| Petrika_5696 a întrebat:

Salut Prieteni eri am baut mercurul din trun termometru dar nu mi-a fost nimic pe parcurs poate sa apara ceva singtome sau nu? va spun sincer cam facut-o...pn o fata...

19 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mare idiot mai eşti!/Când sunt fete care ard de dorinţa de a avea pe cineva special în vieţile lor/Tu vrei să te omori pentru o t***ă?/Tare idiot mai eşti!/Încă nu ai trecut la etapa de maturizare?/Ţi-am mai spus/Dacă tot vrei să te duci, ia direct otravă/Să fii sigur că te duci/Crezi că se termină lumea cu ea?/Că e ultima de pe Pământ/Şi tu mori prost?/Păi chiar prost o să mori/Dacă asta vrei

| forever4you a răspuns:

Mai intai invata sa scrii...si nu ma-i face prostii de genu ca nu cred ca ea este singura fata de pe planetawinking

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Doamnee! :O:O:O
Din cate am auzit e foarte foarte periculos numia daca se sparge termometrul si curge mercurul :O!
eu zic sa te duci cat mai repede la un doctor!
acu nu-s experimentata dar totusi :O! straight face

| escroaca a răspuns:

Nu te cred tongue!

| escroaca a răspuns:

Pentru o fata ma laughing?

atat de prost esti thinking

| Comoaracasei a răspuns:

Dragul meu,
Dupa cate stiu (si stiu de la un medic), de ceva timp nu se mai fabrica termometre cu mercur; sunt cu alcool. Daca insa ai facut nechibzuinta sa inghiti mercur dintr-un termometru mai vechi, pai nu e chiar un lucru ok si nici nu e prea intelept.
Mercurul poate afecta ireversibil functia neurologica.
Daca in casa, intamplator, a fost stricat termometrul, este necesar de a aduna toate picaturile de mercur si, in masura posibilitatilor, sa se prelucreze portiunea unde s-a imprastiat mercurul cu solutie de FeCl3, pentru a neutraliza chimic ramasitele.

Nu te supara, dar trebuie sa te corectez:
simptome
dintr-un
mi-a
c-am (cam, astfel scris, inseamna aproximativ)
facut-o
ieri

| AndaAndore a răspuns:

Esti fenomenal sa mor oh go on
Ce zici uh sa te atarni de lustra si sa ne lasi dracu` in pace cu moartea ta si ca esti prost ca vrei sa te omori pentru o fata?
Omoara`te odata si lasa`ne`n pace. Puteti sa ma criticati pentru ce am scris, dar pe bune, baiatu` asta e psihopat. Uitati`va la toate intrebarile puse de el, toate sunt in legatura cu moartea.
Taieti venele, arunca`te dupa bloc, spanzurate. Mai scapa lumea de un prost!

| Lorena_9308 a răspuns:

Cum ai baut mercur? adica de ce? probabi ca pot aparea simptome daca n-au aparut inca

| Jokerul_6271 a răspuns:

Stiu cazuri in care "argintul viu" a nenorocit pe viata prieteni, colegi si vecini din cauza invidiei. Altii le-au turnat in mancare/bautura din dorinta de razbunare dar nu au stiut la ce sa se astepte. Ei nu s-au mai dezvoltat si in cel mai fericit caz au ajuns intr-o clinica de recuperare.
Sincer, de ce ai facut asta?

Jokerul

| username_3216 a răspuns:

rolling on the floor esti dus bah
cum sa bei mercur?
eu zic sa meri la medic sa vezi ce efecte exacte are si ce cantitate ai luat si dupa aia la psiholog

| Kaya_1133 a răspuns:

O sa mori.RIP sper ca macar fata a meritat laughing

| gabi115 a răspuns:

E grav rau de tot... poti muri din astea. nu e de joaca. mercurul e toxic, nu e de baut. eu zic ca o sa ai probleme mariwinking mai bine intreaba un medic

| Schoompika a răspuns:

1)PENTRU prescurtat se scrie PT.
2)ai baut clar DINTR-UN termometru cu alcol de asta n-ai nimic
3)daca vrei sa te sinucizi schimba locul de unde ai luat termometrul ala poate iti vor da aia unu cu mercur adevaratlaughing

| deeandre a răspuns:

Frate, dc ai facut asta, crezi ca te ajuta cu ceva, sincer nu te inteleg, e destul de periculossad

| Ivanciuc_Razvan_1999 a răspuns:

Eu nu te cred ar fi trebuit sa patesti ceva mercurul e fatal

| ANONIMUUUUUUUS a răspuns:

Eu as zice sa te duci cat mai repede la spital asta ar fi cel mai bine ca sa nu cumva sa mori

| Petrika_5696 explică:

Stati fara griji am intrebat medicu si a zis ca mer... di termometri este prefacut si dauneaza la nimic

| KilerBoy a răspuns:

Mda.despre asta am vorbit si eu cu un doctor si mi-a spus ca mercurul este o substanta foarte toxica.Simtomele* apar doar cand faci efort mare.EX: ridici greutati maimari de 30Kg, cad fugi... Si da de la mercur poti deceda. Eu ti-as recomanda sa te duci in primul rand la un medic, si in al doilea rand pe urma sa te duci la un pshiolog.Si serios nu glumes am avutsi eu un frate care a decedat din cauza mercurului. deci acu faci ce vrei alegi viata sau femeia.

KillerBoy

| yamasha_6844 a răspuns:

Salut tipule! esti foarte tare big grin daca puneai si doua cuburi de gheata in mercur iesea un cocktail fenomenal, data viitoare daca m-ai incerci fa un bloody mary cu mercur si suc de rosii. asta in caz ca nu ai murit pana acum! happy Bafta mare in viata thumbs up