ajunge dupa un anumit timp ( luni sa zicem) cand parterii se cunosc sufiicent de bine.
Revenind la intrebarea ta DA, mai ales pentru prima data e BINE sa se folosesca prezervativ.
Nefolosinta acestuia duce la numeroase boli de BTS-uri, cancer de col uterin si sarcini nedorite.

Eu zic sa mai asteptati cel putin 2 ani.

| Dariusuu a răspuns:

Înafară să vă distrugeţi copilăria nu există niciun risc.

| Alcyon a răspuns:

Sunteti prea mici pentru astfel de activitati. La varsta asta, relatiile sunt pasagere. Daca te-apuci de pe-acum de sex, la 20 de ani o sa fi schimbat deja 10 partenere. Stii ce inseamna asta? Inseamna risc marit, de a lua o boala venerica. Prezervativul nu ofera protectie 100% contra BTS-urilor, ci numai vreo 70%. Prin urmare relatii pasagere = boala. Asta-i numai un aspect. Alt aspect il reprezinta nesiguranta mijloacelor contraceptive (dupa cum stii niciun mijloc nu ofera protectie de 100%). Prezervativul sa zicem ca ofera peste 90% protectie, DACA e folosit corect (lucru care nu se prea intampla in practica). Anticonceptionalele la randul lor mai dau fail (mai ales cand nu se respecta indicatiile de folosire). Daca te trezesti cu un copil la varsta asta, ai cam incurcat-o. O sa platesti pensie alimentara toata viata.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tanti Angycutz te-a invatat de bine

| Fatamuntilor a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

rolling on the floorNumai,,tanti'' nu am ajuns aici.Am fost numita baba, pustilule, mai doamna...laughing...
In orice caz m-as bucura macar sa se gandesca la ce am scris eu.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Doar nu era sa-ti zic Gagica de fata cu toti, ce naibi mai? :'>

| horansgang a răspuns:

Dacă nu vă protejaţi, o vei lăsa gravidă, apoi îţi vei distruge viaţa crescând un copil.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru horansgang):

Nu iti distrugi viata crescand un copil!

| lelelelelel a răspuns:

***-o! protejat, normal big grin